Skocz do zawartości

Nie indeksuje strony głównej z powodu linków rotacyjnych?


Adam Krywko

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem być sprytny..

Miałem mały śmietnik do zaindeksowania. 40 subdomen. Unikalna treść. Trudna do odróżnienia od naturalnej.

Pomyślałem sobie, że warto polinkować to głęboko. Wygenerowałem dla każdej subdomeny linki do poszczególnych

kategorii, archiwum kategorii, jeszcze starszego archiwum itp. Wyszło ze 4 setki linków.

Napisałem prosty skrypcik, który na stronie głównej domeny wyświetla losowo (przy każdych odwiedzinach inne)

30 linków z tej puli. Podlinkowałem stronę główną domeny (dość mocno jak na indeksowanie - 20 linków stałych

pr1-2, ok 3x10tyś różne systemy wymiany linków) i czekałem.

Tydzień, dwa, cztery tygodnie.. yahoo.com i live.com łyknęły przynętę. Google nic. 8 tygodni.

Zwiększyłem linkowanie dwukrotnie. Po kolejnych 2 tygodniach postanowiłem

linkować subdomeny. Z miejsca pomogło. Całość ładnie się indeksuje ale.. bez strony głównej domeny.

10 dni temu zdjąłem z niej te linki rotacyjne i wzmocniłem linkowanie - zero efektu.

site:www.domena.com pokazuje, że inne podstrony się zaindeksowały tylko nie główna.

Spotkaliście się z czymś podobnym?

Kara za rotacyjne linkowanie do wielu niezaindeksowanych stron?

Za szybko skończyła mi się cierpliwość? Trzeba było jeszcze czekać?

Nie ma czegoś takiego jak ban na jedną podstronę, prawda? :)

Wszelkie uwagi na temat indeksowania takich konstrukcji mile widziane.

Wiem, że przekombinowałem ale to był trochę eksperyment :)

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Domena może mieć jakaś historię związaną z banem, wyindeksowywaniem.

2) Błąd w pliku robots.txt

3) Bład w .htaccess

4) Blokowanie robotów przez hosting

5) Blokowanie robotów w inny sposób

Rotacyjne linki na pewno nie są powodem. Webmaster też może wprowadzać czeste aktualizacje i za to G. miałoby karać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek opisuje z nadzieją, że może dojdziemy do jakiś ciekawych wniosków.

Zawsze to jakiś materiał do analizy. Dla mnie nietypowy.

Maximus:

Postaram się rozpisać czytelniej. Jakbym coś jeszcze nie dopowiedział to daj znać..

Subdomeny:

abc.domena.com

def.domena.com

ghi.domena.com

jkl.domena.com

Na każdej jest dużo podstron i kategorii. Żeby lepiej się zaindeksowało linkuje do:

abc.domena.com

abc.domena.com/str2

abc.domena.com/str3

abc.domena.com/kategoria1

abc.domena.com/kategoria1/str2

abc.domena.com/kategoria1/str3

abc.domena.com/kategoria2

...

Po wypisaniu takiej listy dla wszystkich subdomen wychodzi kilkaset linków.

Uznałem, że umieszczenie ich wszystkich na www.domena.com jest kiepskim pomysłem.

Zrobiłem więc tablice, z której losowałem 30 i wyświetlałem na www.domena.com.

Na tej stronie jest też trochę treści - nie same linki :D

Wszystko na jednym ip, symulacja jednego dużego serwisu z subdomenami.

Ryane:

Domena jest nowa, bez historii. Wszystkie inne podane powody też wykluczam.

Całość stoi na standardowym Drupalu. Przejrzałem krytyczne pliki i nie ma w nich błędów.

To jest 30 rotacyjnych linków, w dodatku wszystkie do niezaindeksowanych zasobów.

Zmieniają się przy każdym odświeżeniu strony. Może jednak przegięcie? :D

Nie indeksuje mi tylko www.domena.com (włączając www.domena.com/index.php itp)

Indeksuje natomiast bez problemu www.domena.com/o-stronie, www.domena.com/testowa itp.

jubi:

To co teraz robię mieści się zdecydowanie poza wykresem :D

Gdzieś poniżej systemów wymiany linków. To zwykły śmietnik pod punkty w systemach.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z linkami zewnętrznymi ? Jakies są do demeny czy do subdomen ?

Ja zrozumiałem Cie teraz z ostatniego opisu że z wygenerowanej listy wszystkich stron losujesz 30 i umieszczasz na www.domena.com.

A co z linkowaniem wzajemnym subdomen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do strony www.domena.com prowadzi około 40, całkiem przyzwoitych linków stałych

oraz idzie na nią w tej chwili niecałe 40 tyś pkt. w 3 systemach wymiany linków.

Na początku była linkowana tylko domena główna a wszystkie subdomeny tylko z niej.

Wtedy zupełnie nic się nie indeksowało poza kilkoma podstronami www.domena.com.

Subdomeny nie są linkowane wzajemnie.

Gdy podlinkowałem subdomeny z zewnątrz zaczęły się szybko i sprawnie indeksować.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, Adam Krywko jasno was pyta, czy nie szkodza linki rotacyne (mocno rotacyjne:) indeksacji.

A wy co odpowiadacie?

Tak, Adam Krywko, linki rotacyjne są niezwykle niebiezpieczne dla nowych domen.

Obserwowałem to osobiście, a potem pytalem starych wyjadaczy.

Niebiezpieczne linki rotacyjne.

Tu nie chodzi o stosunek - dales 40 linkow stalych i 3k rotacyjnych.

Tu chodzi przede wsztystkich o robieżność w czasie.

Z moich obserwacji wynika, że trzeba najpierw dla mlodej domeny dać linki tylko stałe.

p.s.

To tylko moje doswiadczenie, nie musi byc prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że trzeba najpierw dla mlodej domeny dać linki tylko stałe.

I masz w 100% rację, natomiast w tym przypadku na 99,9% strona główna została zaindeksowana "na chwilę", następnie dostała filtra i wyindeksowana, stąd wszystkie linki które na niej były stały się nieważne dla G., wiec nie mogły się stać podstawą do indeksowania subdomen.

Jest to zjawisko zauważalne dosyć często na młodych domenach oraz katalogach stron (niekoniecznie młodych) od bardzo dawna i nie powinno specjalnie dziwić - prawdopodobnie przyczyną jest przelinkowanie.

Propozycji na "ratunek" nie mam, ponieważ, jak dla mnie, jest to filtr "paralosowy" - pewnie zbyt duzo zmiennych aby można było zuważyć rozsądne prawidłowości. Tzn. linkowane w podobny sposób młode domeny wpadają albo nie wpadają w ten filtr :D Wyłażą z tego filtra najczęściej przy okazji updatów PR i BL (ostatnio tak mi kilka zrobiło), ale również wyłażą bez zuważalnej jakiejś specjalnej przyczyny. Po wyjściu mają przeważnie -30, -90 na "swoje frazy". Mam tego kilkanaście sztuk i przestałem się dziwić :D

Mam również sytuacje, że strony główne są w SI a ileś tam podstron w indeksie głównym. Pomagało 301 z "bez www" na "www", w drugą stronę zero skuteczności, ale mało ekperymentowałem.

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek jest z tego taki, że na szybką indeksacje to linki rotaczyjne są najgorszym z możliwych sposobów?

Nie, ale stosowane nieumiejętnie i bez wyczucia tak - są najbardziej ryzykownym sposobem i najszybszym jednocześnie ;)

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności