Skocz do zawartości

PiO Forum PR3?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od kiedy ale w toolbarze widze PR3 dla PiO forum, z tego co pamietam w styczniu bodajze spadlo z PR5 na PR4 a teraz kolejna zmiana

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ale czy tak niezbędnie ważny jest PR?;>

ważne że forum działa i się rozwija. może dlatego że jestem od niedawna, ale według mnie forum potencjału nie traci.

poza tym, jeśli chcecie możecie podlinkowywać forum, chyba wam nikt nie zabroni :P

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało osób jest w ogóle świadomych czym "tak naprawdę" jest PageRank i mimo iż wartości liczbowe "zielonego paska" nie są ostatnio "chętnie" przydzielane jestem przekonany iż PageRank jest dalej rozwijany, w końcu był to rewolucyjny algorytm i dzięki niemu Google jest teraz tym czym jest. :-)

"zielony pasek" powinien zostać "olany" już pewien okres czasu temu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu Google zmienia parametry w algorytmie PR, na rozszerzenie zakresu ilości back linków które wpływają na PR strony, wiadomo wzrasta ilość stron w internecie a to skutkuje ze do jednej strony może prowadzić więcej linków, itd ...

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy też zwrócić uwagę ile forum posiada OUT LINKÓW a wskazujące to w wiekszosci linki naturalne i można powiedzieć że pozycje zajmuje bdb.

Więc PR jest raczej wynikiem out linków. Gdyby dzisiaj znikneły linki ze stopek i inne systemowe/te ptasie itp. to by zapewne ten PR wynosil 6.

Oczywiście linki w stopkach dobra sprawa bo przecież nikt nie chce pisać za free . Coś się daje coś się bierze.

Jednak PR mało ważny, pozycje forum ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyo ja wiem że mowa o stronie głównej. Jednak zwróć uwagę na fakt że przy budowaniu PR znaczenie mają także linki wychodzące do których nie zalicza się tylko linków do zewn domen a także te do podstron.

Adres główny witryny przekazuje moc także na podstrony, te już tej mocy nie oddają w takim stopniu jakby mogły bowiem jest dość sporo linków out w stopkach.

Tak więc wpływ na PR strony głównej ma także ilość linków do podstron, struktura serwisu, linki wychodzące do podstron i do głównej z podstron a także ilość linków do zewn domen z tych podstron.

gdyby 20 tys podstron linkowało tylko wewn. bez linków wstopkach to na samej tej bazie zapewne główna miałaby PR 4-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jak liczysz external - dla mnie to także link do głebi serwisu tyle że pewno o innym stopniu przekazywania PR. Gdyby przenoszona moc PR zliczac tylko z domen obcych to wiekszosc serwisow nie posiadalaby PR na podstronach. Dość czesto zapewne widziałeś że serwis zdobył PR 4 na wszystkich podstronach mimo że linki prowadziły tylko do adresu głównego. Przyczyna tego jest wlasnie przekazywana moc adresu glownego na podstrone i podstrony do głównego. Tak więc linki wewn. domeny także mają wpływ.

Np. wyobrazmy sobie adres glowny i 4 podstrony, te podstrony linkuja do adresu glownego oddajac mu to co odebraly i jest GIT i jednak gdy już z jednej z tych podstron linkujemy gdzieś to nie oddajemy tej mocy do strony głownej. Oczywiście nie znam stopnia przekazywania PR wewn domeny ale wiem że napewno taki jest co widać często właśnie po otrzymaniu PR na podstronach serwisu który linków do podstron nie posiada.

Odnosząc się do tego co napisałeś 400 linków. Być może jest w algorytmie tak że pijawki nie mogą wypić więcej niż 50% mocy bez różnicy ile pijawek się dossa :). Majac 400 czy 10 nie zabrały więcej niż np. 50% i rozdzielone to zostało pomiedzy pijawki(podstrony) - oczywiscie wzgledem linków wewn serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności