Skocz do zawartości

Porównanie SugarCRM vs. vTiger


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wybitnie nie związany z SEO więc do "Pogaduszek"

Moze ktoś miał doczynienia z systemami CRM Open Source ? Szczególnie interesowały by mnie te dwa:

SugarCRM i vTiger.

Zastanawiam się czy w polskich realiach tego typu oprogramowanie może sie sprawdzić w organizacji.

Krótko oba systemy testowałem i jak narazie skłaniał bym sie do SugarCRM , przekonało mnie bardzo proste tworzenie nowych modułow i mozliwość definiowania nowych rodzajów danych przechowywanych w CRM. (dużo ciekawych technologi użyto przy tworzeniu programu: AJAX, Drag&Drop, bardzo przyjazne dla użytkownika to wszystko jest) A tak na szybko nie udało mi sie tego znaleźć w vtiger (ale pewnie za krótko szukałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SugarCRM wdrożyłem u siebie, całkiem niezły. Jestem również po testach użytkowania u klienta i będę u nich wdrażał (wraz ze zmianą obiegu informacji), spodobał się klientowi maja dużo większe potrzeby (HR) nich moja firma. Jak każde oprogramowanie, ma swoje wady i zalety, kwestia bilansu ;) no i oczywiście luserów. Czasami choć byś nie wiem jak się starał to i tak nie przebijesz się przez "Panią Krysię" :). vTigera nie znam.

"Dopiero gdy wolna wola znowu zaskoczyła, przerwali bieg po torze przeszkód ich własnej konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale jak nękają Mnie telefonicznie jacyś przedstawiciele handlowi, firmy sprzedające oprogramowanie itp. to bardzo czesto jest tak ze możesz powołac sie na coś o czym rozmawiałeś z takim przedstawicielem i Oni o tym pamieta. A dokładnie to system u podstawia wszystkie informacje o Mnie :cray: Więc jestem w CRM-ach różnych firm. IM to sie przydaje ;)

Na pewno jest to przydatne więc przy sprzedaży bezpośredniej za pomocą telefonu. Masz baze potencialnych klientów dzwonisz oni Ci mówia zadzwoń za miesiąc a system Ci przypomni :D Oczywiście można sobie poradzić bez takiego systemu i znam kilka osób które maja opracowane własne systemy pracy na dokumentach excel+ word i też to jakoś funkcjonuje.

Więc wszystko zależy od tego co sie che uzyskać , do takiego SugarCRM to z tego co rozpoznałem można "pchać" dowolne dane, a jak czegoś nie ma to można to sobie zdefiniować, ustawić zależnośći reguły wszystko co tylko może mieć związek z naszym potencjalnym / obecnym klientem.

Jeżeli był bym mikro-Firmą (jednoosobowa) to też mogło by mi zależeć na tym aby mieć usystematyzowane dane :) No chyba ze wszystkich moich klientów jestem w stanie spamietać wtedy to chyba nie potrzebował bym nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności