Skocz do zawartości

Czołowe miejsca na samych katalogach


lj2m

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoje techniki i pewnie każdy uważa je za "mądre",problem w tym że tylko niektórzy dochodzą dzieki nim na wysokie pozycje.

Pytanie tylko czy choć jeden z tych "niektórych" zechce się nimi tu podzielić.

W końcu chodzi tu tylko o wpisy do katalogów a nie całą mądrość SEO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje techniki i pewnie każdy uważa je za "mądre",problem w tym że tylko niektórzy dochodzą dzieki nim na wysokie pozycje.

Pytanie tylko czy choć jeden z tych "niektórych" zechce się nimi tu podzielić.

W końcu chodzi tu tylko o wpisy do katalogów a nie całą mądrość SEO :)

Podstawa - wybierac katalogi ktore umozliwiaja dluższe wpisy i linki w tresci z dowolnym anchor textem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy choć jeden z tych "niektórych" zechce się nimi tu podzielić.

W końcu chodzi tu tylko o wpisy do katalogów a nie całą mądrość SEO

Może nie jestem specem ale tajemnica tkwi w zaindeksowaniu strony - podstrony gdzie umieszczony został link. I teraz uwaga Wielka Tajemnica Pozycjonowania:

0 - Google nie wie o linku na stronie

1 - Google wie o linku na stronie

Nie/Tak Fałsz/Prawda

Natomiast reszta to już

- czytanie forum, ze zrozumieniem

- własne doświadczenia

Nie sztuką jest dodanie linku do katalogu, WP, zakupienie go na Allegro, czy też umieszczeniu w/na zapleczu. Należy również sprawdzać czy strona jest zaindeksowana.

[edit]

Jest zaindeksowana w momencie dodawania linku i następnie w czasie obecności linka na stronie robot ją odwiedzi.

Lub strona zostanie zaindeksowana po dodaniu linka

[koniec edit]

Jeżeli idę na grzyby i wracam z pustym koszykiem wówczas liczba zebranych grzybów wynosi zero. Jeżeli wracam z podgrzybkami wówczas cel do którego dążyłem został osiągniety. Nie idę po to aby pochodzić po lesie, ale po to by zebrać grzyby.

Jeżeli dodaje linki to jedna sprawa - póżniej staram się aby strony na których znajdują się linki zostały odnalezione przez wyszukiwarkę - lub dodaje do stron znajdujących się w indeksie/bazie danych. Wówczas osiągam mój cel.

Może się myle ale to chyba powinno rozwiać niektóre z wątpliwości niektórych z Was.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. przecież katalogi straciły moc.

Nawet na blogu google napisano, że qlweb jest niedobry.

Może się myle ale to chyba powinno rozwiać niektóre z wątpliwości niektórych z Was.

Ja dzisiaj (wczoraj) byłem na grzybach, wróciłem z koszem pełnym podgrzybków. Ale mimo lektury Twojego posta dalej nie wiem jak to powiązać z katalogowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj (wczoraj) byłem na grzybach, wróciłem z koszem pełnym podgrzybków. Ale mimo lektury Twojego posta dalej nie wiem jak to powiązać z katalogowaniem :)

Że Google to taki grzybiarz a koszyk to index ;P

Chodzi mi głównie o to że dodają stronę do katalogów, które sie nie indeksują a potem zdziwieni że ich strona w serpach nie drgneła.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowaniem można zdobyć Mount Everest dla średnich fraz, ale droga jest wyboista i trzeba czasu, cierpliwości i mądrości podejmowanych działań. Droga na skróty kończy się upadkiem w przepaść.

"Mądre" katalogowanie to:

ręczne katalogowanie,

systematyczne katalogowanie,

różnicowanie opisu i tytułu dodawanego wpisu,

nieoszczędzaniu na płatnych katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki katalogowaniu,oczywiście umiejętnemu można na wiele nawet cięższych fraz dojśc do top 10,choć faktycnie trwa to długo.

No może i można, tylko trzeba sobie zadac pytania:

1. Po co utrudniać sobie życie?

2. Po kiego .... tracić czas na sprawdzanie takich głupot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w takich wątkach widać naturę Polaka :) Każdy będzie bronił swoich racji do upadłego nie słuchając opinii drugiej strony.

Pozycja strony to wynik funkcji która ma bardzo dużo parametrów a jednym z nich są linki. Jeżeli ktoś dodaje do katalogów to zwiększa ilośc linków wiec przekłada sie to na pozycję (tak w uproszczeniu).

Z założenia katalogowanie opiera sie na katalogach, a jak powszechnie wiadomo ilość ich jest ograniczona więc trudniejsze frazy się nie da tak wypozycjonować bo np. potrzeba 200k linków aby pokonać konkurencje która już ma w setkami tysiecy podlinkowane strony.

Wiec jak najbardziej katalogowanie TAK, ale trzeba być świadomym na co się porywamy, trudne frazy nie da rady.

Cytując z jednego blog-a (autor z PiO) "Zdrowy na umyśle unika pracy". Jeżeli katalogujemy recznie to nasza praca jest w bardzo sztywny sposób związana z pozycjonowaną frazami i stroną. Jeżeli postawiamy kilka-kilkadziesiat-tysiace stron zaplecza , dodamy je do systemów wymiany linków, będziemy linkowac pomiedzy swoim zapleczem to taką pracę można wykorzystać wielokrotnie :)

Więc o tym też warto pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności