Skocz do zawartości

10 bolaczek polskiego internauty


bumfank

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

moja rada jest taka, żeby panowie politycy jak najmniej o internecie wiedzili, słyszeli, jak najmniej ruszali i czepiali to będzie dobrze. Co do regulacji zakupów to sprawa kodeksu cywilnego i handlowego i nie powinna dotyczyć bezpośrednio internetu a ogólnie sprzedazy wysyłkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem dofinansowywania w jakiejkolwiek formie. To kolejne pieniądze, które będą musiały przejść długą drogę urzędniczą od podatnika, do budżetu państwa aby ponownie trafić do podatnika. Jeśli tak bardzo chce się komuś pomóc to należy zacząć od ułatwiania mu życia, zamiast dofinansowania - ulgi podatkowe, ułatwienia w zaciąganiu kredytów, zmniejszenie wymogów prawnych, klaryfikacja i uproszczenie przepisów.

Co się ma kandydata od bolączek internautów, to jeśli tak ma wyglądać ten osławiony Gabinet Cieni Platformy, to chyba właśnie zrozumiałem żart Marcinkiewicza sprzed kilku miesięcy. :jezyk1:

Żeby post nie był całkiem pusty, wiem że i tak nie odciągnę Twojego kandydata z PO od pomysłu pomagania na siłę w temacie, który wymaga eksperckiej wiedzy i dokładnego planu działania - podumajcie nad popularyzacją wolnego oprogramowania. W szkołach, urzędach, sprawa Płatnika dla alternatywnych systemów operacyjnych. I proszę nie mówić, że się nie da - widziałem takie rozwiązania już w wielu komercyjnych organizacjach, w tym kilku marketach. Skoro im się opłacało, to i państwu z pewnością też to pozwoli zaoszczędzić trochę naszych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest liberalizm bo dofinansowanie kogos kto wyda te pieniadze w celu rozmnozenia ich. a nie przetracenia.

idac twoim jahu tokiem rozumowania to podwyzki dla nauczycieli lub innych panstwowych zawodow to tez populizm bo trzeba komus innemy zabrac.

Troszkę źle pojmujesz ... Uważam, że jakiekolwiek dofinansowanie jest złe, tak samo zasiłki itd. Akurat w tym przypadku mowa była o dofinansowaniu prywatnej osoby.

Wg mnie lepszym posunięciem jest obniżenie podatków dla wszystkich niż to aby podatki pozostały na niezmienionym poziomie bo trzeba pomóc ludziom z dobrymi pomysłami (hehe), utrzymać bezrobotnych (których gdyby nie zasiłki, by nie było :jezyk1: ) itd. Po prostu nie podoba mi się typ państwa opiekuńczego ...

ps. I jeśli mam napisać jeszcze o programie PO ... to nie wiem czemu chcą traktować lepiej ludzi wracających do Polski niż tych którzy tu płacą podatki .. paranoja (następne pole do nadużyć) :) Takie rzeczy rozwijają korupcję ... można znaleźć multum przykładów .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumfank z jednym postulatem nie moge sie zgodzić.

Uważam że tpsa daje obecnie jedną z lepszych jakości wzgledem dostepu do internetu - testowałem już wiele.

Nie mówie oczywiście kiedy ktoś sieć osiedlową chce postawić na Neostradzie. Ceny są rynkowe - nie zauważyłem by UPC, Multimedia itp. oferowali coś lepszego. Miałem okazje testowac DSL z Dialogu i daleko mu do tpsowskiego.

Tak wiec sporo jest bolaczek jednak z tym netem w tpsie zapewne nie jest tak źle.

To tak samo jak kupisz odkurzacz za 200 zł i będziesz chciał używać go do sprzątania dużych powierzchni. Do wszystkiego jest odpowiedni sprzęt.

Z większych bolączek to nie jakość internetu a dostępność w małych miejscowościach, a czasem całkowity brak internetu w wioskach lub szkołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak kupisz odkurzacz za 200 zł

No chyba że masz "Electrolux Oxygen Plus" - Ten to wymiata :jezyk1:

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z theNaturat:

Problem w sieci (dla internautów) jest taki samo jak poza siecią w PL.

Ustawy są na papierze ale realia kompletnie inne - (prawo czasami głupi ale to inna sprawa)

Ale to nie problem internetu - to Polska na żywo.

W innych krajach nie ma aż taki duże rożnicy między tym co ma być i co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z theNaturat:

Wyjaśnisz o co biega ? Nie mam ochoty przeszukiwać dla ciebie "thenutrat" -może nie moje fale ^_^

Jeśli podajesz jakieś argumenty to proszę staraj się podawać konkretne dane.

Największą głupotą jest uczenie się tego, co potem trzeba zapomnieć [...]
- Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha [...] / Platon (ok. 437 - 347 p.n.e.)

Drogi wszechświecie, przestań no lecieć w kulki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak, aby lepiej być nie mogło. ^_^

- wciąż jesteśmy technologicznie zacofani względem krajów rozwiniętych,

- brak jest ulg oraz zwolnień podatkowych dla dot comów,

- nie ma żadnych ulg ani dofinansowań dla przedsiębiorców chcących rozpocząć działalność ściśle związaną z Internetem,

- w Polsce nawet fundusze venture capital nie są nastawione na rynek IT,

- brak jest współpracy na szeroką skalę ośrodków naukowych z przedsiębiorstwami,

- projekt e-Państwa, wciąż leży i kwiczy, informatyzacja istnieje, ale e-usług (urzędy, głosowania) dla obywateli wciąż jest jak na lekarstwo,

- strony WWW lokalnych ośrodków władzy są w opłakanym stanie, doszukanie się tam konkretnych infomrmacji często graniczny z cudem.

Jest tego więcej, ale to temat do dyskusji na po tym jak się wyśpię. Dobranoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dofinansowanie webmasterów" - w życiu nie słyszałem większej socjalistycznej głupoty. Webmasterzy sami się "dofinansują" - a o tym czy mają ciekawy pomysł zdecyduje wolny rynek a nie banda skorumpowanych polityków. Może by wreszcie PO określiła jasno czy są partią liberalną czy jakimś SLD bis. Ja od polityków oczekuję tylko, żeby dali mi święty spokój i piszę to jako webmaster.

Jeszcze tylko nam brakuje "abonamentu za internet" i "pierwszego polskiego portalu" realizującego jakieś "cele statutowe" a'la gówniana TVP ^_^

Więc jak to jest? Bo mam coraz większe i coraz bardziej nieodparte wrażenie, że PO oprócz tego, że nie ma praktycznie żadnego mądrego programu to jeszcze przeistacza się w kopię SLD.

Mnie bardziej boli to, ze na stronach www nie ma publikowanych danych osobowych (co jest niezgodne z ustawa prawo telekomunikacyjne) i nie moge sie skontaktowac z wlascicielami wielu ciekawych stron internetowych. Posrednio przez to sa chronieni spamerzy, a wiec nie ma jakiegos systemu kontroli (eh, znow te kontrole, ktos powie)
Tutaj podobnie - większego idiotyzmu (chyba za wyjątkiem rejestrowania WWW jako czasopism) już dawno nie słyszałem. Kolejny bezdennie głupi pomysł na narażanie normalnych ludzi na straty, telefony telemarketerów, głupie dowcipy, i realne niebezpieczeństwo w realnym świecie, etc. Skoro to taki świetny pomysł dlaczego sam nie podasz tutaj imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania? A potem sobie odbieraj 15 telefonów dziennie od oszustów którzy chcą Tobie wcisnąć jakiś chłam albo słuchaj pogróżek jeśli akurat napiszesz coś co się komuś nie spodobało.

Nie mówiąc już, że to jest zupełnie sprzeczne z ustawą o ochronie danych osobowych. Dane właściciela strony ma usługodawca hostingowy i w razie czego policja może zwrócić się do niego o udostępnienie tych danych, nie trzeba ich publicznie ogłaszać całemu światu żeby walczyć z przestępczością. Spammerzy i tak sobie z tym poradzą - bo nie muszą nawet mieć strony w polsce tylko postawią ją w mozambiku. A jeśli ktoś nie umieścił swoich danych na stronie to najwyraźniej "kontaktów" od osób w ten czy inny sposób zainteresowanych sobie nie życzy. Tak jak na przykład ja nie życzę sobie telefonów i pielgrzymek do domu - jak ktoś ma pytanie może napisać emaila.

Nie wspominając już o tym, że większość spammerów pochodzi ze wschodu albo z USA. Jest takie coś jak spamhaus i gdybyś wpisał w google np. spam statistics by country to od razu dowiedziałbyś się skąd się bierze spam. To zajmuje 2 minuty:

https://www.spamhaus.org/statistics/spammers.lasso

https://www.spamhaus.org/statistics/countries.lasso

https://www.ciphertrust.com/resources/stati...pam_sources.php

Jeszcze do tego napisałeś:

bardzo dobry pomysl... w niemczech dziala takie cos jak impressum i tam jest to rzecza normalna, kolejny punkcik ktory zapisze do "bolaczek"

Widać, że zarówno ty jak i ten rzecznik jedyne co możecie zrobić (przepraszam to zabrzmi brutalnie) - to narobić wszystkim większych problemów niż pożytku i wprowadzić parę durnych i martwych przepisów które jedyne co zmienią to ogólnie pogorszą sytuację internautów w polsce. Skutek myślenia szybkiego, prostego i bez wyobraźni. Na szczęście obietnice (przed) wyborcze to gruszki na wierzbie - tak czy inaczej platforma ma za ten pomysł jak i wykonanie u mnie duży minus. Niestety jeśli na prawdę ma takie coś powstać i realizować "takie pomysły" przyjdzie mi głosować na PSL albo na LID

Tak jak napisał MRTN. Moim zdaniem jedyną bolączką polskiego internetu jest to, że politycy się nim zajmują przy czym nie wiedzą nawet co to komputer przez co przychodzą im do głowy pomysły równie idiotyczne jak te o których napisałem powyżej.

Jeśli do internautów chcecie trafić obowiązkową rejestracją witryn i szastaniem ich danymi osobowymi na lewo i prawo czy jakimiś socjalistycznymi zapomogami... to sorry, dajcie sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spamhaus.org/statistics/countries.lasso
no i znowu nas nie ma w top 10.

Bumfank - złóż kandydatowi bloga, zapodaj na kilku forach adres z małym expose i czekaj na reakcje.

I nie zapomnij dodać adsense - fundusz na następne wybory się przyda. ^_^

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności