Skocz do zawartości

Gdy okulary nie pomagają?


Googielek

Rekomendowane odpowiedzi

sbvc, a ta łyżka w głowię Ci nie przeszkadza? Nie powoduje pogorszenie sie wzroku? Widzę, że końcówka jest bardzo blisko siatkówek.

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów z antyrefleksem to nie polecam. Szkoda kasy na nie bo oczy bolą jeszcze gorzej niż bez nich. Co do kropli to mogę polecić krople Visine "Zmęczone oczy".

Poza tym nie trzeba siedzieć na okrągło, tylko odejść od komputera :)

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne chyba żeby mieć jakieś światło włączone w pokoju, a nie siedzieć po ciemku przy kompie.

Tak, ja nigdy tak nie robie aby monitor komputera był jedynym źródłem światła, zawsze coś jeszcze świeci mi w pokoju.

Robię także przerwy i patrzę przez okno aby oczy odpoczęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szkła +7 na każdym oku i zarabiam projektowaniem różnych rzeczy do oglądania :)

mnie z kolei interesuje, czy gdybym np poddał sie jakiejś nowoczesnej operacji laserowej, zmieni mi sie percepcja, czy tylko polepszy wzrok...?

aktualnie monitor crt nec 22" - świeci pięknie :rolleyes:

Jeśli okulista się pomyli i zamiast oczu zoperuje Ci mózg, to całkiem możliwe, że zmieni się percepcja :).

Nie wiem dokładnie ile wynosi odsetek powikłań pooperacyjnych w tym przypadku, musiałbyś przejrzeć jakieś artykuły na ten temat.

Jedno jest pewne: po operacji nie będziesz mógł tego swojego CRT dźwigać, bo jest to niewskazane.

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja straciłem oczy tak samo czytając pod kołdrą przy latarce... Rodzice zabraniali mi czytać, bo rano byłem mało "aktywny". Ale nadmiar wyobraźni nie pozwalał zasnąć i tak to poszło. Noszę szkła kontaktowe od wielu lat, ruszam się zbyt gwałtownie, by nosić okulary.

Mój okulista zwraca mi tylko uwagę, bym mrugał, gdy siedzę przez monitorem - by oczy nie wysychały, no i monitor musi być wysokiej klasy. Odświeżanie 60 czy 75Hz odpada. Od lat pracuję na monitorach Iiyama - 22" i 17". Teraz przesiadłem się na laptopa z 17" matrycą (FSC Amilo 1818) i prócz kiepskich w porównaniu z CRT kątów widzenia jestem zadowolony.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie od komputera nie popsuł wzrok, co sie miało popsuć to sie popsuło w dzieciństwie.

A w ciągu ostatnich kilku lat jest bez zmian (przynajmniej tak uważa okulista)

O oczy trzeba dbać, odpowiednie oświetlenie, tło za plecami a nie okno odpowiednie ustawienie na biurku aby nie nadwyrężać mięśni.

Nic tak nie denerwuje jak słońce świecące wprost na ekran.

Ja tam sobie nie wyobrażam pracy przy monitorze CRT, a jak dawałem radę przy pierwszym 14" monitorze nie wiem :jezyk1:

Gdy zdejmę okulary i spojrzę na duży TV z odległości ok 3 metrów nic nie rozczytam, nawet firmy telewizora.

Gdy włożę okulary i spojrzę na ten sam telewizor z 4 metrów to widzę tylko większy tekst.

Polecam wizytę u okulisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności