Skocz do zawartości

[prywata] alternatywa gg


zecke

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam PSI, to klient sieci jabber stworzony pod linucha (jest też wersja pod windę oczywiście). Doceniam w nim prostotę (dopiero rok temu zainstalowałem emotikonki :)), szybkość i elastyczność, zajmuje mało pamięci.

W ogóle te projekty open-source'owe sa niezłe, cała masa różnych wtyczek i dodatków jest :) Sieć jabber też mi się podoba - jak padnie jeden serw, to przełączasz się na drugi, spam praktycznie nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Żaden z komunikatrów nie jest bezpieczny, SKYPE czy GG także. Co do Jabbera to mam jabbera od roku i mam na nim JEDNEGO znajomego, z którym i tak najczęściej stukam przez GG. Oczywiście mam kilka osób na ICQ ale to typowi wetrani internetu z niskimi numerami :) Dla gg nie ma alternatywy równie prostej jak ono samo. Instalujesz maleńki programik, klik klik i już masz numer i możesz go rozdawać znajomym i szukać ich poprzez program. To że gg pada to wynik jego popularności, dołożą kilka reklam, powycinają spam,kupią ze dwa nowe serwery i będzie działało jak trzeba.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja olałem program gg z pół roku temu jak zorientowałem się, że wentylator w laptopie pracuje na maksa przez tegoż klienta zużywającego 30% czasu proca. Reinstalacja nie pomogła więc wyleciał. Teraz używam mirandy i skypa ale chyba zostanie tylko skype. Gdyby tylko w skypie dołożyli możliwość wysyłania wiadomości do niedostępnej osoby...

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przesiadł się na jabbera ale nie mam z kim na nim gadać :)

Z takim podejściem nie będzie nigdy zadnej alternatywy... Ja np. ludziom, którym czsaem pomagam przy komputerze instaluje właśnie Konnekta i zakładam konto na serwerach jabberowych, dodaje siebie do roostera i mowie, ze to taka inna od gg, lepsza sieć :) I oni tego nawet nieświadomie używają.

Że o tym, że sam program o niebo lepszy od GG nawet nie wspominam :)

PS1: Tlen to też jabber, tyle ze wyjątkowo chamska odmiana, bo pozwala tylko z innymi tlenowcami gadać. A protokół dokładnie ten sam. Fotka tez coś takiego wprowadziła.

PS2: Alternatywą dla GG moze być tylko coś opartego o jabbera. To nie jest scentralizowana sięc i w tym jej siła :) Poza tym, skoro Google to wspiera...

Na blogu:

pozycjonowanie a etyka. A za parę dni słów kilka o smacznych i lekkostrawnych preclach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, to i ja zaczynam się zastanawiać nad zmianą. dać do kilku znajomym i wystarczy.

dzięki wam :)

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności