Skocz do zawartości

Problem z Vista


alumilut

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem pozbyć się Visty z mojego Amilo 1818. Podchodziłem do tematu sześć razy i w końcu odpuściłem - nie byłem w stanie zainstalować XP, choć są głosy, że można postawić XP w miejsce Visty.

Zanim wykasujesz Viste, faktycznie spisz dokładnie urządzenia jakie masz w laptopie, bo potem może być płacz i zgrzytanie zębami. Warto też postawić sobie jakiegoś linuksa w trybie Live, by sprawdzić, czy wszystko będzie działać. Ubuntu na moim laptopie FSC instaluje się bez problemów, tylko Wi-Fi nie potrafię uruchomić.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wierzę w tym, że nie można znalesć jakiś live-linux ktore zeruje caly dysk.

Zrób tym partycje, ktore win nie lubi, np extended linux.

Wątpię, że XP potem znajdzie Vista na dysku.

PS: Troche inne, ale podobne problem miałem kilka lat temu, kiedy komputer z instalowanem XP nie chciał pozwalać na downgrade do w2k - fdisk z instalka win98, to załatwił - więciej problemy miałem wtedy, jak mieścic w2k na hdd 1gb - troche inne czasy :D

PPS: to bylo dwa rożne sprawy: potem jak przekonałem się do w2k na nowym pc (i wywalic xp), walczyłem z starym, żeby w2k instalować na hdd 1gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie mnie kumpel zapytal "Jak usunąć Vistę" to po moich doświadczeniach z 3 różnymi laptopami dałem mu odpowiedź: "Najszybciej zrobisz to usuwając cały komputer".

A tak na poważnie. Największy problem nie jest z usunięciem Visty ale ze znalezieniem driverów. Do wściekłości doprowadził mnie HP, który deklaruje, że są dostępne wszystkie drivery do XP, ale jak przyszło co do czego to nie było nigdzie sterowników do USB i do karty sieciowej, a bez tego taki laptop jest praktycznie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba bardzo dokładnie sie zastanowić przy zakupie laptopa :D I lepiej brać te z XP

Co ciekawe w najwyższej półce cenowej >10k zł to częściej jest XP niz wiśta.

Ja viśtę mam tylko w jednym celu , odpalam ją co kilka miesięcy aby sprawdzić czy programy które piszę na niej działają ;) , ale to już trochę OT

Mam nadzieje ze autor watku napisze jak mu poszło i czy ten opis ze sterownikami do dysku zadziałał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba bardzo dokładnie sie zastanowić przy zakupie laptopa ;) I lepiej brać te z XP

Ostatnio jak kupowałem notebooka dostałem 2 systemy, viste i xp (Amilo Esprimo). Do wyboru. To warto czasem rozważyć.

"Dopiero gdy wolna wola znowu zaskoczyła, przerwali bieg po torze przeszkód ich własnej konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności