Skocz do zawartości

Wpływ podstron


lukasamd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prowadzę serwis internetowy a razem z nim takę forum i staram się dobrze go wypozycjonować. Forum jest na skrypcie phpbb by Przemo i ma zainstalowanego moda SPider-Friendly, mam włączone przepisywanie adresów ze słowami kluczowymi itp. Ogólnie nie narzekam bo google indeksuje forum dobrze.

Zastanawiam się jednak nad sensownością pliku robots.txt który był dołaczony do modyfikacji, oto jego zawartość:

User-agent: *
Disallow: /admin/
Disallow: /next_topic/
Disallow: /prev_topic/
Disallow: gg.php
Disallow: gg.htm
Disallow: posting.php
Disallow: posting.htm
Disallow: printview.php
Disallow: printview.htm
Disallow: privmsg.php
Disallow: privmsg.htm
Disallow: report.php
Disallow: report.htm
Disallow: tellafriend.php
Disallow: tellafriend.htm

a teraz małe porównanie,

a) moje forum

11511 postów, tematów 661

Zindeksowanych stron w google: ~4.400

b)forum znajomego

8723 postów, tematów 647

Zindeksowanych stron w google: ~24.400

bez Spider-Friendly (bez pliku robots.txt)

Oba fora istnieją praktycznie tyle samo i różnica w ilości indeksowanych stron po prostu musi wynikać z zawartości robots.txt na moim serwerze. Tutaj przechodzę do sedna sprawy - czy indeksowanie większej ilości podstron ma wpływ na ogólną pozycję danej strony w wyszukiwarce?

Jeżeli tak to najrozsądniej byłoby chyba usunąć ten plik lub chociaż linijki blokujące dostęp do przepisywanych plików htm. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robots.txt eleminuje dublowanie się podstron (z mod-r i bez), które i tak lądują w SI. I nie, ilość podstron nie ma wpływu.

Oczywiście jeśli zależy ci np na dużym site dla systemów wymiany to wywal te linijki :blink:

Ostatni post na blogu - Po co Ci katalog stron?

if.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku (a także i całkiem niedawno) korzystałem z LinkMe ale serwis już raczej tego nie potrzebuje. Wiem że mod to eliminuje ale czy dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie z niego linijek z htm? Strony .php mogą (i chyba powinny) być blokowane ale co przeszkadza zostawić resztę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności