Skocz do zawartości

Linkor robi porządki


beha

Rekomendowane odpowiedzi

Link farming - proces polegający na wzajemnym wymienianiu się linkami w celu sztucznego zawyżenia SERP. Celem tworzenia link farmy jest wzrost ilości stron linkujących do Ciebie, gdyż jak wiadomo jest to jednym z czynników pomagających osiągnąć wysoką pozycję w SERP Google. Jednak wg. Google link farma jest uznawana jako spam.

Farma spamem dla Google'a - a jakże. Jednak jestem przekonany,

że Twoja definicja jest daleka definicji farmy wg Google.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak samo wymienianie sie linkami miedzy stornami w dzialach: partnerzy, linki, fajen strony itd... jest spamem. Wogole caly dzial na forum Wymiana linkow jest spamem bo tak wymiana sluzy podwyzszeniu SERP. :)

Masz Michał rację, pozycjonowanie to umyślne wpływanie na wyniki wyszukiwawcze = spam różnej wagi, natomiast optymalizacja to wg. mnie dozwolone modelowanie witryny pod wyszukiwarkę.

Nie żebym bym był antyspamową konserwą, ale odróżnijcie proszę spontaniczną wymianę linków a świadome przystąpienie do jakiegokolwiek systemu.

Wszystko co zawiera w sobie definiowalną powtarzalność jest łatwiejsze do nazwania, wykrycia i zwalczania. Dlatego google w pierwszej kolejności weźmie się za systemy. Nikt jednak nie wie czy będzie to za tydzien, miesiący czy rok ;-)

Nasza dyskusja to i tak jedynie akademickie gadanie - google samo oceni jaki proceder naraża go na wypaczanie wyników.

Pozdrawiam

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem przekonany,

że Twoja definicja jest daleka definicji farmy wg Google.

Szy.

A skąd Twoja pewność? Pracujesz dla google? :shock:

Pozdrawiam

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Twoja pewność? Pracujesz dla google?

Zdrowy rozsądek, po prostu.

Nie może kilka dodatkowych linków zrobić nagle z serwisu farmy linków.

Szy.

W przypadku kilku linków zgoda. Ale uczestnictwo w systemie mającym za zadanie celowo maniuplować wynikiem to już nie to samo.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kilku linków zgoda. Ale uczestnictwo w systemie mającym za zadanie celowo maniuplować wynikiem to już nie to samo.

... ale to ciągle nie jest farma.

Szy.

Tym się różnimy, że wg. mnie to "farma".

Jak zwał tak zwał, ale to maniuplacja, na którą - gdybyś był szefem google - starałbyś się skutecznie zareagować.

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się różnimy, że wg. mnie to "farma".

Ależ, możesz nawet Wirtualną nazywać sobie farmą, jesli Ci się podoba?

Wątpię jednak, ile osób podzieli Twoją definicję.

Jak zwał tak zwał, ale to maniuplacja, na którą - gdybyś był szefem google - starałbyś się skutecznie zareagować.

Być może.

Ale... do rzeczy, o co chodziło w dyskusji? :)

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kilku linków zgoda. Ale uczestnictwo w systemie mającym za zadanie celowo maniuplować wynikiem to już nie to samo.

... ale to ciągle nie jest farma.

Szy.

Tym się różnimy, że wg. mnie to "farma".

Jak zwał tak zwał, ale to maniuplacja, na którą - gdybyś był szefem google - starałbyś się skutecznie zareagować.

J.

Z dyskusi jakby wynikalo ze linkor tylko dlatego jest farma bo nie jest lubiany przez google...

Domyslam sie ze nie o to chodzilo piszacemu, bo na tej samej zasadzie cloacking tez jest farma :)

A ja nie będe miał sygnaturki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskusi jakby wynikalo ze linkor tylko dlatego jest farma bo nie jest lubiany przez google...

Domyslam sie ze nie o to chodzilo piszacemu,  bo na tej samej zasadzie cloacking tez jest farma  :)

Hola, hola nie róbmy definicyjnego bagienka. Cloaking to nie farma!

J.

Ciupagi z Helu na export

"Jak żech cyckoł (ssał) ta kartka, toch myśloł, że to jest kotlet. Trocha było ciężko, bo był niedosolony" PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności