Skocz do zawartości

szybki serwer a google


KuRT

Rekomendowane odpowiedzi

szookpl

Ja caly czas pisalem o Google (o Onecie nic nie wiem) i dalej twierdze, ze szanse czegos takiego sa minimalne i nie warto sie tym przejmowac.

Dlaczego uważasz że nie będzie banowania IP - to łatwiejsze niż banowanie.

Ale wiazace sie z duzo wieksza obsluga niezadowolonych klientow, ktorzy zostali blednie zbanowani, co juz sie nie oplaca.

A skąd ty michale wiesz że domena którą kupujesz nie jest zbanowana /??

Bo kupuje niezbanowane. :)

jez

Ja wole 11

Pozdrawiam jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, J. :)

Wkleiłem u siebie na stronie domowej. Teraz tylko czekać, aż Google zaktualizuje stronę i czekać na update PR. :)

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie - popatrzmy na to wszystko trzeźwo i bez emocji.

Nie masz obowiązku edukować klienta - jego niewiedza jest jego stratą.

Możesz natomiat sprzedać mu dobro komplementarne. :)

Echh, Michał, za 11 jest filtr, bo to spam. :)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak jedna firma hostingowa/reselerska zawineła żagle bo dostała bana na IP i polecieli ich klienci.  

Fakt przed dostaniem bana dostali informację iż strony z ich serwera spamują.  

Uważam nawet że byłby to dobry skuteczny krok walki ze spamem.

każdy kij ma dwa końce

nie sadzisz szook że taki sposób byłby zbyt łatwy aby wykonczyć np. konkurencje hostingową

jedna duża firma wykupuje u innej jeden serwer, stawia jakaś stronke i zaczyna spamować,

według Twojej teorii wyszukiwarka wywala być może nawet cała rodzinę spamujących IP no i mamy po firmie hostingowej,

wiesz co by sie zaczęło dziać gdyby to działało w taki prosty sposób !

na pewno zdarzają sie jakieś bany na poszczególne IP ale sądze, że dotyczą one szczególnych przypadków np. takich jak jakiś prywatny serwer, ale nie sądzę żeby wyszukiwarki chciały banować hurtowych dostarczycieli usług hostingowych bo kto wtedy by pozostał im w indexie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja nie mówię że banują całą klase IP.

Można sprawdzić po 1 ile na danym IP jest serwerów wirtualnych, sprawdzić do kog należą i wysłać np. monit do admina że taki i taki spamuje i że jak nie zblokują jego konta to IP zostanie zbanowane.

Pozatym mową o dużych HOSTINGACH to zwróć uwagę że posiadają one kilka IP i nie jedyne,

Pozatym jest na to alternetywa - tzw. dynamic DNS jest pełno takich w sieci, tzn posaidasz np. NEO i na niej stawiasz serwer do spamu, domena jest wydelegowana na DNS które co 5 min sprawdzają na jakich IP jest wirtualny serwer.

Ja wkleiłem tylko info że jest taka możliwość i że warto zadbać o dobry serwer z własnym IP.

Pozatym ADMIN jest po to aby pilnować serwer - gdy widzi wzmozony ruch powinien sprawdzić jaki serwis go generuje, nie oszukujmy się nie mamy sporo serwisów które generują duży ruch.

Ja nie mówię o banie na IP za spam na 1 domenie a za spam np na 200 domenach, bądź powtarzający się spam z danego serwera.

I napewno tak jak pisałeś taki ban jest dla poszczegolnych przypadków.

Ale warto pamiętać że jest i że nikt nikogo nie będzie błagał a szczeg. Google o to by dodawał swoją stronę do wyszukiwarki.

I to nie będzie problemem takiego Google że xxx serwer został zblokowany i uzytkownicy się obraża, bo obraża sie nie na Google tylko na to że kupili syfiasty ryzykowny hosting.

Więc mówienie że Google nie zbanuje IP bo obrażą się klienci to bajka, bo wyszukiwarką przestanbie zalezeć na dużej bazie a na jej jakości i nie będą płakały z powodu bana.

A klienci jak zostaną nie słusznie zbanowani na IP będą mogli zmienić dostawcę.

Poprostu stanie się to co ze spamem mailowym będziesz stawiał tam domeny gdzi ebedziesz wiedzial ze sie zaindeksują.

Tak samo jak kupujesz konto pocztowe to tam gdzie poczta będzie docierała.

I jakoś jak serwer zostanie dodany do spam listy serwerów nikt nie płacze że nagle jakieś tam serwery są na czarnej liście.

Sam kiedyś trafiłem na taką listę z serwerem, był to mój 1 serwer pocztowy okolo 3 lat temu i pozwal wysylac pocztę bez logowania więc włamali mi sie i przez jedną noc zaspamowali miliony maili, szybko trafilem na czarną listę i to nie oni mnie prosili aby był odblokowany tylko ja ich, musiałem usunąć funkcję OPEN RELAY.

Tak więc szkoda wysiłku na mówienie że firma hostingowa jak będzie spamowała ze swoich serwerów to będzie objęta troską wyszukiwarki.'To firma hostingowa będzie musiała zadbać o to co umieszcza na swoich serwerach.

Myślę że zaczną się częstsze bany na IP i sytuacja spamu się zmieni.

Tak jak dzisiaj na wielu hostingach można przeczytać że strony z systemu Linkora mogą zostać zablokowane tak myślę że będzie można w przyszłości znaleźć inne ciekawe zapisy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc szkoda wysiłku na mówienie że firma hostingowa jak będzie spamowała ze swoich serwerów to będzie objęta troską wyszukiwarki

ja tylko podałem przykład że banowanie IP wcale nie jest takie proste i oczywiste i może narazić w skrajnych przypadkach na straty obie strony i wyszukiwarke i hostingodawcę.

dlatego też sądzę że ci co podejmują decyzję w wyszukiwarkach pomyślą dwa a nawet trzy razy zanim postanowią zbanować naprawdę jakieś IP lub całą rodzine IP, które należą do dużej firmy hostingowej, na których stoi spora ilość stronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klienci jak zostaną nie słusznie zbanowani na IP będą mogli zmienić dostawcę.

Czy slusznie czy nieslusznie to i tak zmienia IP i dlatego banowanie IP jest bezsensu.

Tak jak dzisiaj na wielu hostingach można przeczytać że strony z systemu Linkora mogą zostać zablokowane tak myślę że będzie można w przyszłości znaleźć inne ciekawe zapisy.

Zapisy takie sa i mozliwe ze znajda sie inne, ale pytanie jest czy sa jakies realne podstawy do zamieszczania takich zapisow, bo wedlug mnie to jest wyssane z palca. Ale to jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, że bany każde czy na domenę czy IP są bezsensowne,

bowiem ktoś kto postanowił spamować masowo stwierdził że mu się to bardziej opłaca.

Nie będę tego popierał ale muszę przyznać SPAM jest narazie bardziej opłacalny niż pozycjonowanie bez spamu.

Bowiem może się okazać iż mimo że nie spamujemy zostajemy zbanowani za spam bo ktoś tak akurat uznał, to skłania wtedy do spamowania, bo mówisz sobie lepiej spamować bo i tak i tak dostane bana.

Wg tych śmiesznych zasad regulaminu które są w polskich wyszukiwarkach można dostać bana za całość.

Google tutaj wykazuje się większą fachowością bo stara się pracować nad algorytmem a nie tylko nad banami.

Polskie wyszukiwarki jedynym rozwiązaniem na spam - to banowanie.

Sam osobiście doszedłem do wniosku że należy olać polskie enginy, bowiem skoro one nie szanują polskich użytkowników to im należy się wzajmeny szacunek.

Przekonuje każdego klienta o przewadze Google MSN i Yahoo mimo że to zachodnie wyszukiwarki i odradzam istnienie w polskich wyszukiwarkach, namawiam do zakupu Google adwords niż linkow sponsorowanych w polsce.

Uważam że to my webmasterzy, hostingowcy, agencje interaktywne mamy silny głos w wyborze miejsca reklamy.

Polskie wyszukiwarki nie zdają sobie sprawy że to dzięki nam ich wyszukiwarki mają jakąś popularność - naszczęście minimalną.

Tak jak kiedyś byłem zwolennikiem polskich wyszukiwarek tak od roku wiem że może posiadają jakiś ranking ale marny.

Zakładając że uwzgędniamy ranking.pl

Pomyslmy ile naprwdę udziału ma Google jako silnik

Taki netsprintke to podaje do rankingu każdą domenę na której includuje swoje wyniki, wyobraźmy sobie setek Google API, i innnych includow Google czy DMOZA - one nie są uwzględniane w ranking.pl bowiem gemius o nich nie wie i dlatego jak userzy strafią z takich domen na strony uzytkowników to nie są zaliczani dla silnika google.

To też pozwala mi myśleć że ranking.pl ma bardzo mało wspólnego z faktami a polskie wyszukiwarki sztucznie podbijają wyniki.

2 przykład mojej korespondencji - jak szybko ranking PL orientuje się jaki silnik gdzie chodzi,

Witam Pana ponownie!

Oczywiście ma Pan rację, Interia korzysta od niedawna z silnika Google w miejsce Altavisty. Nie zaktualizowaliśmy jeszcze tej informacji w serwisie Ranking.pl, oczywiście bezzwłocznie to uczynimy. Bardzo dziękuję, że zwrócił nam Pan na to uwagę.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam,

Monika Niemirowska, Specjalista ds. Marketingu

To niedawno to trwało już troszkę czasu.

Wniosek mam jeden i moje wyniki orientacyjne wyglądają następująco;

SILNIKI:

Google

Onet

Szukacz

Gooru

Netsprint

Domeny Wyszukiwarki

Google

Onet

Wp

Interia

Szukacz

Gooru

Netsprint

Katalogi

WP - z uwagi na wyszukiwanie tylko w katalogu ma najwiekszy udział w katalogach

Onet

Gooru - EPF.pl stare Pf.pl katalog

Webwweb

Gery

Interia - spadek popularności katalogu z uwagi na szukanie w wyszukiwarce Google

i inne takie, dla mnie obecnie to są wyznaczniku ruchu w wyszukiwarkach i katalogach i żadne inne.

Zresztą może warto zrobić na bazie 500 domen naszyhc klientów ankietę i wypisać skąd kto ma wejścia.

Każdy z nas ma jakieś statystyki i widzi co się dzieje.

Pzdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności