Skocz do zawartości

Sprzedaż strony


patro

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie podpisujesz umowy to po prostu sprzedajesz na czarno i się nie przyznawaj.

Natomiast jak spisujesz umowę kupna/sprzedaży, wystawiasz rachunek (fakturę) i odprowadzasz podatek zależny od sposobu w jaki się rozliczasz (0-22% VAT i 0/19/30/40% dochodowego i ew. ryczałt).

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji, apropos Allegro, głupotą jest sprzedaż na czarno via platformy aukcyjne. Dobiorą się do Ciebie, ale za 5 lat, kiedy Skarbówki zaczną analizować logi jeden po drugim.

Pozdrawiam, J.

Serio? Wg to by było nonsensem sprawdzac tylu userów :)

PS. weźmy taką sytuacje, sprzedaje strone(wystawiłem na allegro) ktos ja kupił z 1000zł a potem zero kontaktu, wiec ja mu nie daje negatywa bo jestem litościwy, potem postanawiam dac komuś stronę. Czy w takiej sytuacji chyba jestem czyste? :)

Sklep z elementami do balustrad ze stali nierdzewnej - https://homeno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest tak ze nie zglaszaja do US jak w jednym miesiacu nie przekroczysz sumy lacznej sprzedazy pona 1000zl i w druga strone dziala tak samo, ze US tez Cie nie bedzie scigal.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi jedną rzecz, na Adsense zarobie w tym roku okolo 10 tysięcy złotych. Mam tutaj taki kalkulatorek podatku

https://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

Jeśli wliczyć Adsense rozliczanie się jako umowa dzieło zlecenie to wychodzi mi, że powiedzmy miesiecznie zarabiam 850 PLN. 850PLN x 12 MIESIECY=10200 PLN to wychodzi mi około tysiąca złotych podatku ;). Niech ktoś napisze czy się mylę i czy można w ten sposób rozliczać się z US. Bylem w urzędzie skarbowym nie raz, gadałem nawet z naczelniczką i oni tam nic nie wiedzą, nawet nie słyszeli o czymś takim jak Adsense :). Proszę o pomoc w tym problemie jak mam się rozliczyć z tej kwoty, może ktoś podobnie sie rozlicza? interesuje mnie takie coś czy można np zapłacić jakoś na koniec roku od kwoty którą zarobiło się na Adsense przez cały rok, ewentualnie do kiedy mam czas rozliczyć się z podatku. Pozdrawiam serdecznie i czekam na opowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności