Skocz do zawartości

Cafe News - opłaca się?


Milano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

namawiają mnie abym na swojej witrynie zamieścił box z branżowymi nagłówkami/tytułami z CafeNews Wire. Dlatego chciałbym zapytać osoby, które mają to wdrożone na swoich stronach www, jak to faktycznie działa i najważniejsze - jakie są stawki za zamieszczenie boxu cafenews?

Dla nie wtajemniczonych napiszę jak to mniej więcej działa.

Jak działa Cafe News Wire?

Nasz Klient, osoba z działu public relations, przygotowuje komunikat prasowy. Umieszcza informację w naszym systemie i decyduje, w których serwisach, na jakich podstronach i kiedy komunikat prasowy zostanie umieszczony. Płaci za rzeczywiste umieszczenie informacji i dotarcie ze swoim przekazem do użytkowników wybranych serwisów.

Redaktor/Właściciel serwisu zapewnia specjalne sekcje („ramki” Cafe News Wire), które stanowią dla Klienta ofertę, widoczną w systemie poprzez panel udostępniany przez Cafe News. Właściciel serwisu decyduje, gdzie w jego serwisie mogą pojawić się komunikaty i jaka jest cena. Ma kontrolę nad tym, co pojawia się w „ramce”. Kwestię rozliczeń, pobierania opłat i ściągania należności bierze na siebie Cafe News. Ważne, że Klient płaci za każdą umieszczoną informację prasową, niezależnie od liczby odsłon, czy kliknięć.

Korzyści dla Właścicieli Serwisu:

1) Przychody gotówkowe z zupełnie nowego obszaru (to nie jest reklama!, ale płatny komunikat prasowy). Efektywność wykorzystania powierzchni będzie prawdopodobnie o wiele większa niż jakichkolwiek innych form reklamy kontekstowej, czy bannerów. Cenę za emisję komunikatu

(za 1 dzień) ustala Właściciel serwisu! Może ją w każdej chwili zmienić.

2) Komunikaty Cafe News Wire wzbogacają content serwisu – pochodzą bezpośrednio od agencji i działów PR firm. Właściciel może akceptować każdy komunikat i określić, że w danej „ramce” komunikaty mogą pochodzić wyłącznie od firm z określonej branży (lub branż).

3) Kliknięte informacje nie są przekierowywane do zewnętrznych serwisów, ale otwierane bezpośrednio na podstronach serwisu, generując tym samym dodatkowy ruch i przychody z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja korzystam... ale trudno cokolwiek powiedzieć na ich temat, bo jak na razie nie pojawiły sie żadne komunikaty/newsy. Może dlatego, że ustaliłem zbyt wygórowaną cenę za komunikat - choć bardziej prawdopodobne jest to, że dopiero wystartowali z usługą i po prosu nie mają zbyt wiele firm chcących płacić za komunikaty/newsy. Choć może tematykę witryny mam 'kiepską' :)

Dodam, że po podpisaniu umowy na czas nieokreślony dostajemy dostęp do panelu, w którym dodajemy swoje strony, ustalmy stawkę za newsa, dopasowujemy ramkę i stronę w newsem do wyglądu naszego serwisu oraz mamy dostęp do newsów oczekujących na naszą akceptację. itp.

Z ważniejszych informacji: umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem, rozliczamy się niestety kwartalnie i należy pamiętać o najważniejszym... że z zarobionymi pieniędzmi dzielimy sie z Cafe News mniej więcej po połowie.

aha... klikając na tytuł newsa, to nie przechodzimy na stronę klienta, tylko news otwiera się w podstronie naszego serwisu.

To tyle z teorii. Jak to działa w praktyce to chyba nikt na razie nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Temat ucichł, więc podbijam.

1. Ile realnie można zarobić w Cafe News Wire?

2. Czy obecność w podstawowym katalogu czytnika Cafe News (tego od RSS) znacznie wpłynie na ruch na stronie? Chwalą się, że mają wielu użytkowników, więc w sumie i ruch powinien wzrosnąć znacznie.

Skuteczne kampanie AdWords - Redseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ucichł, więc podbijam.

1. Ile realnie można zarobić w Cafe News Wire?

2. Czy obecność w podstawowym katalogu czytnika Cafe News (tego od RSS) znacznie wpłynie na ruch na stronie? Chwalą się, że mają wielu użytkowników, więc w sumie i ruch powinien wzrosnąć znacznie.

Powoli się rozkręcają. Jesli masz serwis z branzy biznesowej lub medialnej to możesz liczyć że jeden - dwa komunikaty tygodniowo będą się wyświetlały. U mnie wyświetla się właśnie tyle przy stawce 10 pln za dzień emisji. Stwkę wyznaczasz sam, nie zależy ona od liczby odsłon komunikatu. Wiem że mam niską, ale jak będzie komunikatów więcej to podniosę. Na razie po kwartale zarobek wyniosł około 200 pln, więc bardzo mało, a pracy przy instalacji tego systemu i dopasowaniu do strony jest dosyć dużo, choć ich panel jest przyjazny i działa w porządku. Takie są realia....liczę że się rozkręcą bo na zachodzie podobno takie systemy się sprzedały.

No i kontakt z nimi jest OK bo jak zaczną do Ciebie dzwonić to będziesz musiał się opędzać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności