Skocz do zawartości

nalezy glosowac na LPR!


idolw

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz jakiemuś anglikowi że żyje w kraju komunistycznym i poczytaj trochę o doktrynach politycznych.

Anglik przedsiębiorca płaci rocznie mniej zusu niż Polak przedsiębiorca miesięcznie. Nie widzisz, że coś tu nie gra, a nikt z tych, którzy swoją szansę mieli przez 18 lat nic z tym nie zrobił?

⇅ Sprawdź czy nadal jest zielono u Ciebie i konkurencji poprzez nowoczesne monitorowanie pozycji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podobnie jak Eddy byłem kiedyś pod wrażeniem teorii wygłaszanych przez JKM. Jednak trochę głębsze wczytanie się w jego wypowiedzi spowodowały, że stwierdziłem iż jest po prostu zwykłym oszołomem nie mającym realnej więzi z rzeczywistością.

Wolność, o której tu tak szeroko się niektórzy rozpisują jest wtedy dużą wartością, gdy nie ogranicza prawa do życia innych. Nie można mówić, że jak nie chcesz płacić zusu to nie płać. Nie jesteśmy w Stanach. U nas ten system jest całkowicie inaczej zbudowany, podobnie zresztą jak w całej europie.

Po za tym, tą absolutną wolność można by było przecież przenieść na, np. kradzież - chcę to biorę, chcę i już. Tylko nie wiem po w tym przypadku były by potrzebne kary wymyślane przez JKM, np. publiczna chłosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... to przykładowy wf nie powinien być obowiązkowy dla wszystkich ... bo tu zachodzi dyskryminacja zdrowych ...

Naprawdę szkoda gadać, co myślisz że WF po to jet by dzieci rywalizowały ze sobą, o to kto ma lepsze oceny. Nie, jest po to by dzieci miały jakąś sprawność fizyczną, dzieci niepełnosprawne( zresztą ma zapewne inne zajęcia rehabilitacyjne, które mają poprawić jej sprawność), też uczestniczą w tych zajęciach i też otrzymują za nie oceny, pewnie że dziecko na wózku nie będzie mogło być ocenione w biegu na 100 metrów jak dziecko sprawne. Jednak zawsze ocena na WF jest bardzo subiektywna i zleży bardziej od zaangażowania w zajęcia niż w rzeczywiste osiągnięcia( i to jest słuszne bo zawszę ktoś będzie ostatni, bo nie ma predyspozycji do tego i co ma nie zdać z powodu WF) . Sprawność fizyczna ogólnie zleży od jakiś predyspozycji, tak jak lekcje muzyki czy plastyki, szkoła ma przystosować do życia w społeczeństwie, a nie kreować przyszłych mistrzów olimpijskich, od tego są kluby sportowe i inne organizacje.

Anglik przedsiębiorca płaci rocznie mniej zusu niż Polak przedsiębiorca miesięcznie. Nie widzisz, że coś tu nie gra, a nikt z tych, którzy swoją szansę mieli przez 18 lat nic z tym nie zrobił?

No jasne to JKM był posłem na początku lat 90 i teraz na pewno naprawi Polskę wraz Romanem G.

Dla mnie to już kompletnie koniec dyskusji, możemy się tak przerzucać argumentami w nieskończoność ja i tak nie pokocham JKM, wy i tak nie przestaniecie uważać go za boga, więc nie ma co klepać jęzorem idźmy poprostu na wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakiemuś anglikowi że żyje w kraju komunistycznym i poczytaj trochę o doktrynach politycznych.

Wiesz co ... chętnie poczytam. Daj jakieś namiary na źródła które mi udowodnią że w Anglii masz faktycznie równy start dla wszystkich.

Zanim zaczniesz szukać, rzuć tylko okiem na to => https://www.changingminds.org/blog/0601blog/060120blog.htm

Pierwszy z brzegu link wykopany z guglarki

A potem poszukaj czegoś pod hasłem "prince Harry" ;)

Pozdrawiam,

AdamD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jeśli Stasiu nie ma ochoty żebrać o pomoc, a ma pretensje do całego społeczeństwa, że nie zapewniło mu takiego samego startu jak innym dzieciom ? Ma się zabić, ok zabije się społeczeństwo nie ucierpi, gorzej jak znajdzie się kilku takich Stasiów i założy sobie Samoobronę ;)

I co wtedy? Idzie powiedzmy manifestacja Stasioobrony pod parlament i tam przedstawia swoje postulaty (jeśli ma taki kaprys niech tak robi, wolno mu). Generalnie może to różnie nazywać, ale głównie to pewnie będą chcieli pieniędzy

I co słyszy?

"Przykro mi stasioobrono ale pieniędzy ni ma!". No bo skąd? Każdy płaci jednakowe bardzo niskie podatki z których całość idzie na policje, wojsko, sądy itp. No nie ma mu czego dać. Wtedy jeśli tak lubimy demokrację można zrobić ogólno polskie referendum czy ludzie chcą płacić specjalny podatek na stasiów ze stasioobrony. Ciekaw jestem jak wtedy zagłosują zwolennicy tych wszystkich społecznych systemów ;). Można też powiedzieć Stasiom "sp**********e". I stasie albo sp*******ą albo spróbują pieniądze dla siebie zdobyć zabierając je po prostu podatnikom (np napadając na bank, w sumie efekt taki sam jak podatki;) ) - wtedy policja wsadzi stasi do więzień i problem będzie z głowy, jak stasi będzie więcej to może ich nawet wojsko rozstrzelać - nie widzę sensu utrzymywania takich beznadziejnych nierobów. Widły wziąć w rękę i pójść pod sejm to każdy umie - a wziąć je i pójść na pole gnój przerzucić już nie - bo on jest bezradny i nie umie pracować.

Możemy sobie tak godzinami dyskutować i nikt nikogo nie przekona, ja jestem za modelem liberalizmem społeczny, czyli czymś takim jak obowiązuje w UK, państwo ma gwarantować szanse równego startu.

Inco przekonuj mnie, dyskutujmy. Ja nie traktuję tego, jak religii czy wiary. Bardzo długo popierałem i głosowałem na PO, ale usłyszałem argumenty które mnie przekonały i teraz popieram UPR. Nie wykluczam, że kiedyś zmienię zdanie, może mnie przekonasz. ;) Tylko proszę o mocne i realne argumenty.

Jasne a teraz Corvinku idz do biblioteki i spytaj sie czy moze cos im jeszcze zostalo z dzieł Stalina i Lenina. Wez ksiazeczke i poczytaj. Ciekawe jak szybko sie znudzisz (nie przez ogladanie ale przez czytanie).

Drogi netelektryczku ;) Byś się zdziwił gdybyś wiedział ile ja różnych rzeczy czytam ;) (od książek nabawiłem się wady wzroku, ale nie żałuje bo czytanie to jedna z rzeczy, które najbardziej mnie cieszą) A materiały podaje w formie linków do youtuba, bo jestem realistą - jest odrobinę większa szansa, że ktoś się zmobilizuje i obejrzy niż że coś przeczyta. Bo w dzisiejszych czasach naprawdę mało kto czyta cokolwiek co jest przerażające - ja z racji wieku mam większość znajomych obecnie na studiach i choć wydawało by się że chociaż z tego tytułu ludzie powinni być oczytani, a o książkach to właściwie nie mam z kim gadać ;)

Oceniamy wypowiedz Corwina- Mikke (och jaka zbieżność)

Zbieżność totalnie przypadkowa ;) Nick taki miałem od dawna, gdy powstawał to nawet nie skojarzyłem, że jest taki polityk (jak ktoś jest dociekliwy to nick wziął się od postaci z książki Zelaznego ;) )

na temat klas łaczony z dziecmi niepelnosprawnymi, jak znacznie latwiej byloby gdy Corwin powiedzial konkretnie "Jestem przeciwny klasom łączonym bo....lub tamto"
Ale on nie jest przeciw na tym polega dowcip ;) Jeśli ktoś chce to może posyłać tam swoje dzieci przecież nie chodzi o to żeby takich klas/szkól itp zakazać tylko żeby dać ludziom wybór. W całej tej dyskusji popadacie trochę ze skarajności w skarajność (przeciwnicy UPR). Przecież nikt tu nie chce niczego nakazywać, zakazywać chodzi o to żeby dać wybór. Ja mam wrażenie że to się ludziom po prostu w głowach nie mieści, że nikt nic im nie chce kazać tylko dać możliwość decydowania samemu.

Co do tematu szkół w jakimś tam stopniu integracyjnych - gdy ja miałbym decydować o wyborze szkoły dla mojego dziecka, w ogóle nie brałbym pod uwagę tego problemu (jeśli dziecko byłoby pełnosprawne), bo to mnie nie problem. Tzn ważne dla mnie by był głownie poziom kadry, nie wiem pomocy naukowych jakimi dostępuje szkoła, ilości języków, zajęć dodatkowych itp. I fajnie by było gdybym właśnie miał możliwość kierując się właśnie tym odpowiednią szkołę wybrać. Jeśli są jacyś rodzice z uprzedzeniami to niech wysyłają tam dzieci gdzie chcą, też ich wybór.

Zgadzam się z tym w zupełności. Niestety, bo też się "zakochałem"w jego programie kilka lat temu, ale mi przeszło po dwóch wywiadach na żywo.

Ma tak ultraradykalne poglądy, że czasem wydaje się, iż fantazjuje i żyje na innej planecie

Podobnie jak Eddy byłem kiedyś pod wrażeniem teorii wygłaszanych przez JKM. Jednak trochę głębsze wczytanie się w jego wypowiedzi spowodowały, że stwierdziłem iż jest po prostu zwykłym oszołomem nie mającym realnej więzi z rzeczywistości

Ja mam dokładnie na odwrót - tzn miałem go za psychola i oszołoma dopóki nie zainteresowałem się bliżej. ;)

Nie można mówić, że jak nie chcesz płacić zusu to nie płać. Nie jesteśmy w Stanach. U nas ten system jest całkowicie inaczej zbudowany, podobnie zresztą jak w całej europie.

Weź mi wytłumacz dlaczego muszę płacić, proszę. Jeśli system jest ch****y to zmieńmy system ;D

Po za tym, tą absolutną wolność można by było przecież przenieść na, np. kradzież - chcę to biorę, chcę i już. Tylko nie wiem po w tym przypadku były by potrzebne kary wymyślane przez JKM, np. publiczna chłosta?

Czyli jak dać ci wolność to od razu pójdziesz i będziesz kradł?;) Poza tym wszędzie są granice - nie popadajmy w skrajności w skrajność. Bądźcie wolni ale w granicach prawa.

A co do publicznej chłosty - śmiem podejrzewać, że kłamałeś gdy pisałeś że zainteresowałeś się głębiej wypowiedziami JKM ;)

nie podnieca mnie stwierdzenie ze "wiekszosc ludzi to idioci".

Mnie też to nie podnieca - sam fakt raczej mnie smuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inco przekonuj mnie, dyskutujmy. Ja nie traktuję tego, jak religii czy wiary. Bardzo długo popierałem i głosowałem na PO, ale usłyszałem argumenty które mnie przekonały i teraz popieram UPR. Nie wykluczam, że kiedyś zmienię zdanie, może mnie przekonasz. wink.gif Tylko proszę o mocne i realne argumenty.

Po pierwsze to, to co ty uprawiasz ni jak się ma do dyskusji, ty ciągle powtarzasz to samo. Mam niemal wrażenie że piszesz to ze sztabu wyborczego LPR. Nie sądzę by na tym forum ktokolwiek był przeciwko wolności, a ty przedstawiasz, to tak jak by tylko JKM miał prawo używać tego słowa. Ciągle czytam że JKM, tego nie powiedział, źle to zrozumieliście lub inne bzdety, dla mnie to co on powiedział jest czytelne. JKM chciałby by istniały szkoły w których nie ma miejsca dla osób niepełnosprawnych i dla mnie to jest całkowicie dyskwalifikujące dla tej osoby, i choćby inne jego poglądy były najbardziej racjonalne na świecie, dla mnie jest skreślony. Dlatego nie zmierzam kontynuować tej rozmowy.

Po drugie czytanie tego wątku bardzo mnie przygnębia, bo stwierdzam że jednak jest jakiś promil osób, które trudno zrozumieć, że osoba niepełnosprawna jest takim samym członkiem naszego społeczeństwa i ma takie samo prawo do wolności.

Po trzecie, stwierdzenia typy "Bardzo długo popierałem i głosowałem na PO" to są popularne w komentarzach na onecie , tam wszyscy piszą "popierałem PO ale teraz... ", aż dziwne że PO wyborów nie wygrało mając tylu zwolenników. W twoim wydaniu to brzmi jeszcze bardziej nieautentycznie, bo masz nick jaki masz( od 2005 roku ).

Teraz idę pracować, bo czuje się wolną odpowiedzialną za siebie osobą i niema zamiaru więcej marnować czasu na walnie bezproduktywne w klawiaturę.

EOF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powtarzam to samo na różne sposoby. Na tym polegają poglądy, jakbym ciągle mówił co innego to nie byłbym wiarygodny ;)

KM chciałby by istniały szkoły w których nie ma miejsca dla osób niepełnosprawnych i dla mnie to jest całkowicie dyskwalifikujące dla tej osoby, i choćby inne jego poglądy były najbardziej racjonalne na świecie, dla mnie jest skreślony.

To jest argument, który potrafię uszanować. Masz takie przekonania i ok. Inna inszość, że się nie zgadzam ale to nie jest sedno.

W wyborach w 2005 głosowałem na PO (do sejmu i senatu nie pamiętam na kogo chyba na 1 na liscie po prostu)

W wyborach do parlamentu europejskiego głosowałem na Bogdana Klicha z PO (nawet się dostał do niego;))

W wyborach prezydenckich dwa razy głosowałem na Tuska.

W wyborach samorządowych nie głosowałem na PO bo nie miałem takiej opcji ;) (zameldowany jestem na wsi-w wyborach do rady gminny itp. kandydaci w większości nie byli związani z żadną partią)

Mam prawo mówić, że ich popierałem.

Co do nicku. Teraz rozumiem człowieka, który denerwował się że dzieci w szkole się śmieją z jego córek. Bo jego dziadek walczył bodaj w powstaniu warszawskim, ojciec był patriotą i on był zawsze dumny ze swojego nazwiska. A przez jednego oszołoma jakim jest Andrzej Lepper, jego dzieci się go wstydzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do nicku. Teraz rozumiem człowieka, który denerwował się że dzieci w szkole się śmieją z jego córek. Bo jego dziadek walczył bodaj w powstaniu warszawskim, ojciec był patriotą i on był zawsze dumny ze swojego nazwiska. A przez jednego oszołoma jakim jest Lepper, jego dzieci się go wstydzą.

Ok, przepraszam za skojarzenie, bardzo mi się ciesze że nie zareagowałeś jakoś gwałtownie ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ze sztabu lpr ani nawet upr. Robie im taką mini kampanie bo szczerze ich pewne postulaty popieram. I trochę mnie ta medialna nagonka dobija i tak okazuje mój sprzeciw. Bo można się z poglądami JKM nie zgadzać choćby z powodów moralnych czy każdych innych. Ale mnie smuci na przykładzie tej niepełnosprawnej dziewczynki - z całego zamieszania do większości ludzi dotrze z mediów tyle, że "znowu ten oszołom Korwin-Mikke coś wymyślił! Chce wyrzucać niepełnosprawne dzieci ze szkół! Potwór!". A chyba zgodzimy się, że nie o to mu chodziło (abstrahując całkowicie od tego czy się z nim zgadzamy czy nie).

I tak jest z większością jego wypowiedzi ;) I dlatego UPR ma małe szanse dostania się do parlamentu. A ich program gospodarczy mi się marzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za LPR oraz PIS, jako, ze wychowalem sie w domu Katolickim o silnych patriotycznych korzeniach, postanowilem miec swoje zdanie i nie byc trendy... Dziwi mnie fakt, ze duzo osob popiera lewice, czyzby zapomnieli jak ich rodzice byli traktowanie (czyt. torturowani ) przez sluzby bezpieczenstwa.. Nie mowiac juz o zniesieniu funduszu alimentacyjenego kilka lat temu, przez Pana Milera i Hausnera.. No chyba,ze ktos ludzi sie kampania wyborcza, to zycze powodzenia..

Mowcie co chcecie ale jak Tusk powiedzial ze emigranci wroca to spadlem z krzesla..

Na pytanie w programie " Autografy " Jak Pan zamierza to zrobic?

Odpowiedzial:

Zalozenie dzialalnosci gospodarczej w 24h ( juz wyszedlem na balkon aby wysokczyc ;)

Naszczescie Pan Szmajdzinski sprostowal, ze do sciagniecia ludzi potrzebne sa wieksze place, a nie zalozenie dzialalnosci w trybie przyspieszonym...

Tak naprawde choc nie nawidze sld to stwierdzam, ze maja lepszy program od PO.. PO ma tylko duzo kasy i glosno krzyczy, o etykiecie poiltycznej nawet nie wspominam..

Pis. jest obecnie jdyna partia, ktora ukazala spoleczenstwu prawdziwy status prawny ... A za mundurkami jest wiekszosc ludzi..

I tak naprawde wg. mnie cala propaganda jest przeciw pis, wszytkie kabaretony prgramy telewizyjne widac wyraznie jak pis jest atakowany.. Na kabareton do Opola jezdze non-stop, teraz kabaretron - co za idiota zmienil? Czy tez do Mragowa, nigdy zadna partia nie byla tak osmieszana, nawet komunisci, ktorzy maja na rekach krew tysiecy ludzi!;) .. Jedynie Marcin Daniec odwrzyl sie przeciwstawic i powiedzial kilka slow o Kwasniewskim, ktory powinien sie zaszyc.. Na temat PIS nie wspomnial nic... I apelowal aby nie ulegac telewizji.. Za co dostal owacje na stojaco.. Kazdy se smieje ze Kaczynski zrobil Panstwo cenzurowane itp to dlaczego za czasow rzadow Kwasniewskiego nie bylo tak odwaznych do nasmiewania..

Do wszystkiego trzeba miec dystans i wlasne zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co mu chodzilo bo tylko Korwin o tym wie i jego zwoje mozgowe.

Chodzi o sposob wypowiedzi czylo o tak jak impulsy elektryczne z mozgu czlowiek przeksztlaci na skurcze miesni jamy gebowej (inaczej mowiac mowe).

Nie tlumacz Korwina, niech ise wpierw nauczy wypowiadac to nie bedzie takich afer.

Acha i nigdy nie slyszalem zeby Korwin kogos za cos przeprosil.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawde wg. mnie cala propaganda jest przeciw pis, wszytkie kabaretony prgramy telewizyjne widac wyraznie jak pis jest atakowany.. Na kabareton do Opola jezdze non-stop, teraz kabaretron - co za idiota zmienil? Czy tez do Mragowa, nigdy zadna partia nie byla tak osmieszana, nawet komunisci, ktorzy maja na rekach krew tysiecy ludzi!;) .. Jedynie Marcin Daniec odwrzyl sie przeciwstawic i powiedzial kilka slow o Kwasniewskim, ktory powinien sie zaszyc.. Na temat PIS nie wspomnial nic... I apelowal aby nie ulegac telewizji.. Za co dostal owacje na stojaco.. Kazdy se smieje ze Kaczynski zrobil Panstwo cenzurowane itp to dlaczego za czasow rzadow Kwasniewskiego nie bylo tak odwaznych do nasmiewania..

Do wszystkiego trzeba miec dystans i wlasne zdanie...

Kabarety zawsze smiały sie z włady i zawsze sie bedą smiać. Ja tu nie widzę nic niezdrowego ani żadnej nagonki, to raczej PiS tworzy tą nagonkę podkreslając to jak jest przesladowany. Biedny PiS ....

A tak naprawdę są sami sobie winni bo kiedyś partie zajmowały sie rządzeniem a to co teraz się dzieje to raczej czarna tragikomedia.

Dzień za dniem telewizja bombarduje o wielkich sukcesach które tak naprawde nie sa sukcesami. Ot zwykła wiadomośc rozdmuchana do niewyobrażalnych rozmiarów. Partia powinna rzadzić a nie wychowywać, powinna rozwijac gospodarke anie budować koscioły, powinna kupować komputery dla dzieci a nie chodniki przed pałacem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności