Skocz do zawartości

Linki a IP...


sparco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ok, to w takim razie podaj proszę przykład kilku "sprawdzonych teorii" w zakresie pozycjonowania.

1. Ilość linków prowadzących do strony ma wpływ na pozycję tejże w serpach, tzn. im więcej tym lepiej

2. Anchor linka ma moc pozycjonującą, tzn. pozycjonując frazę "po co się tak napinać", z tej frazy robimy tekst linka

3. Znaczniki H1, H2 itp. wpływają na pozycje

4. Więcej w dziale dla początkujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ilość linków prowadzących do strony ma wpływ na pozycję tejże w serpach, tzn. im więcej tym lepiej

2. Anchor linka ma moc pozycjonującą, tzn. pozycjonując frazę "po co się tak napinać", z tej frazy robimy tekst linka

3. Znaczniki H1, H2 itp. wpływają na pozycje

Udowodnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to kończę tę wymianę wzajemnej złośliwości, bo szkoda mi nerwów. Ty się będziesz upierał przy swoim, ja przy swoim. Domagasz się dowodów na coś, czego nie udowodni Ci chyba nikt i nie ja jedna zwróciłam Ci na to uwagę. Twoje "pewniaki" rzeczywiście są podstawą sukcesu w pozycjonowaniu, niemniej jednak ja także mogę głupio domagać się dowodów na nie w postaci szczegółowych statystyk - tylko po co? Roboty działają po swojemu, dziś coś, co "gwarantuje" sukces, jutro może okazać sie niewystarczającą metodą, bo dajmy na to Google zmieni zasady i wszystkie mądrości w zakresie SEO będziemy mogli sobie pod tramwaj podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinna dyskusja. Ktoś wyczyta jakąś informacje powtarza ją z pełnym przekonaniem, ale dlaczego i jak to sie dzieje, nie potrafią wyjaśnić :D Ważne ze wszyscy tak mowią, to i oni będa, chcąc wykazać się wiedzą.

Arka

Rozumiem, że oczekujesz aby ktoś dla Twojej przyjemności poświęcił kilkanaście miesięcy...

Tak to działą, Seo to testy. Żaden test nie jest zbędny i trzeba do tego cierpliwości i wiele czasu. Nie masz tych cech, nie zabieraj sie za pozycjonowanie :P Bez złośliwości.

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

>Wiec IP nie gra tu kluczowej roli? Wzaniejsza jest domena?

Sprawdź sam.

Przeczytałeś w ogóle ten wątek? Przeciez jasno napisano, ze nikt ci na 100% odpowiedzi na to pytanie nie udzieli. Ja póki co nie doświadczyłem, żeby inne IP miało jakieś kluczowe znaczenie w mocy. Z reguly skupialem sie na roznych domenach. Kwestia innego IP zostaje dla mnie otwarta i w miare wzrostu funduszy, na pewno postaram sie to przetestowac. Wydaje się, że jest wysoce mozliwe, ze link z innego IP jest mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec IP nie gra tu kluczowej roli? Wzaniejsza jest domena?

Zgadzam sie z tym co pisze quba,

Mam te z w tym temaci swoje 3 grosze ale zgory zastrzegam ze to co napisze ponizej nie jest poparte czy udokumentowane m-cami testow, a raczej ocena tematu na "chlopski rozum" z domieszka doswiadczenia na wlasnych stronach, wiec dla tych ktorzy beda probowali wziasc to co pisze "do serca" i ruszyc do kontrataku proponuje wyluzowac sie bo niczego tu nie probuje udowodnic. :)

A za tem:

Po pierwsze-jak jest szansa ze domenabiala.pl i poddomena.domenabiala.pl sa na tym samym IP?

a jaka ze domenabiala.pl i domenaczarna.pl ? - przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaje sie to oczywiste.

Generalnie, nawet jezeli domena i podomena sa prowadzone przez dwie niezalezne firmy na roznych IP czy odrebnych serwerach, link pomiedzy nimi w/g mnie moze miec mniejsza moc niz link z odmiennej domeny , na odmiennym IP i serwerze.

Z porownywaniem wartosci linkow jest troche tak jak gdy ktos przynosi Ci zegarek z metka z paragonem itd i wyceniasz jego wartosc na dana sume

A potem dostajesz do wyceny ten sam zegarek ale juz bez paragonu , wiec zawsze jest ta mozliwosc ze to albo podruba albo kradziony albo uzywany, w kazdym razie bez paragonu sklepowego nie mozesz go juz wycenic na 100% wartosci.Moze to nie najlepsze porownanie ale nic ciekawszego nie przychodzi mi w tej chwili do glowy-

Byc moze analogicznie jest z linkiem, link z tego samego IP ma prawo byc organiczny ale poniewaz jest szansa ze pochodzi " z rodziny" jego waga bedzie mniejsza( na ile mniejsza nie mam pojecia- w przedziale od 0 do -100 % :) ) niz tych ze zroznicowanym IP bo teoretycznie prawdopodobiensto wzajenego linkowania jest minimalnie mniejsze ( powiedzmy w przedziale od 0 do 100% ).

Wagi linku nie sposob porownac chocby dlatego ze istniej caly szereg innych czynnikow, jak wiek linku pokrewienstwo tematow( choc zdaje sobie sprawe ze milosnik muzyki powaznej moze byc rownoczesnie napalonym milosnikiem szybkich samochodow, wiec wlasciwie b.trudno jest wykluczyc "potrzebe/przydatnosc" linku bo szukajac kwiatow zawsze mozna zainteresowac sie tanim noclegiem nad morzem czy tez atrakcyjnym kredytem.

Kto wlasciwie powiedzial ze tylko linki stricto tematyczne sa przyjazne?

Podsumowujac i nie wdajac sie w testy mozna by smialo zalozyc ze skoro BL odgrywaja taka istotna role w pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania, musi instniec jakas ich chierarchia. Poza wiekiem domeny, iloscia wychodzacych , usytuowaniem na stronie itd itp, w.g mnie musi byc brane pod uwage (chocby to bylo zaledwie 1%) mozliwosc ze strona linkujaca do strony B nalezy do tej samej osoby/firmy a tym samym link ten ( nawet jesli tematyczny )nie jest 100% naturalny. I tu z pomoca w oszacowaniu "pokrewienstwa" przychodza informacje typu serwer , IP, whois

Nie twierdze ani tez nie zaprzeczam ze G ma mozliwosc/checi porownywania-dopasowywania domen do ich wlascicieli poprzez "whois" ale tak na ( tym razem ) "babski rozum", jezeli Twoja praca polegala by na sprawdzaniu czy link A skierowany do Strony B jest organiczny prawdopodobnie nie odebralbys calej "mocy linkom z tego samego IP ale tez nie dostaly by one 100% tego co podobne wiekiem itd itd linki z roznych serwerow chocby dlatego ze poropwnujac/oceniajac 2 bardzo podobne do siebie linki gdzies trzeba znalezc ta subtelna roznice no chyba ze ustawic je alfabetycznie i po problemie :shout:

seo tools reverse IP, duplicate class C IP range, IP to domain, IP to country,whois IP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dam na 100%, domena

No to opiszcie mi koledzy szanowni z czym robot wpadając na stronę KONKRETNIE porównuje adres IP? Czy ze wszystkimi stronami we wszechświecie? i kogo punktuje a komu ucina? Bo piszecie o jakiś wirtualnych linkach bo szukacie powiązania waszej strony z konkretnym linkiem na innej stronie znając swoje zaplecza. Google to musi porównać trochę większą próbką i te teorie wg mnie idą papa. Jedyna w miarę słuszna teoria brzmi - zaplecza na innej domenie niż strona pozycjonowana. I koniec. Zatem starczają dwa róże IP. Oczywiście - masz więcej IP- wieszaj strony na innych IP. Masz więcej domen - wieszaj na większej ilości domen. Znasz więcej różnych CMS'ów - stawiaj więcej różnorodnych CMS'ów. Dyskusja jałowa i jak bumerang.

Ale proszę aby ktoś mi rozpisał (choć akademicko) algorytm powiązywania linków widząc to co widzi Google, a nie znając swoje zaplecze ze swej perspektywy. Tylko zastanówcie się dobrze, żebym w ciągu 5 sekund nie "oszukał" waszego super algorytmu.

Pozdrawiam.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym robot wpadając na stronę KONKRETNIE porównuje adres IP

Jak to z czym. Porównuje IP strony linkowanej i stron linkujących. Jeśli strony linkujące są na tym samym IP, linki z nich są mniej warte dla strony linkowanej.

Program partnerski na Twoje katalogi i precle! Nawet 20% prowizji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym robot wpadając na stronę KONKRETNIE porównuje adres IP

Jak to z czym. Porównuje IP strony linkowanej i stron linkujących. Jeśli strony linkujące są na tym samym IP, linki z nich są mniej warte dla strony linkowanej.

No to odpowiedz mi co, jak strona linkująca stoi na kilku ip (balancing) i linkuje stronę która również stoi na kilku IP (również balancing)? A co z przekierowaniami 301 w podobnej sytuacji? W dobie dzisiejszej informatyki skończyły się takie proste rozwiązania jak 1IP = 1serwer. Uprzedzę dalszą rozbudowę algorytmu - oczywiście że się da zrobić tablice adresów IP dla domen itd. Ale przy takim założeniu to sprawdzanie whoisa jest zabawką a google tego nie robi - sami się do tego przyznawali. Dalej, powinniśmy przy naszej fobii utrzymywać każdą domenę na innym DNS, bo jeszcze ktoś powiąże nasze domeny po adresie IP DNS'a. Przeliczcie to na potrzebną moc przeliczeniową dla tylu linków - a nie stron w całym internecie. Nawet google by usiadło.

Chodzi mi o jedno - rozwaga i tyle. Taj jak powiedziałem - dyskusja jest jałowa - masz więcej IP - stawiaj na większej liczbie IP.

Pozdrawiam.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z czym. Porównuje IP strony linkowanej i stron linkujących. Jeśli strony linkujące są na tym samym IP, linki z nich są mniej warte dla strony linkowanej.

Zgadzam się. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności