Skocz do zawartości

kolejny przetarg od którego włos się jeży ;)


weecioo

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie phpBB za 75 tys. ojro? (dla niepamiętających - https://prawo.vagla.pl/node/6167)

Otóż w Toruniu powstaje nowe rewolucyjne przedsięwzięcie za, bagatela, 200 patoli, w złotych polskich.

https://www.kulturalnytorun.pl/index.php?op...86&Itemid=2

Bo "Projekt (...) jest ambitny, rozbudowany, nowoczesny i musi kosztować nieco więcej niż zwykły serwis internetowy". A zrobią go "profesjonaliści i – co tu ukrywać – artyści webdesignu".

już się boję :shout:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "perełek" jest więcej - np wrotaopolszczyzny.pl - ponad 1 mln złotych polskich (nowych złotych)

nie wiem co w tym dziwnego...kazdy moze przeciez skorzystac z dotacji unijnych i coraz wiecej portali powstaje w ten sposob, a czy oparte jest to na CMSie open source czy autorskim to juz ma drugorzedne znaczenie...dla mnie liczy sie design, jesli ktos umie postawic serwis na Joomli i wyciagnac z tego ladnie wizualnie koncept, to bardzo fajnie, tym wiecej kasy zgarnie do siebie. liczy sie tez funkcjonalnosc serwisu.

utrzymanie i promocja tez kosztuje (samo sie nie wypromuje), czasem do portali dochodza szkolenia i seminaria (zalezy z jakiej dziedziny jest portal, wiec wynagrodzenie trenerow, piarowcow, materialow reklamowych)

Vagla pisze w sprawie forum-strony za 75 tys ojro:

Dajmy na to, że przeznaczymy na taką opiekę tysiąc złotych miesięcznie (bo tam naprawdę nie ma się czym zajmować i ktoś mógłby to robić nawet za 300 złotych). Ile nam to daje miesięcy, a zatem lat finansowania projektu?

A kto chcialby za tysiac pracowac na pelen etat lub chociazby na pol etatu? A jesli to portal informacyjny, to trzeba zatrudnic dziennikarzy na etaty, informatyka, grafika itd. (tlumaczyc chyba nie musze)...Wezmy 2,5 tys dla dziennikarza na pelen etat razy liczbe miesiecy to widac ile kosztuje na rok utrzymanie dla kilku osob, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich "perełek" jest więcej - np wrotaopolszczyzny.pl - ponad 1 mln złotych polskich (nowych złotych)

nie wiem co w tym dziwnego...kazdy moze przeciez skorzystac z dotacji unijnych i coraz wiecej portali powstaje w ten sposob, a czy oparte jest to na CMSie open source czy autorskim to juz ma drugorzedne znaczenie...dla mnie liczy sie design, jesli ktos umie postawic serwis na Joomli i wyciagnac z tego ladnie wizualnie koncept, to bardzo fajnie, tym wiecej kasy zgarnie do siebie. liczy sie tez funkcjonalnosc serwisu.

ale nie mieszajmy pomysłowości z kradzieżą... chociaż to kwestia tylko i wyłącznie uczciwości, ja rozumiem tanio kupić drogo sprzedać ale jednak zachowałbym zdrowy rozsądek.

A po drugie rozmowa zaczęła się od _przetargów_. Tzn. miasto/województwo stara się o dotacje i potem te pieniądze- dotowane w części, bo część dokłada samo - wydaje. A wydanie takich pieniędzy na stronę w zakresie o którym mowa, to po prostu niegospodarność i śmierdzi ustawianymi przetargami.

utrzymanie i promocja tez kosztuje (samo sie nie wypromuje), czasem do portali dochodza szkolenia i seminaria (zalezy z jakiej dziedziny jest portal, wiec wynagrodzenie trenerow, piarowcow, materialow reklamowych)

a sie zgodze... problem w tym, że z tymi piarowcami i promocjami to coś nie widać działań adekwatnych do wydatków o których mówimy, w żadnym przypadku. Wystarczy zerknąć do wpisu Vagli forumpomorze.pl - 9 miesięcy później.

Vagla pisze w sprawie forum-strony za 75 tys ojro:
Dajmy na to, że przeznaczymy na taką opiekę tysiąc złotych miesięcznie (bo tam naprawdę nie ma się czym zajmować i ktoś mógłby to robić nawet za 300 złotych). Ile nam to daje miesięcy, a zatem lat finansowania projektu?

A kto chcialby za tysiac pracowac na pelen etat lub chociazby na pol etatu? A jesli to portal informacyjny, to trzeba zatrudnic dziennikarzy na etaty, informatyka, grafika itd. (tlumaczyc chyba nie musze)...Wezmy 2,5 tys dla dziennikarza na pelen etat razy liczbe miesiecy to widac ile kosztuje na rok utrzymanie dla kilku osob, prawda?

Jeśli mówimy o wpisie Vagli konkretnie, to jakich dziennikarzy na etat? Przy forum? Grafika? Widziałeś screenshoty, są tam w tekście.

Tak więc, jeśli ktoś sam by uszarpał pieniądze od inwestorów (albo niech i te dotacje z unii, socjaliści lubią marnować pieniądze to niech je marnują w naszym kraju chociaż :) ), potem sam wypromował serwis albo go położył, to nic mi do wydawania prywatnych pieniędzy. Ale jeśli ktoś wydaje w ten sposób pieniądze z kasy publicznej, to mi się to nie podoba niezależnie czy w tym mieście mieszkam czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności