Skocz do zawartości

Oszacowanie wartości portalu


weecioo

Rekomendowane odpowiedzi

hmm tak mnie zastanawia teoretyczny (póki co :)) problem- jak wycenić portal internetowy- np. kiedy firma musi ocenić wartość inwestycji? Czy ktoś z Was miał może taką potrzebę i to jakoś rozgryzł ? Jacyś rzeczoznawcy czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj info nt wycen giełdowych portali. Tu znajdziesz info profesionalne i pewne - prospekty emisyjne, opinie doradców, rekomendacje itp.

Wyceniają na podstawie unikalnych userów i np. na podstawie ilości darmowych emaili stąd np. była jazda między o2 a wp.

Natomiast w przypadku prywatnych serwisów to cena z kapelusza i negocjacje.

Use Your wise mind, test imagination...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapeluszowe czyli rywatne to trudno ocenić "krzyknołem" klientowi 30000pln netto w zeszłym tygodniu i po spotkaniu okazało sie że mało bo tak niestandartowe elementy chce miec że bedzie to projekt autorski od zera :)

Mogę ci powiedzieć że duży jak www.kardiolog.pl z końskim cmsm dla lekarzy kosztował 80000 a pisany pod zamówienie trwało rok (tak słyszałem :mrgreen: )

Pozdrawiam

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wycenić w ten sposób. Policzyć ile przynosi dochodu i przemnożyć przez jakiś przedział czasowy...ale przez jaki ? hmm..

Przez jaki? to zależy jaka tematyka portalu, czy przyszłościowy czy nie. Należy jednak doliczyć też do ceny coś za przygotowanie serwisu, domeny itp.

pzdr Sylwek

Klasyczna porcelana oraz amerykańskie filtry do wody na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak mnie zastanawia teoretyczny (póki co :D) problem- jak wycenić portal internetowy- np. kiedy firma musi ocenić wartość inwestycji? Czy ktoś z Was miał może taką potrzebę i to jakoś rozgryzł ? Jacyś rzeczoznawcy czy jak?

Na taką wycenę składa się wiele czynników zależnych m.in. od branży, więc bez szczegółów trudno cokolwiek rozważać. Do "normalnego" rzeczoznawcy z tym nie idź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lahee i tu moim skromnym zdaniem się mylisz,

a) co jeżeli portal się rozrasta porporcjonlnie i w karzdym kolejnym miesiącu przynosi 10% wiecej

:( jezeli jesteś w stani wyliczyć że docelowo powiedzmy od dzisiaj do za rok portal przynosi 15.000 PLN miesiecznie regularnie a utrzymanie go na tym wysokim poziomie kosztuje zaledwie 3.000 PLN

Wiesz co miałem już oferty sprzedania mojego serwsiu jakbyś usłyszał z jakiej sumy zrezygnowałem to twoje razy 6 czy razy 12 byłoby groszem suma była sześcicyfrowa i tak naprawde jest to tylko dochód obliczony na podstawie tego co jest a nie tego co ma być... Więc sorry

Cena zalerzy tylko od jednego aspektu, a mianowicie czy ktoś jest na tyle przekonany że ją zaplaci... I czy jest na to zapotrzebowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności