Skocz do zawartości

Co zrobić jak user chce odejść?


Luigi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz, że jak chcą to mogą sprawę skierować do sądu bardzo chętnie będziesz miał dodatkową rozrywkę. Odpuszczą sobie :)

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze był napisał temat: Bardzo dziękujemy za aktywność na forum, szczególnie chciałem podziękować, a, c, b, z. Wasz wkład w forum chłopaki jest bardzo duży, dziękuje, że za darmo pisaliście posty, a one stały się własnością forum. Jesteście nawet znośni ...

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zalezy czy uparci. Posty nie sa wlasnoscia forum. Odpowiedzialnosc za posty ciazy na osobie piszacej jak i prawo do postow. Np. jezeli na forum nastapily jakies zmiany od dnia zaakceptowania regulaminu to taki regulamin stracil waznosc. Ogolnie mozesz olać, jednak jak są uparci to mogliby mieć roszczenia jako właściciele treści. Powiem pisanie na forum nie jest zbyciem praw do treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis w regulaminie, oraz skasowanie nazwy użytkownika przy postach powinno załatwić sprawę. Kiedyś była sprawa usunięcia pewnej wiadomości na usenecie, pamiętam że też szalano ale i tak wiadomości nie usunięto.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek jaka forma zapisu rozwiązuje tego typu problem. I pytanie czy zapis dokonany w trakcie/po akceptacji jest ważny. Bo każda zmiana regulaminu wymaga ponownej jego akceptacji.

Wydaje mi się że przy forach jest tak samo jak przy profilach wszelkich - randkowych itp. właściciel ma prawo napisać o skasowanie np. fotki itp. itd. Nie sądze by treść była traktowana inaczej. W końcu autor postu ponosi odpowiedzialność. Jeżeli prawo do treści przechodzi na właściciela forum to znaczy że jeżeli wejde na Twoje forum i obraże kogoś to ten ktoś roszczenia może mieć tylko do Ciebie jako właściciela treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zalezy czy uparci. Posty nie sa wlasnoscia forum.

Posty są własnością forum i nikt nie może żądać ich usunięcia. chyba ze miały charakter upustu swojej tworczoesci itp. Były jakims poradnikiem i tak dalej. Przerabiałem to kiedys i taką odp uzyskałem na forum prawnym.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie sprawy, lecz administrator nie ponosi odpowiedzialności o ile może udostępnić dane IP,czas logowania danego użytkownika. W sprawach tych administrator ponosil odpowiedzialnosc gdzie powodem byl najczesciej brak chęci współpracy z poszkodowanym.

Gostek forum to w wiekszosc upusty twórczości :D. Nie znam tej tematyki ale zapytam jak to jest z postami tzn. kto jest właścicielem i kto ponosi odpowiedzialność. Jednak jak dla mnie wlascicielem tresci ciagle pozostaje autor/tak samo z odpowiedzialnoscia bowiem w zadnym momencie nie dochodzi do zrzeczenia sie praw do treści a forum jak i inne formy są tylko miejscem przechowywania. To samo można powiedzieć o blogach. To że jest on na szablonach np. onetu nie oznacza że osoby tworzące tam blogi zrzekły się prawa do treści.

Login na forum traktuje jak login do swojego bloga a posty jak notki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak.

Popytam, ale jak przeczytałem na forum prawnym oczywiście sprawa dotyczyła czegoś innego.

https://forumprawne.org/o,64435.html

cyt. Administrator nie jest właścicielem materiałów zamieszczonych na jego forum przez innych użytkowników.

Więc skoro w tej sprawie administrator nie był właścicielem to zapewne i w każdej innej nazywać się nim nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności