Skocz do zawartości

Pytanie co do Presell Page


Necro

Rekomendowane odpowiedzi

radek a ta strona zapleczowa musi zawierać unikalny content? Chciałbym zrobić najlepiej tematyczne zaplecze.

Mam takie zdanie - dziś jak robić zaplecze to tylko tematyczne.

Osobiście robię zaplecze składające się z trzech poziomów:

- poziom a) spamiarki - wielotematyczny (katalogi, ogólnodostępne preselle) - zadaniem tego poziomu jest zdobyć punkty w systemach wymiany linków do podlinkowania poziomu b i c, dostarczają też same z siebie linki dla tych następnych poziomów, czasami jakieś wymiany.

- poziom b czyli zamknięte tematyczne zaplecze (czyli nikt tu wpisu dodać nie może), które nie jest naszą specjalną chlubą, występują czasami powielone lub wymieszane artykuły, ich zadaniem jest zyskać power i linkować stronę główną(czyli pozycjonowaną), ale lepiej żeby nikt normalny (poza robotami) na nią nie wchodził :lol: Strony po 20-30 artykułów w liczbie mnogiej.

- poziom c czyli pełnowartościowe strony tematyczne, która mają tylko unikalny i wartościowy content i same w sobie są praktycznie autonomicznymi domenami. Ich zadaniem jest zbieranie pieniędzy z adsesnów, linkowanie strony głównej, wymiana artykułami i linkami.

Osobiście nie wierzę specjalnie w duplicate content ( bo nie wpadłem w niego nigdy) przy zastosowaniu kilku banalnych tricków, typu podział artykułu na kilka części, połączenie kilku artykułów, delikatne przemieszanie akapitów itp. Poza tym stosuję metodę - jak wieszam artykuł "po raz drugi" to czekam, aż zaindeksuje się i wzmocni na pierwszej domenie, a dopiero potem wieszam to na zapleczu b do wtedy to zaplecze b dostanie duplicata, a to nas nie boli.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za informacje ;)

Co do poziomu b ) to każda strona z tego poziomu ma mieć 20 artykułów tak?

Google nie jest na tyle dobre aby rozpoznawać skutecznie duplicat.

Tak, 20-30- artykułów/stronę, bardziej rozbudowane opisy a'la preselle , oczywiście od czasu do czasu (głównie jak mi się przypomni :lol:) dokładam tam też z czasem artykuły aby je odświeżyć i wzmocnić.

Często to zaplecze ostatnio opieram tak jak preselle o wordpress, czasami sięgam do Joomli.

Strony c stawiam już tylko na pełnych CMSach, (głównie na Joomla), ale może być inny dowolny.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę specjalnie w duplicate content ( bo nie wpadłem w niego nigdy

Też się nad tym zastanawiałem ostatnio, tyle stron ma przecież teksty żywcem wyjęte z wikipedii, lub wiele stron korzysta z tych samych materiałów (wywiady itp.), że niepodobieństwem byłoby je wszystkie wyindeksować, filtrować lub banować. Jednak nadal uważam, że linki ze sklonowanego arta mają mniejszą moc.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale nie jesteś w stanie napisać tylu artykułów w miarę oryginalnych.J a już od dawna sie nie staram, bo mi kilka oryginalnych tekstów nie przeszło. Kilku "purystów" sie znalazło i odrzuciło. Dlatego teraz nie mam oporów, zmieniam to co jest i jazda - najwyżej nie przyjmą, jak ten "purysta" spisstron.info. Moich kilka artykułów wisi, a trzy dni temu przeszło to:

{Bardzo dużo zależy|Najwięcej zależeć będzie, od tego
{Najpierw|Narazie, jednak zostaje jeszcze kilkanaście

Też mieszanka, tu akurat trochę nieudana.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trudność frazy i siła precli oczywiście nie ma żadnego znaczenia ...
No właśnie, daj spokój. Przecież każde dziecko wie, że w pozycjonowaniu to na jedno kopyto. Jeden wpis = jedna moc. dwa wpisy = dwie moce. Przecież dla nikogo nie liczy się trudność frazy czy tam siła precla :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że bierze się też pod uwagę trudność frazy i siłe precla. Fraza nie jest dość trudna, z tego co widziałem to konkurencja opiera się na systemach wymiany linków :)

Co do mocy precla to poszukuje "mocnego". Narazie dodawałem wpisy do presell-pages.pl

468x60.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę specjalnie w duplicate content ( bo nie wpadłem w niego nigdy

Też się nad tym zastanawiałem ostatnio, tyle stron ma przecież teksty żywcem wyjęte z wikipedii, lub wiele stron korzysta z tych samych materiałów (wywiady itp.), że niepodobieństwem byłoby je wszystkie wyindeksować, filtrować lub banować. Jednak nadal uważam, że linki ze sklonowanego arta mają mniejszą moc.

Nielogiczne jest to co napisałeś. Jeżeli niepodobieństwem jest duplikaty filtrować to również nieprawdopodobne jest zmniejszenie mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności