Skocz do zawartości

[prywata] jaki router


covi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym założyć w mieszkaniu sieć bezprzewodową. Chce połączyć laptopa i komputer stacjonarny. Połączenie z internetem to modem adsl (standardowy na usb). Jakie rozwiązania są godne polecenia? Najlepiej żeby to był tylko router wireless z modemem adsl, nie chce oddzielnie tego łączyć.

z góry dzięki za pomoc!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to polecałbym jakiegoś Linksysa WRT54G/GL/GS lub Motorole WR850G (mam i chwalę) i wgrać do nich firmware tomato + osobno modem na rj45; druga opcja asus WL500G/WL500GP + firmware kamikaze (dawne openwrt) + osobno modem (może być nawet na usb).

Tomato - wspaniały qos i parę innych przydatnych rzeczy.

Kamikaze - linux zamknięty w małym pudełeczku - więcej nie trzeba tłumaczyć. :(

Może są jakieś linksysy (ew buffalo) z wbudowanym modemem, do których można wgrać tomato (ew kamikaze), ale to byś musiał sam poszukać.

(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam edimaxa. stosunkowo tani i nie zrywa połaczeń. istnieją dwie wersje bez radia i druga z radiem.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza wersja:

https://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...pelny,id,28915/

Bardzo polecam linksysa. Mam WRT54G i śmiga na tomato jak szalony, bardzo prosta instalacja i konfiguracja, sto razy więcej możliwości niż w firmowym firmware i niezawodny.

"We could change the world if god give us the source code."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Linksys WAG200G - bylo kilka serii z wadliwym modulem sieci bezprzewodowej i router sie przegrzewal. Na szczescie dostalem zwrot kasy za niego i kupilem WAG54GS co bylo bledem.... Od kilku tygodni nie umiem dojsc dlaczego sie rozlacza - rozne pory, czasy, czasem w ciagu 5 minut 2x. Kombinowalem z nowszym, starszym softem i nic. Niedlugo znow pogadam z panami z linksysa. Jakosc linii odpada, bo tanizna z planete dziala

la caly dzien bez rozlaczenia.

Jesli linksys to tylko taki, do ktorego mozna wgrac nieoficjalny soft.

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozłącza ci się z WAN czy Wireless, ja miałem czasami tak z d-linkim DI-524, wywalało mi sieć w laptopie to znaczy jak przekroczyłem jakąś granice prędkości pobierania powiedzmy 800-900 KB/s to nagle net się zrywał. Jednak na drugi kompie podłączonym przez kabel działał i router działał poprawnie, wtedy resetowałem połączenie na latopie i działało. Jest to bardzo denerwujące, więc po kombinowałem trochę i zmieniłem channel na inny niż domyślny i jak na razie pomogło bo od jakiś 2 tygodni nie miałem problem. Często problemem z wifi może być obecność w pobliżu innych urządzeń lub sieci bez przewodowych wtedy trzeba trochę po eksperymentować z wartością channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie EDIMAX. Tej tandetnej firmy już nigdy nie sprzedam nikomu.

Co można polecić? Według mnie D-Link i Linksys pozostają jednak też nie są bez wad :( Słyszałem że planety są dość niezłe. Z mojej jednak strony jeśli chodzi o rutery przewodowe to planet jak najbardziej, natomiast karty sieciowe bezprz. to mają do dyzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozłącza ci się z WAN czy Wireless, ja miałem czasami (...)

Przy WAG54GS rozlacza sie WAN i sam sie polaczy ponownie.

WAG200G jak sie przegrzal to polaczenie z WAN sie zawieszalo i pomagalo wylacznie reczne rozlaczenie sie w panelu i ponowne polaczenie.

Wczoraj zmienilem soft w WAG54GS na dosc stary 1.00.12 (z najnowszego) i poki co nie stracil polaczenia, tylko dziwnie dzialaja DNS. Tzn. po wlaczeniu lapciaka pierwsze wejscie na strone da informacje, ze strony nie znaleziono, dopiero po odswiezeniu sie pojawia. Czeka mnie jeszcze kombinowanie :D

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi polecono router wifi marki TopCom. Przyznam, że wykonanie jest trochę "chińskie" - coś delikatnie brzęczy przy puknięciu, przaśny pseudo iMacowy wygląd. Ale, co ciekawe - nie robi mi tymczasem żadnych problemów. Po prostu działa. Zarówno na kablu (pod W i L) i WIFi (tylko na Windows - bo na linuksie nie potrafię zainstalować modemu w laptopie...)

Gdy dowiedziałem się, że router WiFi z dwoma antenkami marki Linksys był raptem 50 zł droższy, trochę się osłabiłem, bo nie jestem zwolennikiem taniochy za wszelką cenę, ale koledzy w sklepie mi powiedzieli wprost: nie ma naprawdę dobrych. Marka wcale nie załatwia sprawy na 100%, a ten Tomcom tymczasem ma mało reklamacji.

Tak torchę OT, ale dalej jesteśmy w linuksie - gdzie mam załadować pobraną paczkę *.deb, by móc z konsoli odpalić:

sudo dpkg -i truecrypt_4.2a-0_i386.deb

Czy mam w konsoli podać ścieżkę typu -i home/bielack/download/truecrypt? Wiecie, rzeczy oczywiste są czasami ciężkie...

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności