Skocz do zawartości

Co myslicie o stronie jak wrzuta.pl?


Shimer

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda z tymi hostingami :-)

Mianowicie wystarczy poszukać dobrego istniejącego już hostingowca plików (rapidshare?) a nastepnie założyć tam konto i odpowiednio połączyć je z rzeczywistym serwerem. Do wykonania? Jak najbardziej.. następnie na właściwej stronie, po prostu co jakiś czas pociąga się dane z serwera bezpośrednio do klienta, albo poprzez skrypt pośredni. Traci się wtedy na transferze - 2x transfer, ale zyskuje na mocy serwerów.

Gdyby dobrze poszukać, to na 99% znajdzie się dostawcę takich usług jak rs, którzy udostępniają jakieś swoje api.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zYm3N, moze i tak, ale przeciez jest tu ciagle mowa o kopi wrzuty. Czyli o stronie z silnikiem pisanym na zamowienie, wlasnym zespolem monitorujacym strone, wlasnymi maszynami archiwizujacymi dane itp itd.

Jesli ma byc to "kopia" jakich jest wiele w sieci to przeciez wystarczy kupic skrypt na allegro(:)), hosting i stronka gotowa.

Zwiedzaj multimedialnie TRÓJMIASTO z AUDIO PRZEWODNIKIEM - bądź indywidualny.

certyfikat energetyczny świadectwo energetyczne charakterystyka energetyczna

Tradycjonalne jak i modernistyczne DONICE doskonale się nadają do urozmaicenia mieszkania, miejsca pracy jak i ogrodowych zaciszy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłat za wrzucanie plików.. :-)

nie rozumiem :)

No tak, przy reklamie masz wiekszy ruch, przy wiekszym ruchu jest wiekszy transfer i obciazenia, a przy wiekszych obciazeniach kupujesz dedyka lub kolejne dedyki :) Tak wiec, jak chce sie zrobic taki serwis porzadnie i zarabiac z niego kokosy, to na starcie trzeba te kokosy juz miec, wkoncu odrazu inwestujemy w spora reklame.

Zwiedzaj multimedialnie TRÓJMIASTO z AUDIO PRZEWODNIKIEM - bądź indywidualny.

certyfikat energetyczny świadectwo energetyczne charakterystyka energetyczna

Tradycjonalne jak i modernistyczne DONICE doskonale się nadają do urozmaicenia mieszkania, miejsca pracy jak i ogrodowych zaciszy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to niezłe kokosy.

to nie są projekty dla ludzi, od tak wymyślających coś.

jeżeli nie masz odpowiedniej kasy nie warto nawet o tym myślec.

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. no ile?

Zwykły serwer z obsługą php/mysql czy tam asp.net. Do tego dochodzi konto na rapidshare (30 zl/mc). Odpowiednie spiecie tego.. ile? 2k? Za ladna grafe i skrypt? Jak ktos ma troche zdolnosci to sam to zrobi (skrypt). Grafy sa darmowe na poczatek, a mozna udawac funkcjonalnosc i pojsc na cos bardzo prostego.

Gdzie się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mo jasne że można. ale wtedy nie wolno liczyć na wzrost popularności i osiągnięcie sukcesu typu wrzuta.

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark, mowa jest tu o stronie podobnej do wrzuta.pl. A co za tym idzie to pare milionow wyswietlen miesiecznie a za tym jeszcze idzie olbrzymi transfer itp itd.

tyle to maja opisy gg, wrzuta ma kilkadziesiąt razy więcej...

Sam myśle o podobnym serwisie tzn. mam w planach kilka serwisów, ale nie chce opierac sie o youtube - usuną filmiki i moje serwisy leżą.

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że też trochę przesadzacie. No serwery trzeba postawić, ale np. śmieszne filmy się szybko zaczynają same promować. Ludzie sami spam rozsyłają:), a i linkują. No a przecież nikt nie każe od razy zrobić wielkiego startu i potem jak klapa to mega znok. Można się przecież powoli rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc co do śmiesznych filmików jest niesamowicie prosta sprawa :-) (jeśli idzie o youtube)

Jak ktoś zainteresowany, niech sobie sprawdzi stronkę z mojej stopki.

Jak ktoś będzie bardziej zainteresowany, moge poinformować, jak to ładnie zrobić.

Ba, jak ktoś będzie bardziej zainteresowany to moge nawet opchnąć aktualny skrypt ;-) Ale w postaci as-is.

A co do osiągnięcia sukcesu.. coraz częściej mam wrażenie, że to marketing się liczy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro koles sie zupelnie nie zna, skoro pisze pytania o podstawy to pewnie starczy mu hosting na klatce. chyba ze masz faktycznie pojecie o pozycjonowiu i potrafisz wypromowac swoja strone. niemniej jest kilka stron z filmikami, ktore maja po kilkanascie tysiecy uu dziennie i jakos zyja na jednym zwyklym dedyku. fakt ze czerpia filmy z youtube, ale nie sadze by osoba ktora zadaje pytanie byla w stanie stowrzyc serwis typu wrzuta, bo gdyby tak bylo nie zadawalaby takich pytan na forum, lecz wlasnie negocjowala stawki z 10 innymi osobami odpowiedzialnymi za projekt....

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie.

Co myslicie o takiej drugiej stronie jak wrzuta.pl?

Powielanie bez wzbogacania mi się nie podoba :)

miało by to branie?

Zależy co zaproponujesz, jak będzie działać, czy wszyscy zrozumieją o co chodzi, branie? zbyt wczesny etap, mysle, że przy pewnej inwencji może mieć branie.

da sie na tym zarobic?

Zarobic da się na wszystkim, pytanie czy się ma pomysł na zarabianie czy na serwis, a idąc dalej czy masz pomysł jak zarobić na serwisie. Pole do popisu masz duże: od reklam, poprzez mailingi, a skończywszy na sprzedaży linków w stopce :D

a jak z rozreklamowaniem?

Ale co jak? No jak każdy serwis, metodologia jest taka sama. Okreslenie grupy, przygotowanie kampanii i realizacja.

jakie serwery trzeba miec?

transfer?

jakie opłaty?

jest sens?

A to widzisz zależy od tego jak się przyjmie. Zbyt wcześnie rozmawiać o tym. Odpal na czymś co zapewni obsługę powiedzmy 2000 U/D,

a w razie potrzeby dokładaj następne. Opłaty rosną wraz z zapotrzebowaniem.

Czy jest sens? Zawsze jest sens próbowania. Gdyby nie było to stalibyśmy jako gatunek w miejscu (a konkretnie wisieli na drzewach) kto nie próbuje ten nie zyskuje :). Pomyśl tylko czy na pewno nie da się nic usprawnić w wrzuta.pl, dodaj coś od siebie, jakąś wartość dodatkową aby przyciągnąć potencjalnych userów. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności