Skocz do zawartości

Program do rozsylania maili


cheesy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje programiku o funkcjach jak w temacie. Cos takiego a'la wysylanie maili do suksprybentow., z tym, ze takowe maile wprowadzam ja sam, na podstawie roznych baz danych.

Maile sobie wprowadzam i uzupelniam, a pozniej wysylam wiadomosc jednym kliknieciem do kilkuset, kilku tysiecy i wiecej osob/firm.

Skad moge wziac cos takiego, najlepiej darmowego - ale jak nie to za jaka cene?

I jeszcze takie pytanie formalnoprawne. Kazdy mail rteklamowy wyslany bez zgody adresata to spam.

Ale wyslanie, krotkiego maila z zapytaniem czy adresat jest zainteresowany reklama takich, takich towarow czy uslug juz chyba nie jest spamem?

I kolejne. Czy mozna zastrzec w takim przypadku, ze jezeli nikt nie odpowie na ten mail to znaczy, ze jest zainteresowany (tylko w przypadku zdecydowanie negatywnej odpowiedzi mozna przyjac, ze nie jest zainteresowany)?

Czy tez kazdy, kto na takiego maila nie odpowie pozytywnie i nie zamowi reklamy jest klientem, ktoremu w zgodzie z prawem i netykieta nie nalezy wysylac reklamy?

Z gory dzieki za pomoc software'aowa i prawna.

Pozdrawiam

Cheesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez kiedys czegos takiego szukalem i nie dostalem - znalazlem program do tego ale nie dziala - nie polecam takiej formy reklamy - jak Ci ktos wciska 50 ulotek jak idziesz ulica to raczej to wzbudza negatywne emocje - tak samo jest z mailingiem,

dla mnie to wogóle glupota jak ludzie nie szanuja swojej marki - wydaja kase na ulotki i kolportaz przez studentów a w efekcie bardziej wkurzaja ludzi niz zachecaja a do tego zamiecaja bo 90% ludzi to wyrzuca gdzie popadnie i nawet nie czyta.

I jeszcze takie pytanie formalnoprawne. Kazdy mail rteklamowy wyslany bez zgody adresata to spam.

Ale wyslanie, krotkiego maila z zapytaniem czy adresat jest zainteresowany reklama takich, takich towarow czy uslug juz chyba nie jest spamem?

jak dla mnie :)

Czy mozna zastrzec w takim przypadku, ze jezeli nikt nie odpowie na ten mail to znaczy, ze jest zainteresowany

tutaj trudno cokolwiek ustalic - z rególły maile sa wysylane z automatów na które nie da sie odpisywac - ja przynajmniej do takich jestem przyzwyczajony i nawet nie prubuje odpisywac co sobie mysle o ich sposobie reklamowania :P

przecietny uzytkownik pewnie nie rozrozni maila na który da sie odpisac od innego - dlatego moim zdaniem nie za bardzo da sie odp. na to pytanie,

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem sie nigdy funkcja mail, ale to będzie coś takiego:


<?

mysql_connect('localhost', 'nick', 'pass');

mysql_select_db('baza');

$sql = mysql_query('SELECT * FROM mail');

while($row = mysql_fetchrow($sql))

{

      mail($row['maila'], 'temat', 'tresc');

}

?>

W bazie 'baza' dodajesz tabele 'mail' z kolumna 'maila' gdzie wpisujesz sobie maile :-)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyslanie, krotkiego maila z zapytaniem czy adresat jest zainteresowany reklama takich, takich towarow czy uslug juz chyba nie jest spamem?

Owszem to także jest SPAM. O ile dobrze pamiętam za łamanie Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną, tym samym Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji karą jest grzywna w wysokości do 5.000 złotych.

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

2 tygodnie temu zrobilem system do rozsylania maili na zaliczenie z baz danych i przy okazji na zamowienie fathera.

Dziala podobnie do tego co szukasz z tym ze do bazy najpierw wstawia sie firme a potem do firmy przedstawicieli. Firmy dzielone sa na grupy (np serwis,dealer,potencjalny klient) przy czym mozna zaznaczyc kilka grup. Przedstawicieli tez dzielimy na grupy (np. serwisant,handlowiec,szef).

Wiadomosc do wyslania tworzy sie jako szablon (klkikajac [tak jak na forum emotki] odpowiedni zwrot np imie,nazwisko,firma pan/pani). Potem juz tylko trzeba wybrac odpowiednia grupe/grupy odbiorcow i "send" :D

Pod slowa kluczowe podstawiane sa zaciagniete z bazy dane i kazdy odbiorca dostaje ladnego "spersonalizowanego" e-maila.

wymagania: apache,php, baza danych firebird (pewnie na interbase tez pojdzie) czyli wszystko* za free i dziala na kazdej platformie

U ojca dziala to na kompie za ruterem i maile wysylane sa przez zewn server smtp z autoryzacja. Przez neo 1024mb/s - 450 maili szlo okolo 6 minut, ale duzo zalezy od serwera poczty.

Zastosowanie to przede wszystkim rozsylanie informacji, ofert promocyjnych, etc do sieci dealerskiej i serwisow.

Ocena na uczelni: "Pan jest spamer! , cztery plus" ;)

Jak jestes zainteresowany to pyt na mejla bo na forum ostatnio nie mam czasu zagladac zbyt czesto ( gruha MALPA pozz.poznan.pl)

Pozdrawiam

* + cena mojego skryptu oczywiscie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności