Skocz do zawartości

Jak określić ...?


smut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pewien problem. To są dość ogólne pytania - chciałbym, żeby mi ktoś mniej więcej przybliżył temat, sposób myślenia, dał jakąś wskazówkę lub opisał swoje doświadczenia.

Zastanawiam się jak w przybliżeniu jakimś + jakaś zależność, określić średni dochód serwisu, o którym wiemy jedynie tyle, na której jest pozycji pod daną frazę. Wiem, że to brzmi dość absurdalnie, jednak nie chodzi mi o konkretną kwotę, a raczej coś w stylu rząd wielkości rocznie. Po prostu, zastanawiam się jaki może być przychód serwisów typu: biletylotnicze.pl, lotnicze-bilety.pl, bilety24h.pl.

Druga sprawa, ile może kosztować stworzenie takiego nowego serwisu, oraz ile płacić komuś później za jego utrzymanie? Z czym to się wiąże, ewentualne dalsze przeróbki, utrzymanie serwisu, wstawianie jakichś ciekawych ofert?

Ile może kosztować pensja managera takiego serwisu, który zajmie się jego rozwojem, promocją itd,. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie policzyć stawkę takiego kogoś - więc chociaż widełki by mnie interesowały. Najlepiej, gdyby ktoś mógł podrzucić jakieś linki, cokolwiek.

Interesują mnie w ogóle jakieś informacje o zarządzaniu i prowadzeniu serwisów, gdyby ktoś miał coś co może mi przybliżyć temat to byłoby miło.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za uwagę

PS. Chyba lepiej to będzie pasowało do "Pogaduszki" - jakby się znalazł jakiś dobry moderator i przeniósł to byłbym wdzięczny,

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ej, no dzięki ;] tyle osób przejrzało topic i nikt nie ma nic ciekawego do powiedzenia?

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spytaj wlascicieli serwisow w/w ;)

Podaj sie za U.S.

https://biletylotnicze.pl/ - sama domena warta kilkadziesiat tysiecy zl..

Skrypt kilka tysiecy zl

Pozycjonowanie - kilka tysiecy zl miesiecznie..

Obsluga kilka tysiecy ( w 50tys na start sie zamkniesz.. ) widzialem kiedys podobna domene na sprzedaz..

PS.

Co sie bedziesz rozdrabnial, domena aukcje.pl sa chyba do sprzedania.. kampania reklamowa za kilka mln zl... I allegro ma konkurencje,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt kilka tysiecy zl
;)

https://emarketingexperts.pl/ - napisz do realizatora

Design (szablon): 3-5K PLN

Skrypt: 20-50K PLN

Tłumaczenie: 500-1K PLN / wersja językowa (przy założeniu, że skrypt jest dobrej jakości)

Domena: 5 - oo PLN

Reklama: 0 - oo PLN

Utrzymanie: w 3-10k / miesiąc powinieneś się zmieścić (przy założeniu, że skrypt jest dobrej jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Wiem, że pytanie(pytania) są dość nieprecyzyjne i ogólne, ale to właśnie dlatego, że szukam sposobu na zorientowanie się w temacie. Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi i czekam na kolejne ;) Właśnie o to mi chodzi. Piszcie wszystko co Wam przyjdzie na myśl i będzie się Wam chciało napisać :)

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Wiem, że pytanie(pytania) są dość nieprecyzyjne i ogólne, ale to właśnie dlatego, że szukam sposobu na zorientowanie się w temacie. Dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi i czekam na kolejne :) Właśnie o to mi chodzi. Piszcie wszystko co Wam przyjdzie na myśl i będzie się Wam chciało napisać :D

Poczytaj forum to się zorientujesz w temacie.

Zacznij od wątków przyklejonych.

234x60.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna granica to 20, czy 20k?

Pomyśl :) Na zamówienie minimum z 20k, chyba że realizator pisał skrypt nie na wyłączność to pewnie wtedy mógłby odsprzedać kopię (może nawet przetłumaczoną) za parę K. Tylko problem w tym, że jeśli ktoś już robi taką stronę to jeśli ma odrobinę zdrowego rozsądku - to zabezpiecza się przed wysypem kopii (parenaście K to moim zdaniem dość niska kwota za spokój i brak konkurencji, jeśli strona jest dobra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się jak w przybliżeniu jakimś + jakaś zależność, określić średni dochód serwisu, o którym wiemy jedynie tyle, na której jest pozycji pod daną frazę. Wiem, że to brzmi dość absurdalnie, jednak nie chodzi mi o konkretną kwotę, a raczej coś w stylu rząd wielkości rocznie. Po prostu, zastanawiam się jaki może być przychód serwisów typu: biletylotnicze.pl, lotnicze-bilety.pl, bilety24h.pl.

Możesz to przeliczyć znając stawki za każdy sprzedany bilet. W zalezności od systemu w jakim pracują, czy wystawiają bilety sami czy ktoś za nich to robi, może być różnie. Możesz też sprawdzić w Aleksie trafic, przyrównać to jakoś i policzyć ile mają wejść. Na 1000 wejść 1 bilet trzeba przyjąć pesymistycznie. Pomnożysz razy stawkę za 1 bilet i wychodzi kwota. Średnie stawki za bilety normalnych lini to 50 zl loty europejskie i 100 zł za bilety transkontynentalne.

Druga sprawa, ile może kosztować stworzenie takiego nowego serwisu, oraz ile płacić komuś później za jego utrzymanie? Z czym to się wiąże, ewentualne dalsze przeróbki, utrzymanie serwisu, wstawianie jakichś ciekawych ofert?

Jest w Polsce kilku integratorów systemów rezerwacji biletów i do takiego systemu musisz się podpiąć. Pisanie skryptu rezerwacji to nieporozumienie. Wdrożenie / zintegrowanie systemów tez ma rożne ceny. Od kilku tysięcy do kilkunastu. Jest też możliwość bezpłatnej integracji ale masz wtedy mniejsze możliwości administracyjne takim systemem. Dodatkowe opłaty wchodzą w momencie odpalenia. Za każde kliknięcie w wyszukiwarce pobierane są opłaty. Od 0,0003 do 0,003 centa. Modele są rózne i trzeba na to zwrócić uwagę przy wyborze.

Ile może kosztować pensja managera takiego serwisu, który zajmie się jego rozwojem, promocją itd,. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie policzyć stawkę takiego kogoś - więc chociaż widełki by mnie interesowały. Najlepiej, gdyby ktoś mógł podrzucić jakieś linki, cokolwiek.

:) nie żartuj. W Warszawie cza w Koziejwólce?

PS. Chyba lepiej to będzie pasowało do "Pogaduszki" - jakby się znalazł jakiś dobry moderator i przeniósł to byłbym wdzięczny,

No to przenoszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parenaście K to moim zdaniem dość niska kwota za spokój i brak konkurencji, jeśli strona jest dobra

Popatrz na przykład strony, który podałeś/aś

Taki skkrypt może napisac student za 50-150zł

Jak to mówi przysłowie - nie jest sztuka zabić kruka, ale gołą du**ą jeża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to przeliczyć znając stawki za każdy sprzedany bilet. W zalezności od systemu w jakim pracują, czy wystawiają bilety sami czy ktoś za nich to robi, może być różnie. Możesz też sprawdzić w Aleksie trafic, przyrównać to jakoś i policzyć ile mają wejść. Na 1000 wejść 1 bilet trzeba przyjąć pesymistycznie. Pomnożysz razy stawkę za 1 bilet i wychodzi kwota. Średnie stawki za bilety normalnych lini to 50 zl loty europejskie i 100 zł za bilety transkontynentalne.
- o dzięki, właśnie mniej więcej o czymś takim myślałem
W Warszawie cza w Koziejwólce?
- wiem, że to jest różnica, dlatego zadałem ogólne pytanie, żeby uzyskać jakieś widełki i podstawy do ustalenia płacy :D
No to przenoszę
- thx :D

Dzięki za opinie. Czekam na rozwój dyskusji - bo sporo się można od Was dowiedzieć... może niekoniecznie wprost, ale zawsze :D

Gwarantowany efekt. 100% satysfakcji lub zwrot gotówki. Tylko teraz profesjonalne pozycjonowanie książek na Twojej półce. 20% zniżki jeżeli masz różową i prostą (wypozycjonowaną) ścianę. Nie pozycjonujemy stron w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki skkrypt może napisac student za 50-150zł

Skrypt z strony którą pisała firma robiąca m.in. witrynę ruch s.a. może napisać student za 150zł. Chyba na głowę upadłeś albo kompletnie nie wiesz o czym mówisz. Chętnie kupię taki skrypt pisany na zamówienie za nawet 200zł. Załatw tylko studenta - 150zł dla Ciebie.

Poza tym będę miał dla takiej osoby jeszcze parenaście zleceń, więc gwarantuję, że Ci się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności