Skocz do zawartości

klęcznik :)


Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

dziś bolą Cię plecy, poklęczysz na tym konfesjonale trochę to będą boleć kolana, w końcu zaczniesz wisieć głową w dół :)

ja z braku czasu wstaje o 6 rano żeby pakować klatę (ćwiczę już parę latek) ;] bo w dzień pracuje a w nocy mi sie nic nie chce

siedzę przed kopem całymi dniami i z plecami, nadgarstkami, szyją nie miałem nigdy problemów

jak nie interesuje Cię siłownia to zamontuj chociaż sobie taki drążek do podciągania (można kupić w sklepie sportowym)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka, że wszyscy powinniśmy taki mieć.

Nie chodzi tutaj o wzmocnienie pleców tylko o utrzymanie odpowiedniej krzywizny kręgosłupa.

Generalnie siedzieć należy prosto, to nie znaczy ściągać łopatki ale wypchnąć miednicę do przodu, żeby dolny odcinek kręgosłupa się ładnie ułożył.

Osobiście nie daje rady na tym siedzieć i Wy pewnie też, piszę dlaczego - przez złe siedzenie (garbimy się wszyscy, no 99%) mięśnie pracują w drugą stronę niż powinny (te w dolnym odcinku kręgosłupa). Więc kiedy klęczymy na tym ustrojstwie nasze mięśnie praktycznie nie działają, bo normalnie trzymają kręgosłup w drugą stronę.

To jest właśnie to zmęczenie pleców od klęcznika. Co do kolan to nie wiem o co wam chodzi, nigdy takiego problemu nie miałem, a wytrzymywałem parę godzin.

//edit - kolana mam rozwalone obydwa, strzelają jak głupie i przy bardzo dużym obciążeniu zaczynają boleć, a więc nie są zdrowe. Wniosek - klęcznik ma regulację, która trzeba wykorzystać

Co do siłowni itd, pewnie polecam wszystkim. Rozwiązuje problem i po prostu działa. Idealnie byłoby łączyć obie rzeczy bo siłownia źródła problemu nie naprawia.

Osobiście mogę robić koncert z kręgosłupa od samego dołu po kark, teoretycznie powinienem być z raz w tygodniu u kręgarza + pilnować pozycji ale się nie udaje :)

To wcale nie przeszkadza mi w uprawianiu sportu, który uprawiam od podstawówki :) (no dobra, ostatnio trochę skostniałem, ale normalnie to jesień-zima tajski boks, a jak ciepło to quadowanie :)

// edit dalszy

Najłatwiej byłoby zacząć od umieszczenia monitora wysoko tak aby głowę mieć lekko podniesioną, stacja dokująca do notebooka powinna już pomóc.

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Klęcznik rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem ale nie na całe 8 godz pracy ale tak na 2-3 godz. Ja swój kupiłem tutaj: https://www.dbamokregoslup.pl/sklep/41,klec...d%29-iliko.html Super uzupełnieniem klęcznika jest duża piłka na której można siedzieć. Moge na niej wysiedzieć wiele godzin a wierzcie mi że kiedyś z uwagi na moje problemy z plecami nie było to możliwe. Jedyny minus jest taki że piłka nie nadaje się specjalnie do biura ponieważ nie mimo wszystko trochę to śmiesznie wygląda jak ktoś wchodzi do firmy i widzi osobę siedząca na dużej piłce. Na ale jak mus to mus i nie ma co patrczeć na względy estetyczne. Trzecim rozwiązaniem jakie testowałem to wyprofilowany fotel z możliwością odchylania się do tyłu. Naprawde warto sobie taki sprawić mimo, że jest to wydatek co najmniej kilkuset złotych a bywa że nawet i 1 tys zł. Pozdrawiam i życze dużo zdrowia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odkopywać temat sprzed czterech lat :D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności