Skocz do zawartości

[PRIV] Linux + wifi


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Bazuje na gentoo ... Ble, dużo konfiguracji ręcznej.

No właśnie projekt Sabayon powstał po to, żeby uprościć konfigurację - nie próbowałeś, nie masz pojęcia o distro, a gadasz głupoty

Ubuntu automatycznie najlepszą konfigurację stosuje.

Żart miesiąca? ;) jak system zoptymalizowany dla 386 ma stosować automatycznie najlepszą konfigurację? he?

Poza tym lepsze wsparcie PL dla ubuntu jest.

Tutaj przyznam rację - wsparcie dla ubuntu jest lepsze niż dla sabayona, bez znajomości angielskiego lepiej się nie zabierać za szukanie pomocy u społeczności, ale... sabayon jest oparty na gentoo, więc w razie kłopotów: https://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart miesiąca? smile.gif jak system zoptymalizowany dla 386 ma stosować automatycznie najlepszą konfigurację? he?
Nie chodziło i o optymalizację dla architektur i686 bądź i586, Raczej o dobieranie najlepszych sterowników do urządzeń. Ale nie spierajmy się, które lepsze. Po prostu każde distro ma lepsze zastosowanie trochę w czymś innym. Ubuntu stosuję do głównie do netu, używania oo.org (writer, calc najczęściej), komunikację (tu pidgin spisuje się doskonale, poza tym evolution do poczty, zarządzania dniem (kalendarzyki, zadania)). Po prostu ja stawiam na wygodę użytkowania, nie wszyscy mają czas i chęci na badanie tego czy tamtego, część osób po prostu korzysta z linuksów do pracy. Jak kto co woli, o gustach się nie dyskutuje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live-cd nie pokaże Ci tego jak się użytkuje dane distro (upgrady programów, całego systemu). Zaczynałem od Slackware, ale czułem, że mnie ogranicza momentami, więc przeszedłem na wspaniałe Gentoo i pewnie dalej bym go używał, ale z braku czasu na zabawę przesiadałem się na Kubuntu i jak nie będzie mi się nudzić to nie zmieniam - oczywiście coś za coś, ale zaoszczędzony czas wygrywa.

Gdzieś padło, że ubuntu jest optymalizowane pod i386 - nie jest przypadkiem tak, że jest optymalizowanie po i686 ale z zachowaniem kompatybilności z i386? ;)

IMHO ExPloiT - jak chcesz system 'tylko' do używania do bierz kubuntu, jak chcesz sie czegoś nauczyć to gentoo/slackware. :rolleyes:

(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Ubuntu na laptopie FSC Amilo1818, i chodzi doskonale wszystko, prócz WiFi właśnie. Ale nie chciało mi się dziubać, więc gdy potrzebuję WIFI jadę na nieszczęśliwej Viście Vio.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsze bo masz narzucone najpopularniejsze programy a nie 20 klientów poczty, 17 przeglądarek, 13 edytorów, 8 komunikatorów. Jedyne co w Ubuntu jest złe to wygląd po instalacji buro-sraczkowaty, mandriva i fedora biją ich na głowę.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeracja jest zawsze w rok.miesiąc czyli w tym miesiącu, ale kiedy dokładnie? https://www.ubuntu.com/ Napisane jest, że za 12 dni :( Ale nie musisz tyle czekać, ściągnij betę, działa bardzooo stabilnie, ja pracuje na niej od 2 miesięcy.

No i lipa chciałem zainstalować ubuntu i wyskakuje mi jakiś błąd podczas instalacji że czegoś tam niemożna zrobić.

IMHO ExPloiT - jak chcesz system 'tylko' do używania do bierz kubuntu, jak chcesz sie czegoś nauczyć to gentoo/slackware. ;)

No właśnie chcę się czegoś nauczyć :) a w jakim linuksie niebędzie problemów z instalacją wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności