Skocz do zawartości

ASP.NET


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio jest głośno o asp.net

Microsoft znowu niema co robić i coś tworzy. Stworzył platformę .NET do której wrzucił wszystkie języki programowania.

Co o tym myślicie? Czy warto się tym zająć? Czy pozostać przy "starym" dobrym php?

Co myślicie na temat możliwości, wydajności itd.?

Osobiście nie przemawia do mnie to coś bo jest za bardzo skomplikowane.

W ogóle nie wiem jak to się nazywa. Wszyscy piszą asp.net, albo .net...

(czym się różni asp.net od .net??)

Powstają jakieś twory typu ASP.NET Ajax... po prostu załamka. A teraz jeszcze home.pl zrobił windows hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załamką to jest to, że nie wiesz o czym piszesz

1. ostatnio? 7 lat?

2. wszystkie języki programowania? wtf?

3. php i asp mają rózne wykorzystanie asp ma bliżej do javy w porównywaniach niz do php

4. możliwości + wydajność - bardzo fajne :)

5. skomplikowane? fakt jak tylko piszesz w php to może takie się wydawać

6. .net = ".NET (wym. dot net) – .NET Framework, platforma programistyczna" wiki

ASP.NET = nowa wersja ASP opierająca się na .net

7. aasp.net ajax to zestaw kontrolek umozliwiajacych latwa prace z ajaxem w asp

sądząc po tym co napisałeś wyżej, nie warto Ci się uczyć asp.net, zostan przy php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że 7 lat to dużo?

Oj łapiesz mnie za słówka.

sądząc po tym co napisałeś wyżej, nie warto Ci się uczyć asp.net, zostan przy php

A ty zanim się zacząłeś uczyć asp.net to już wiedziałeś tyle aby nie pisać bzdur? Jakim cudem jak się nie uczyłeś? Chcesz mieć mniej konkurencji czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że 7 lat to dużo?

Oj łapiesz mnie za słówka.

sądząc po tym co napisałeś wyżej, nie warto Ci się uczyć asp.net, zostan przy php

A ty zanim się zacząłeś uczyć asp.net to już wiedziałeś tyle aby nie pisać bzdur? Jakim cudem jak się nie uczyłeś? Chcesz mieć mniej konkurencji czy co?

w IT 7 lat to wiecznośc :-) takie psie lata :)

ja zanim zacząłem się uczyć asp.net to stwierdziłem, że jest to super sprawa, a nie narzekałem, skoro narzekasz i nie masz chęcie do nauki to się nie ucz, a nie narzekasz na narzędzie, którego totalnie nie znasz

@hooli nie mam złego dnia, po prostu nie lubie jak ktoś jedzie jakiś produkt nie mając o nim zielonego pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare ASP oparte jeszcze o VB zosstawialo wiele do zyczenia.

Nowe ASP.NET, oparte na C#, w polaczeniu z MS SQL zostawia daleko w tyle projekty oparte o PHP + MySQL. Oczywiscie jak ktos dobrze zna obiektowy PHP 5 i MySQL 5 jest w stanie napisac cos wydajnoscia porownywalne z technologiami .NET. Kiepski programista moze oczywiscie i to popusc.

Latwiej jednak zaczac pisanie programow w PHP bo mozna dowolnei przerabiac tysiace gotowych skryptow uczac sie w ten sposob co jak dziala. Na ASP.NET niestety skryptow takich jest niewiele, ale za to Bill przygotowal sporo praktycznych tutoriali ktorych przerobienie pozwali na przygotowanie sobie solidnego zaplecza gotowych eloementow kazdego systemu.

Wybor jest ciezki, szczegolnie ze ostatnie wersje Visual Studio sa darmowe (Express Edition). Mimo wszystko na start i w segmencie srednim lepiej chyba isc w PHP bo i o programistow zancznie latwiej. W duzych projektach, korporacyjnych juz raczej tylko ASP.NET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli tworzenie WWW zaczyna przypominać RAD w jakim sie tworzy obecnie aplikacje.

Niestety jeszcze daleka droga do ideału ale odnoszę wrażenie że szybciej powstanie coś takiego dla ASP.NET niż dla PHP, co prawda borland próbował swoich sił ale sądząc po opiniach userów to nie jest to najlepsze narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie proszę na duże firmy.. mbank, przechodzą na asp.net.

Ja programowałem, przez 2-3 lata w php, przerzuciłem sie ostatnio i około roku rzeźbię już w asp.net. Różnica? Maluch i mercedes, na korzyść asp.net. Tak samo jest zresztą w przypadku mysql a mssql (mówię o mysql w wersjach poniżej 5).

Po prostu jak się całe życie je ryż, to z czasem zaczyna on smakować :-)

Spróbować zawsze warto, a na stronie asp.net jest tyle tutoriali/materiałów/filmików, że na początku czasu brakuje by je wszystkie obejrzeć. Naprawdę gorąco polecam, MS ułatwił wiele, wiele rzeczy. Aczkolwiek w niektórych też przesadził w kierunku zła :-) [np. membership + roles + profile].

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej tworzy sie strony dla dużych firm/korporacji a inaczej strony małe. Produkty m$ po prostu są projektowane od samego poczatku aby wspierały tworzenie aplikacji webowych na trochę wyższym poziomie :D Dla kogoś kto sie dopiero uczy jednak może to trochę stanowić problem bo to nie jest takie proste jak php :D Moim zdaniem PHP sie zatrzymało, nie rozwija sie zamiast stanać do walki :D

Już nie wspomnę o tym ze nadal nie widziałem dobrego edytora PHP ;) (taniego albo za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest realistą, niech przedstawi fakty, które mogą pokazać, jaki to ms jest be. Nie jestem w 100% za nimi, ale to co tworzą jest naprawdę wysokiej klasy.

Proszę - jeśli ktoś jest w stanie - wskazać darmowe (open source) narzędzie o takich możliwościach jak Web Developer, do języka, który jest otwarty(sic!), to chylę czoła.

Rzucanie epitetami bez konkretnych argumentów jest dla mnie wyraźnym wskaźnikiem infantylności.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności