Skocz do zawartości

Grzeczne optymalizacje, które szkodzą?


qadro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dziwny problem, zaczęło sie tak:

Miałem domenę VTatry.pl - postawiłem na niej stronę, po miesiacu była na 12. miejscu pod hasłem "Wirtualne Tatry" i w czołówce na kilku bardziej skomplikowanych frazach... 600 zaindeksowanych podstron (wg site:vtatry.pl)

Zrobiłem mega-optymalizacje, wprowadziłem przyjazne linki, dynamiczne meta-tagi, upiękniłem całość (ale 0 spamu, czy zakazanych praktyk - no może poza Adderem;)) i tak zmodyfikowaną stronę postawiłem na świeżo zwolnionej domenie Wirtualne-Tatry.pl [jak łatwo zauważyć - lepszą, zwłaszcza na tę frazę].

Już liczyłem czy będe w pierwszej trójce czy piątce na hasło "wirtualne tatry", a tu nagle . Minął miesiąc, mam 250 podstron zaindeksowanych, google odwiedza moja stronę, ale nie ma jej W OGÓLE w rezultatach wyszukiwania. Dodam, że po tygodniu od przeniesienia kazałem google'owi wywalić całą zawartość starej domeny (żeby nie było plagiatu i żeby zaczął indeksować nową domenę).

Moje pytanie: Czemu nie ma mnie w wynikach google'a, podczas gdy na OnetSearchu jestem pod hasłem "wirtualne tatry" PIERWSZY? [mimo, że nic w tym kierunku nie robiłem, a z narzędzi google korzystałem]. Czy moze to być:

- google jeszcze nie zdążył mnie umieścić w wynikach wyszukiwania, choć ma już w indeksie,

- domena została mi po poprzedniku "z prezentem" w postaci jakiegoś bana

- google'owi przeszkadzają w jakiś sposób przyjazne linki z polskimi znakami (choć dobrze je indeksuje - w site:wirtualne-tatry.pl wyświetlają się elegancko)

- google wkurzył się na 5cio-dniowy plagiat - na domenach Wirtualne-Tatry.pl i VTatry.pl było to samo (przez parę dni VTatry.pl było przekierowaniem na Wirtualne-Tatry.pl)

??

Jak to sparwdzić? Jak sobie poradzić?

Wirtualne Tatry - Internetowy Przewodnik Tatrzański, Tatry Polskie, Tatry Słowackie, galeria zdjęć tatrzańskich, recenzje publikacji na temat Tatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba czekać długo na efekty pozycjonowania.

Domena nie ma nic do rzeczy, równie dobrze mógłbyś mieć zasmiecone-forum.net. Poza tym nawet nie napisałeś czy nową domenę również pozycjonowałeś.

Pozycjonowanie nowej domeny sprowadziłem do wspomnianej optymalizacji + Addera.

jesteś pewien co do domeny? wiele osób twierdzi np., że .pl jest lepsza od .net, a zawierająca słowo kluczowe od niezawierającej... Zresztą, w wynikach wyszukiwania google podświetla również w adresie - widać zwraca na nie uwagę...

Wirtualne Tatry - Internetowy Przewodnik Tatrzański, Tatry Polskie, Tatry Słowackie, galeria zdjęć tatrzańskich, recenzje publikacji na temat Tatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazałem google'owi wywalić całą zawartość starej domeny (żeby nie było plagiatu i żeby zaczął indeksować nową domenę).
Nie był to najlepszy ruch ;)
przez parę dni VTatry.pl było przekierowaniem na Wirtualne-Tatry.pl

Jakiego przekierowania użyłeś?

[edit] EliaSh mnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazałem google'owi wywalić całą zawartość starej domeny (żeby nie było plagiatu i żeby zaczął indeksować nową domenę).
Nie był to najlepszy ruch ;)
przez parę dni VTatry.pl było przekierowaniem na Wirtualne-Tatry.pl
Jakiego przekierowania użyłeś?

[edit] EliaSh mnie wyprzedził

przekierowanie ustawiłem w panelu administracyjnym serwera - po prostu domena vtatry.pl stała się wskaźnikiem na wirtualne-tatry.pl - nie był to żaden refresh czy coś... strona vtatry.pl/index.php nie była nigdy łądowana, tylko automatycznie zmieniało się "vtatry" na "wirtualne-tatry".

wysłałem do Google requesta o uwalenie tamtej treści, bo nie chciał indeksować nowej! sprawdzał sobie w indeksie, czy vtatry/blabla jest aktualne a de facto było, bo wskazywało na blabla na nowej domenie.

Więc się wkurzyłem, usunąłem to przekierowanie, dałem Robots="noindex,nofollow" na starej domenie i wtedy nowa zaczęła się indeksować. Co zrobiłem nie tak?

Wirtualne Tatry - Internetowy Przewodnik Tatrzański, Tatry Polskie, Tatry Słowackie, galeria zdjęć tatrzańskich, recenzje publikacji na temat Tatr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie przekierowanie jest użyte na Twoim hostingu.

Sprawdzone postępowanie przy zmianie domeny jest takie, że gdy serwis zacznie być dostępny pod nową domeną, ustawiasz przekierowanie 301 (w .htaccess, niektórzy zamiast tego robią w php) ze starego adresu na nowy, nalepiej aby każda podstrona starej domeny przekierowywała na odpowiednią podstronę na nowej domenie.

Żadnego noindex, nofollow itp. w starym serwisie nie wstawiasz, nie będzie żadnego duplicate content. Linkujesz nową domenę, czekasz cierpliwie i nie martwisz się tym, co widzisz w serp przez pierwsze dni (a jeżeli stara domena była słabo zlinkowana, to nawet przez pierwsze tygodnie).

Skoro wyindeksowałeś już poprzednią domenę, to linkuj tą nową i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności