Skocz do zawartości

ASP.NET


Tomahawk

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż asp.net dość szybko się rozwija ale problem stanowi to że nie jest popularne i moim zdaniem nigdy nie będzie, bo każdy jeden webmaster który będzie sobie chciał napisać skrypt forum/cms/sklep wybierze właśnie php. Myślę że na asp.net będą jechały głównie duże firmy i korporacje.

A php wcale tak wolno się nie rozwija. Główny problem stanowi kasa. asp.net z racji tego że jest tworem microsoftu ma duże zaplecze finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę - jeśli ktoś jest w stanie - wskazać darmowe (open source) narzędzie o takich możliwościach jak Web Developer, do języka, który jest otwarty(sic!), to chylę czoła.

https://www.eclipse.org/

Śmiem twierdzić że jedno z najlepszych narzędzi do robienia projektów wszelakich :) PHP też może być bardzo wydajnym językiem przy tworzeniu, trzeba po prostu wykorzystywać odpowiednie framworki. Oczywiście nic nie mam do asp.net ( ale tylko w wersji z C# jak język bazowe, bo VB nie strawie ), jednak duże projekty są tworzone też w innych środowiskach( językach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż asp.net dość szybko się rozwija ale problem stanowi to że nie jest popularne i moim zdaniem nigdy nie będzie, bo każdy jeden webmaster który będzie sobie chciał napisać skrypt forum/cms/sklep wybierze właśnie php. Myślę że na asp.net będą jechały głównie duże firmy i korporacje.

A php wcale tak wolno się nie rozwija. Główny problem stanowi kasa. asp.net z racji tego że jest tworem microsoftu ma duże zaplecze finansowe.

nie jest popularne? może nie jest popularne wśród klepaczy, ale konkretny soft powstaje albo w asp albo w javie

php nie ma kasy? a zend to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

eclipse.. Zapewne zanegowanie spowoduje lawinę postów. Zapytam tak, da się z tego skorzytać, po prostu po ściągnięciu z jakiegoś miejsca instalki? Tak, żebym miał możliwość odpalenia środowiska, napisania kawałka kodu i automatycznie zobaczenia tego przerobioniego przez PHP? Jest możliwość debugowania skryptu "od ręki"? Jeśli tak, proszę o link do aplikacji. Chętnie przetestuję, może jestem w błędzie.

Jeśli chodzi o asp.net a np. php. Czy osoby wypowiadające się na temat asp.net miały z nim styczność? Dłużej, niż tydzień? Jeśli tak, to poproszę o konkretne argumenty, bo narazie widać tylko zbiór bardzo ogólnikowych zdań.

Asp.net IMHO to soft bardziej profesjonalny. Do zadań bardziej profesjonalnych. Nie chodzi mi tutaj o skrajności - bo zaraz zapewne znajdą się fanatycy, którzy wynajdą hiper serwisy działające na php - ale chodzi o średnią.

Takie hasła: continous integration, testy jednostkowe, pokrycie kodu, statystyki kodu, analiza kodu.. gdzie można o tym poczytać w kontekście php? Wiem, że jest google. phpUnit też znam. A reszta?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego że takiej wersji Eclipse jaką chcesz nie da się ściągnąć( ja nie znam ), trzeb sobie to skompletować samemu, ale tak jest z większością darmowego oprogramowania. Nie będę też bronił tezy, że php jest lepsze od asp.net przy dużych projektach, bo nie chcę tu uczestniczyć w świętej wojnie.

Podałem Eclipse, bo prosiłeś by wskazać darmowe środowisko szeroko realizujące wszystkie potrzeby programisty i uważam że eclipse jest dobry przykładem. Druga sprawa to Eclipse jest bardziej robiony pod kodowanie w javie i taka kompletną wersje już możesz ściągnąć https://www.eclipse.org/downloads/ , oczywiście pewnie większość osób powie, że i tak trzeba sobie go dostosować, ale jeszcze raz powiem że tak jest specyfika pracy z open sourcowy softem. Znam przynajmniej dwie duże firmy, pracujące na zamówienie przemysłu, które pracują tylko i wyłącznie na eclipse(java), bardzo sobie go chwalą.

Masz racje moja wiedza na temat asp.net jest nikła, jednak kodowałem trochę w Visual Studio i wiem że Microsoft robi świetne narzędzia dla programistów. Jednak podstawowa wada to ich cena, oczywiście duże firmy mogą sobie na to pozwolić ale często jak się startuje na rynku wybiera się rzeczy tańsze, oczywiście to kosztuje nas więcej pracy ale często jedyne co mamy pod ostatkiem jest czas, a nie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beldzio

Znowu mnie łapiesz za słówka.

Miałem na myśli że asp.net nie jest tak popularne jak php. Konkretny nie konkretny nie ważne ale ilość hostingów na windzie już sama mówi za siebie.

No i oczywiście że microsoft ma więcej kasy niż zend... i to dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, kto i jak korzysta.. jeśli znalazłbyś się na lotnisku i zapytał ludzi, jakimi językami mówią, to okazałoby się, że w Polsce żyje 50% anglików. (jeśli nie więcej..). Takie miary typu - znajomi używają - są niemiarodajne.

Jeśli chodzi o ceny.. kolejna kwestia, której niestety do końca nie poznałeś: Microsoft ostatnio wydał całe zestawy narzędzi w wersji express. Cóż to takiego? Mianowicie soft, który możesz wykorzystywać nawte komercyjnie za darmo. Zero, zero groszy :P

Warto spróbować. Naprawdę są dobrzy.

Jeśli chodzi o eclipse. Powiem tak, moje podejście do jakiegokolwiek softu jest takie: po zainstalowaniu powinienem mieć możliwość używania, tak jak potrzebuję. dopiero, gdy mnie coś kręci bardziej, zaczynam szukać, dociekać, zagłębiać się w temat. Mówisz, że lubisz pogrzebać od początku? To takie dwie analogie mam:

1. Samochód. Kupujesz auto i pierwsze co robisz, to grzebiesz w nim, żeby tylko ruszyć? Defaultowo nie daje rady odpalić 3 biegu?

2. Panna. Poznajesz nową i od razu "grzebiesz w niej" (każdy niech sobie wymyśli, to na co pozwala mu religia :-) czy starasz się ją zauroczyć wdziękiem osobistym i poznawać jej "zewnętrzną otoczkę"?

Dla mnie podejście konfiguracji przed użyciem jest trochę nienaturalne.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zYm3N wydaje mi sie albo po prostu oczekujesz od gąski orlich piór i głosu słowika ;)

Eclipse jest od razu skonfigurowane do javy i tutaj nie trzeba nic ustawiać aby zrobic "hallo word!" :) Chesz mieć PHP instalujesz plugin ustawiasz debuger i co chcieć więcej ? Dla kogoś kto sie zna 5 minut dla kogoś kto sie nie zna 5 tygodni :D

Jezeli pracujez w firmie i Twój komputer służy tylko do pracy a nie do tysiąca innych rzeczy to raz ustawione środowisko jest po wsze czasy. Jak pracujesz w zespole to jak dobra firma to nawet sposób ustawienia środowiska masz w dokumentacji do projektu. Nic nie musisz ustawiać bo albo ktoś już to zrobiłza Ciebie albo krok po kroku sobie sam to zrobisz małpimi ruchami.

Ani eclipse ani narzędzia m$ nie są dla kogoś kto robi prostą wizytówkę firmy bo to jest jak strzelanie z armaty do muchy, co prawda mucha polegnie ale czy warto ??

Co do tego co powiedziałeś na temat express to sie zgodzę , warto.

Problem z technologia M$ jest taki ze wymaga środowiska m$ i to odrazu stawia je trochę na skazanej pozycji, po dlaczego firma hostingowa miała by płacić za coś co mozna mieć za darmo a na dodatek apache przy wiekszych obciążeniach spisuje sie lepiej (podobno, coć to pewnie zależy od tego która strona testuje :D) My też dzieki temu mamy tanszy hosting. Technologi MS są używane w zamkniętych projektach , nie ma duzo kodu nie ma sie z czego uczyć wiec młodzi uczą sie PHP. W sumie tak naprawdę jezyk ma drugorzedne znaczenie w którym sie pisze jak ktoś jest dobry w PHP to szybko sie przestawi na coś innego jak ktoś sadzi w kodzie kwachy to takiemu nic nie pomoże tylko zmiana pracy :D

Ja osobiście to bym poznawał i PHP i ASP.NET :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o eclipse. Powiem tak, moje podejście do jakiegokolwiek softu jest takie: po zainstalowaniu powinienem mieć możliwość używania, tak jak potrzebuję. dopiero, gdy mnie coś kręci bardziej, zaczynam szukać, dociekać, zagłębiać się w temat. Mówisz, że lubisz pogrzebać od początku? To takie dwie analogie mam:

Źle mnie zrozumiałeś do javy Eclipse jest całkowicie gotowym środowiskiem, uruchamiasz i możesz kodować( podałem ci link możesz ściągnąć i testować ). Oprócz tego ma wiele dodatkowych modułów, pluginów, które mogą ci jeszcze bardziej ułatwić pracę. Gdy ja zaczynałem pracę w VS ( jeszcze w wersji 5 ) to musiałem sobie doinstalować bardzo wiele "ułatwiaczy". Jasne że w vs.net już wiele rzeczy jest w standardzie ale przeważnie jak siadam do nowego kompa z zainstalowanym VS, to i tak pół dnia spędzam nad dostosowaniem go do swoich potrzeb. Tyle samo czasu albo nawet mniej trzeba spędzić na dostosowaniu do swoich potrzeb eclipse. Kontynuując analogie samochodowe: jak wsiadasz do samochodu to może nie wrzucasz w niego nowego silnika, ale dosuwasz fotel, ustawiasz lusterka, montujesz sobie GPS, może nawet zmienisz radio.

Jeśli chodzi o wersje expres, to jest klasyczny sposób uzależniania ludzi. Lepiej, by było by pełen wersje, były tańsze niż jakieś półprodukty. To tak jak kiedyś M$ zaproponował że da szkołom darmowego offica, "jasne czym skorupka za młodu... ".

Nie za bardzo wiem dlaczego chcesz ciągnąć tą dyskusje ja naprawdę mam ogromny szacunek do produktów Microsoftu ale uważam też, że inne alternatywne rozwiązania takie jak Eclipse, są godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją irytację wywołała tutaj wypowiedź, ostro atakująca asp.net zupełnie bezpodstawnie.

Uważam, że eclipse nie dorównuje vs, ale to moja prywatna opinia (ciężkość tego środowiska mnie powala, potrzeba konfiguracji i to nie tylko takiej kosmetycznej, ale IMHO gruntownej).

Jeśli chodzi o ułatwiacze - dodatkowe narzędzia - to z pewnością to samo musisz instalować do eclipse (chociażby w postaci pluginów) jak i też do vs. Także tutaj nie wydaje mi się, by była różnica.

Jeśli idzie o uzależnianie od produktów MS: jestem za w pełni otwartym rynkiem i takie podejścią są IMHO jak najbardziej ok. MS wykorzystuje swoje produkty, oferując je do nauki. A to, że później są one płatne? Normalna kolej rzeczy. Nie uważam tego za jakąś chorą fobię. Gdyby produkty OS były tak świetne, nie byłoby problemu.

Jeśli idzie o hosting.. kupno asp-owego dedyka/konta nie jest tak straszne. Da się to zrobić, za w miarę OK kasę. Trzseba tylko trochę poszukać :P

A jeśli idzie o łatwość przejścia pomiędzy asp.net a php.. to jest rozmowa na kolejny ogromny topic. Nie zgadzam się z tym w 99% ;) To nie jest łatwe, przyjemne i bezbolesne.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beldzio

Znowu mnie łapiesz za słówka.

Miałem na myśli że asp.net nie jest tak popularne jak php. Konkretny nie konkretny nie ważne ale ilość hostingów na windzie już sama mówi za siebie.

No i oczywiście że microsoft ma więcej kasy niż zend... i to dużo więcej.

popularne gdzie? w Polsce? wśród gimnazjalistów? spójrz na zachod, na biznesowe aplikacje webowe, tak php stanowi promil, wszystko chodzi na JSP i ASP :-)

i za nic nie łapie :) bo prostu staram Ci się pokazać szerszy obraz sprawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Ale dlaczego ograniczasz środowisko programistów tylko do biznesowych?

Dlaczego mam patrzeć na aplikacje biznesowe? Co to za różnica? Patrze na wszystkie...

Ja Ci też mogę ograniczyć i powiedzieć spójrz na wszystkie strony które są na serwerach apache..

I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności