Skocz do zawartości

Samoorganizacja


bananowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Sami dobrze wiecie jak to jest mieć miliard zadań do zrobienia, tu szkoła, matura, tu dokończenie jakiegoś projektu itd. Ciekawi mnie czy korzystacie z jakiś programów, które przypominają o czymś, naklejacie żółte karteczki na monitor, nie wiem, cokolwiek, aby wykorzystać czas jak najbardziej tylko można ;>. Może troszkę zamotałem, ale od pewnego czasu staram się w pełni planować sobie dni, żeby żadna godzina nie poszła na coś bezproduktywnego itd, i po prostu ciekawi mnie jak wy sobie radzicie codziennie z ogromem zadań do wykonania itp., w jaki sposób sie motywujecie do roboty :)

pozdro ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a ja tam spędzam godziny na obijaniu się i jakoś mi leci :P

lubię tak.

a jeżeli mam coś organizować to układam plan w głowie. gdybym miał nowszy model telefonu komórkowego zapewne tego sprzętu do tego bym używał :)

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte karteczki,

Komórka (Nokia 9500)

Sekretarka

.... a i tak co jakis czas coś zawalę lub zapomnę.

Problem jest w tym, że dzień ma tylko 24 godziny.

Mój system jest następujący: najpierw robić rzeczy najważniejsze a zostawiać na boku te mniej ważne.

Które są najważniejsze? Przeważnie to te do których najtrudniej mi się zabrac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał że rzeczy które zajmą nam dłużej niż 5 minut powinniśmy zrobić od razu, ale to i tak nie rozwiązuje tego problemu że klonować się jeszcze nie można :D

A to nie były przypadkiem dwie minuty?

Czy źle pamiętam? ;)

Generalnie to dobrze jest sobie na początku każdego dnia wszystko zaplanować, co dokładnie się będzie robić, podzielić wszystko na mniejsze części, oraz (ważne!) obrać sobie (realne) cele.

Załóżmy że mamy napisać jakąś tam pracę, kilkadziesiąt rozdziałów może zniechęcić, przestraszyć, zaczniemy to odkładać na później, dlatego korzystnie jest to sobie podzielić, wybrać na początek coś łatwego, potem jakoś pójdzie.

Dobrze jest także wyznaczyć sobie jakąś nagrodę za wykonanie zadanie, co powinno nas dodatkowo zmotywować.

Tego nas w każdym razie uczyli na psychologii, w rzeczywistości jest dużo trudniej. :D

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robie tak, ze dzisiaj wstalem o 14.30 chodze spac o 5 rano, nie moge sie skoncentrowac, wszystko zawalam :D Gdyby ktos mial takie mozliwosci jak ja, moglby juz dawno miec piekny domek i 3 samochodzy a ja stoje w miescu i sie babram jak mucha w smole :]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności