Skocz do zawartości

Wersje trial a firma


Eros

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno zatrudniłem się na miesięczną umowę zlecenie w pewnej agencji reklamowej.

Pracownicy i szefowa muszę przyznać bardzo sympatyczni. Jednak nie o tym chcę pisać.

Po agencji reklamowej spodziewałem się także tworzenia stron na odpowiednim poziomie a tam okazuje się, że

większość stron wygląda na tworzone jak 2 lata temu nie mówiąc już o samym kodzie strony, optymalizacji czy strukturze baz danych -

muszę się przyznać, że trochę się tym przeraziłem jak to zobaczyłem. Co więcej gdy zaproponowałem lepsze rozwiązania to nie ma na to czasu

ważne, że działa... i ich zdaniem ładnie wygląda (ale tak im się tylko wydaje :D) jednak ciągle nie o tym chciałem napisać...

Zaciekawił mnie fakt używania oprogramowania w wersjach trial. 4 komputery w firmie, z czego na 2 są wersje testowe a na pozostałych 2 nie miałem okazji sprawdzić.

Jeśli chodzi o konkretne programy to m.in. Photoshop 7, PS CS, PS CS2, Fireworks, Office 2007, Total commander wersja shareware itd. pewnie więcej się tego znajdzie.

W firmie działają tak: 30 dni Photoshopa 7 - koniec triala to jest instalowany CS później CS 2, do pocięcia grafiki nada się też Fireworks w wersji trial i wszystkie te programy oczywiście w zastosowaniach komercyjnych. Ogólnie strony robią raczej słabe, klientów mają dużo, klienci dużo płacą a większość pracy robiona na wersjach 30-dniowych.

W pracy raczej nie poszukam i przeczytam licencji jakie są na każdym komputerze już nie mówiąc o tym, że bez pewności niechce zwracać uwagi na to... chce otrzymać wynagrodzenia za ten 1 miesiąc... Ale jeśli takie używanie tego oprogramowania jest nielegalne to nie zamierzam tam przedłużać umowy na stałe. Wobec tego moje pytania czy wersje trial tych programów (narazie jeszcze nie znalazłem informacji w necie) wykorzystywanych w firmie w celach oczywiście komercyjnych to działanie legalne?

Być może Ziemia jest piekłem innej planety...
Japonia | jQuery plugins | Restauracje japońskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trial software is made available for review and evaluation purposes only, not for publication, training, educational, or commercial use. Using the trial version of any Adobe software for application deployment or ultimate production purpose, or any commercial training purpose is prohibited by the End User License Agreement for the trial.

Adobe cannot support or be responsible for any configuration problems or damages that arise from the use of unlicensed and/or trial software used for purposes other than evaluation. Trial versions may have limited features and may lack the ability for the end-user to save the end product. Websites created with an evaluation copy may not be accessible after the trial has expired.

Wcześniej czy później się na tym przejadą.

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dobrą kartę przetargową jeśli nie będą chcieli dobrze płacić ;)

Żarty żartami, ale naprawdę nie potrafię zrozumieć co kieruje właścicielem tej firmy?

Zachłanność? Nieznajomość prawa? Kompletna głupota? A może ma jakieś znajomości i się nie boi? :cray:

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli takie używanie tego oprogramowania jest nielegalne to nie zamierzam tam przedłużać umowy na stałe.

zdecydowanie szukaj pracy, jednak nie glownie z powyzszego powodu, tylko dlatego:

większość stron wygląda na tworzone jak 2 lata temu nie mówiąc już o samym kodzie strony, optymalizacji czy strukturze baz danych ... nie ma na to czasu... ważne, że działa... i ich zdaniem ładnie wygląda

nie mam sily tlumaczyc dlaczego, strasznie senny dzien dzisiaj :D pewnie sam wiesz/rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego się spodziewałem :/ Pozostaje mi się zastanowić co zrobić z tym faktem, pewnie wypełnić umowę i się z nimi rozstać.

Tylko czy im zwrócić uwagę na tą sytuację tego jeszcze nie wiem - mogą przecież zdecydowanie zdawać sobie z tego sprawę.

Swoją drogą kompletnie nie mam pojęcia dlaczego taka praktyka tam jest, czy to z braku wiedzy, głupoty a może to celowe działanie...

Nie ukrywam, że mi się to bardzo nie podoba bo sam chciałbym w niedalekiej przyszłości założyć firmę i zdaje sobie sprawę ile

trzeba przeznaczyć na oprogramowanie a tam w firmie taka sytuacja.

@zero3

Masz rację ten drugi powód też jest ważny jak nie ważniejszy w dłuższej perspektywie.

Być może Ziemia jest piekłem innej planety...
Japonia | jQuery plugins | Restauracje japońskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności