Skocz do zawartości

Anonimowe oskarżenie firmy


thor_in

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój znajomy ma małą firmę usługową. Pewnego dnia na forum branżowym pojawił się temat, w którym niezarejestrowany na forum użytkownik, czyli "gość", umieścić tekst, który bardzo źle świadczy o owej firmie. Została opisana wymyślona sytuacja, która nigdy nie miała miejsca, a która skutecznie potrafi wzbudzić niepokój w przyszłych klientach. Owy "gość" nie umieścił żadnych danych osobowych i nie można go w żaden sposób zidentyfikować. Co więcej, właściciel tego forum internetowego w rozmowie telefonicznej dał do zrozumienia, że na forum każdy może pisać co chce i że nie usunie tej wypowiedzi. Warto wspomnieć, że w regulaminie tego forum jest jasno napisane, że dodając opinie o firmach powinno się podać dane kontaktowe.

Nie znam na tyle prawa, aby móc podać konkrety i przez to nie wiem jak pomóc. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją lub wie jak sobie z nią poradzić?

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olewaj to!

Sprawę komplikuje fakt, że po wpisaniu nazwy firmy w google, pierwszy wynik to strona znajomego, potem kilka wpisów i potem jeszczcze w top10 link do wymyślonego tematu "gościa" na forum. A zabawa w rejestrację i pisanie postów... raczej nie bardzo.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie olewaj tylko zwróć się do właściciela forum, bo on jest prawnie odpowiedzialny za zniesławienie i jeżeli nie usunie anonima to można spokojnie skierować sprawe na droge prawną.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz, że np. HP to jak widzi teksty źle świadczące o ich produktach (a tego pełno) to piszą do adminów i kasją wszystko? Nie, po prostu mają wypracowaną markę, klienci im ufają. Po prostu firma HP to firma, której się udało, wybiła się. Tak samo powinien zrobić twój kumpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beerbant

Znasz prędkość sądów?

Teoretycznie masz racje, ale kto chce poczekać więciej niż rok?

PS: Na PiO codziennie są oferty nieucziwych firm (w rozumienia ustawę o "nieucziwe konkurencje") - lepiej olewać i zarabiać kasy, a nie iść do sądu ktore po kilka latach daje wyrok o odszkodowanie kilkaset złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatar111 proszę nie porównuj firmy HP, którą wszyscy znają i każdy ma swoje zdanie na jej temat, do małej firmy usługowej kolegi, której nikt nie zna.

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTSEO , wnosząc sprawe o zniesławienie/odszkodowanie/zadościuczynienie składasz wniosek o natychmiastowe zabezpieczenie dowodów w postaci ... itp/itd , jęzeli policja tego nie wykonajedziesz z policją jak z kupą gnoju , olewanie sprawy właśnie prowadzi do tego, że policja, sądy i urzędasy olewają ludzi a wystarczy pare pokazówek i od razu chodzą jak należy

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTSEO , wnosząc sprawe o zniesławienie/odszkodowanie/zadościuczynienie składasz wniosek o natychmiastowe zabezpieczenie dowodów w postaci
Ogołnie zgadzam się z Tobą i już kilka razy myślałem o tej długiej drogy prawnej - ale IMHO thor_in chce szybkie rezultaty.

Droga prawna IMHO warto sprobować, jeśli chodzi o duże kasy, np. zniesławienie, z tego powodu utraty przychodów 1000000, stracony zyski 100000 + odsetki - coś w tym stylu...

Ale: Sam chciałbym precedensowy wyrok, ale nie ufam Polskich sądów - i do Europejskiego Trybunału nie mam kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTSEO , wnosząc sprawe o zniesławienie/odszkodowanie/zadościuczynienie składasz wniosek o natychmiastowe zabezpieczenie dowodów w postaci
Ogołnie zgadzam się z Tobą i już kilka razy myślałem o tej długiej drogy prawnej - ale IMHO thor_in chce szybkie rezultaty.

Droga prawna IMHO warto sprobować, jeśli chodzi o duże kasy, np. zniesławienie, z tego powodu utraty przychodów 1000000, stracony zyski 100000 + odsetki - coś w tym stylu...

Ale: Sam chciałbym precedensowy wyrok, ale nie ufam Polskich sądów - i do Europejskiego Trybunału nie mam kasy...

Ta a później jakaś firma krzak sprzedająca podrabiane perfumy oskarży jakiegoś gościa forum o zniesławienie i zarząda 10mln zł:)

Taki będzie efekt tego precedensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olewaj to!

Sprawę komplikuje fakt, że po wpisaniu nazwy firmy w google, pierwszy wynik to strona znajomego, potem kilka wpisów i potem jeszczcze w top10 link do wymyślonego tematu "gościa" na forum. A zabawa w rejestrację i pisanie postów... raczej nie bardzo.

Jest jeszcze szansa, że to FSB. Też miałem kiedyś taką sytuację, że na daną frazę, na którą moja strona była pierwsza (fraza była prosta) na 4 miejscu był link do tematu z forum, którego nie chciałbym, aby widzieli wszyscy odwiedzający, po pewnym czasie po prostu temat zleciał z TOP 4 na dalekie miejsce.

No, ale nic nigdy nie wiadomo, także ja bym spróbował postraszyć/przekupić właściciela forum.

Wejdź i nakarm głodne dziecko.

baner4.gif

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie olewaj tylko zwróć się do właściciela forum, bo on jest prawnie odpowiedzialny za zniesławienie i jeżeli nie usunie anonima to można spokojnie skierować sprawe na droge prawną.

Czyli rozumiem, że właściciel forum jest odpowiedzialny za treści, które znajdują się w tematach utworzonych przez anonimowych internautów? Dobrze rozumiem?

Program do nauki na uprawnienia budowlane i przygotowujący do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne oraz okulary antyrefleksyjne zerówki do pracy przy komputerze.

Największy wymarzony kamper barbie fbr34 firmy mattel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że właściciel forum jest odpowiedzialny za treści, które znajdują się w tematach utworzonych przez anonimowych internautów? Dobrze rozumiem?

tak , niestety tak

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności