Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze Laptopa


Googielek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem dzisiaj allegro.pl - a dokładniej oferty laptopów.

mam pewien kłopot w wyborze odpowiedniego urządzenia dla siebie.

chodzi mi głównie, aby oczka przy nim nie męczyły się, nie potrzebuję

żadnych kamerek lub torby gratis przy zakupie.

co proponujecie? Cena ok 1.800 - 2.500 zł

proszę o pomoc...

// Przepraszam za temat ale mam kłopot, myślałem o Acer Extensa 5620z

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z jakieś 2 miesiące temu też sie zastanawiałem nad laptopem.

Tylko ze mi sie spodobała Toshiba Tecra A9-51G

https://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/216735

Ekran: 15,4" 1680x1050 	 Procesor: Core 2 Duo T7300 2,0
Wielkość dysku: 160GB 	Wielkość pamięci RAM: 2GB
Napęd optyczny: DVD RW 	Waga: 2,88kg
System operacyjny: Vista Business 	Sieć bezprzewodowa WLAN: a/g/n
Bluetooth: TAK
Karta graficzna: Intel Graphics Media Accelerator X3100

Tylko że to troche dwukrotnie przekracza budżet :)

Mnie przekonuje zawsze 3 letnia gwarancja, z tego co wiem od znajomego to nawet jak miał w plecaku na rowerze i spadł to nie było problemu z wymiana na nowy w serwisie :)

Lepiej kupić raz a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że zareklamuję... https://www.nasztomaszow.pl/forum/index.php...ost&p=31368

Niestety przekracza Twój budżet ale może jednak się skusisz :) Nie wiem co chcesz na nim robić, ten o którym jest mowa na tamtym forum to tak bardziej do pracy (dobry procek, 2GB RAM'u) ale jakieś gry też spokojnie pociągnie :)

Ja mam od pół roku prawie identyczny model, pracuję codziennie dłuuugie godziny i nie mogę powiedzieć złego słowa na monitor, o oczy nie musisz się martwić.

Nawet jeżeli nie jesteś zainteresowany tym konkretnym modelem to polecam markę DELL.

Sprzedam artykuły, 1 grosz za 5000 znaków!

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=126817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grasz w gry to jak najbardziej polecam Ci macbook white 12'

Nie wyobrażam sobie kupic zwykłego laptopa (ani kompa stacjonarnego PC), jeszcze z windowsem - pfff ;-p

Myślę ze jak dobrze poszukasz to za 2,5k spokojnie kupisz używkę.

matkro - 9 lat doświadczenia.

mant.pl - 7 lat doświadczenia w branży SEO. Jesteśmy na rynku od 1 czerwca 2008 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz określić co to znaczy 'przyjazność dla oczu' w przypadku laptopów?

matryca w laptopach to nie jest 'wąski' CRT, nie jest to też LCD, czy plazma, nie ma prześwitów, nie ma 'falującego' obrazu, jest wyraźny obraz, itp.

'zwykłe' TFT - 'starsze' matryce (czyli takie trochę matowe),

TruBrite (to oznaczenie w przypadku Toshiba, inne firmy po swojemu nazywają) - bardzo dobry kolorowy obraz, niemal szklany, jak jest wyłączony to odbija jak lustro...

czy zwykły TFT czy True-obraz-lustro to dla zmęczenia oczu nie robi różnicy, przynajmniej moich...

wg uznania wybierz sobie rozdzielność (ilość pikseli), jak lubisz małe literki na pulpicie to więcej pikseli... mi WXGA odpowiada...

kąt widzenia? wystarczający do pracy dla jednej osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że mam Acera Aspire 3620 i siedząc przy komputerze 4 godziny dziennie bolą mnie strasznie oczy.

Chciałbym to zmienić, chciałbym ekran przy którym wytrzymam dużo więcej bez niszczenia oczek.

I myślę, że zapewni mi to: Acer Extensa 5620z - czy to dobry wybór?

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tej cenie kupiłbym to: toshiba_satellite_l40-139

www.karen.pl/p/pl/5008/notebook_toshiba_satellite_l40-139.html

minus, że jest Vista

Dokładnie, ja bym nie chciał Visty nawet na CoreDuo z 1GB Ramu, aktualnie podczas normalnej pracy mam na nim 1135MB RAMu zajęte. Pozatym jeśli ktoś chce używać efektów graficznych to potrzebuje jakiejś porządnej karty graficznej a nie zintegrowanego badziewia.

Z tego co się orientuje dla oczu czym większa prędkość odświeżania tym lepiej, niestety te ekraniki w laptopach mają coś koło 75. Dobrym wyjściem są okulary antyrefleksyjne do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności