Skocz do zawartości

Co za double content


kasper

Rekomendowane odpowiedzi

Co grozi za double content i jak sprawdzic czy czasem mnie juz to nie spotkalo . Jak wpisze nazwadomeny.pl w google to wyskakuje ale zniknela strona na wszystkie frazy na ktore pozycjonowalem. A zapomnialem usunac linki do innej strony o podobnej zawartosci ale metatagi byly inne. Teraz wszystko poprawilem i czy jest szansa ze storna wroci na swoje miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprobuje przetlumaczyc:

"Co mi grozi, jesli na mojej stronie pojawi sie content, ktory juz znajduje sie na innej stronie? (Tak przy okazji, to jak sprawdzic, czy przypadkiem juz taka sytuacja nie zaistniala?) Kiedy wpisuje w google nazwe swojej domeny to w wynikach otrzymuje swoja strone, jednak nie pojawia sie ona po wpisaniu jakiejkolwiek z fraz, na ktore ta strone pozycjonowalem. Zapomnialem usunac linki do innej strony o podobnej zawartosci ale metatagi byly inne. Teraz wszystko poprawilem i chcialbym sie spytac, czy Waszym zdaniem jest szansa ze storna wroci na swoje miejsce?"

I odpowiedziec:

Podobno jest cos takiego jak kara za duplicate content, jednak osobiscie sie jeszcze z tym nie spotkalem. Duzo bardziej prawdopodobne jest, ze wpadles w jakis filtr. Podaj adres strony aby mozna bylo cos wiecej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto tez poczytac FabrykeSpamu :)

Mark Moore, właściciel MetalBuildingDepot.com zamierzał wypozycjonować swój serwis na frazę “metal buildings” w googielu oraz być wysoko na różne inne frazy związane z daną branżą, jak “steel buildings”, “metal garages”, itd. Co więc Mark Moore zrobił aby to osiągnąć? Postawił on (lub wynajął kogoś) szacunkowo około 6000 stron na różnych domenach z identycznym wyglądem i niemalże dokładnie taką samą treścią!

więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest opisany przykład strony z tymi samymi artykułami a mi bardziej chodzi o jeden artykuł ma 100 stronach należących do 100 właścicieli z naturalną treścią :)

w jednym i w drugim wypadku chodzi o DUPLICATE CONTENT - zapewne kopia 1:1 zostanie prędzej wykryta niż serwowanie tego samego art. w połączeniu z innymi. Jednak ryzyko wykrycia duplikatów istnieje. Czy coś grozi - ciężko ocenić przy tej formie, napewno bardziej wartościowa treść to unikalna treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koledzy, a co sądzicie o wszystkich skryptach opisów gg, tych samych bazach, itp. Wkońcu jeżeli osoba np. ja zakupie jedną baze danych opisów to jasne, że wrzuce ją na kilka stron, treść ta sama, adresy odnośników do wpisów identyczne, jedynie co to szata graficzna w porywach zostanie zmieniona i co teraz ?

Wkońcu też jedna baza zostaje sprzedana powiedzmy 1000 osób, to w jeden dzień powstaje około 1000 serwisów o identycznej strukturze. Czy takie działania mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam stronę która automatycznie (cron) pobiera codziennie nową treść z bardzo popularnej strony z cytatami z irc, większość już na pewno domyśla się jaka to strona :-). Chodzi oto że pewnego dnia ilość zaindeksowanych stron spadła o 50%. No i właśnie zastanawiam się czy to przez duplicate content ?

Mayko.pl - skuteczne pozycjonowanie stron www
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności