Skocz do zawartości

Do "lewaków"


CrashXT

Rekomendowane odpowiedzi

Afrael

mowisz "Warto już teraz zainteresować się emeryturą i odpowiednim filarem "

nie wiem czy ty placisz jakies skladki i czy pracujesz bo z twojej wypowiedzi wynika ze slabo wiesz na co ida te pieniadze

1 filar to ZUS i masz PRZYMUS

2 filar to skladka placona z twojej pensji do funduszu emerytalnego - masz PRZYMUS (nie wybierzesz to sami ci przydziela w formie losowania)

3 filar jest DOBROWOLNY ale "Na konto w IKE możemy wpłacić maksymalnie 150% średniej miesięcznej pensji rocznie. Na przykład w roku 2004 limit ten wynosił 3 435 zł, zaś w roku 2005 - 3635,00 zł. " a tylko takie kwoty sa "premiowane" odliczeniem od podatku

a wiec chrzanic 3 Filar i samemu oszczedzac lub juz za mlodu zakladac firme aby miec za co zyc w przyszlosci

a wiec Afrael duzego wyboru nie masz a wiec gdzie to twoje odpowiednie filary ?

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec chrzanic 3 Filar i samemu oszczedzac lub juz za mlodu zakladac firme aby miec za co zyc w przyszlosci

Pogrubione słowa są słowami, które po części obrazują to co chciałem przekazać. Napisałem "i" a nie "," w "emeryturą i odpowiednim filarem'. :-) A nie zgadzam się w 100% bo jestem za tym żeby nie oszczędzać a inwestować te pieniądze. :-)

PS.

Dla mnie były to zrozumiałe słowa ale jeżeli ktoś to inaczej odebrał to przepraszam i liczę że chociaż trochę sprostowałem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności