Skocz do zawartości

Samochodowy Off topic


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w programie Pasjonaci prowadzonym przez Włodzimierz Zientarskiego i Maciej Zientarskiego pokazano samochód Pana Dziewulskiego -

Ariel Atom twierdząc jakoby jest to najszybszy pojazd zarejstrowany w Polsce. Tymczasem ... we Wrocławiu zauważono na Wrocławskich blachach NAJMOCNIEJSZY seryjnie produkowany samochód na świecie :) Bugatti Veyron, który ma lepsze osiągi od Ariela ;).

najmocniejszeautopolsceeg5.th.jpg

Podobny ma Pan Dziewulski.

A takiego widuje się na ulacach mojego miasta

400x267_Bugatti-Veyron-5.jpg

i coś dla fanów motoryzacja - bo ja wbrew pozorm nie jestem ;)- czyli parametry:

Typ silnika: benzynowy

Pojemność skokowa (cm3) 7993

Moc maksymalna (KM) przy obr/min.: 1001/6000

Maksymalny moment obrotowy (Nm) przy obr/min.: 1250/2200-5500

Przyspieszenie 0-100 km/h (s): 2,5

Prędkość maksymalna (km/h): 407

Zużycie paliwa trasa/miasto (l/100 km): 14,7/40,4

Długość x szerokość x wysokość (cm): 446 x 200 x 120

no Ariel:

Pojemność skokowa [ccm]: 1998

Moc maks. [KM] przy [obr. /min.]: 320 przy 6600

Maks. moment obrotowy [Nm] przy [obr. /min.]: 300 przy 6100

Skrzynia biegów: manualna, 6-biegowa

Pojemność bagażnika [l]: 2 (miejsce na kombinezon) Prędkość maksymalna [km/h]: 252 (zanotowane)

Przyspieszenie 0 - 100 km/h : 2,65

Zużycie paliwa: cykl miejski/sportowy [l/100 km]: 12/powyżej 30

P.S. BYć może porównywanie samochdu seryjnego i produkowanego na zamówienie - to mój błąd - ja się nie znam - może tego się poprotu nie porównuje ale tak mnie ciekawostka naszła :). Po za tym to bugatti hmm nawet ładne jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie "Powrót do przyszłości"

Podobno 5 sztuk Deloranów jest w Polsce. Widziałem tego z filmu Haker na żywo w Kazimierzu Dolnym, fajny jest, znalazłem w sieci zdjęcie ale z zamkniętymi drzwiami :)Link

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny jest, znalazłem w sieci zdjęcie ale z zamkniętymi drzwiami ;)
Jest fajny tylko jako eksponat, bo jako samochód to porażka :)

mrtn jak długo można jechać Veyronen z maksymalną jego prędkością? (zakładając że mamy do tego warunki)

15 minut na 1 zbiorniku paliwa i przy takiej prędkości opony wytrzymują 45 minut jazdy :)

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie "Powrót do przyszłości"

Podobno 5 sztuk Deloranów jest w Polsce.

I tak dużo biorąc pod uwagę że tylni błotnik kosztuje 25k pln

fajny jest, znalazłem w sieci zdjęcie ale z zamkniętymi drzwiami ;)
Jest fajny tylko jako eksponat, bo jako samochód to porażka :)

mrtn jak długo można jechać Veyronen z maksymalną jego prędkością? (zakładając że mamy do tego warunki)

Już ktoś odpowiedział na to pytanie a ja dodam z ciekawostki to co mówił ostatnio Kornacki na tvn turbo, jak jechał z Kuzajem czy Kuligiem do Francji Misthubishi Evo to tankowali 9 razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności