Skocz do zawartości

Czy za 2 lata internet się zapcha


Inco

Rekomendowane odpowiedzi

Kto by czytał gazety gdyby nie było by tam takich hitów.

Jak sie zacznie przyduszać sieć to wtedy wystarczy drobny zabieg ustawienia priorytetów dla video i rozwiązane

Bez youTube i podobnych można żyć 90,0% to i tak same śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimmi obejrzyj sobie film z youtube ;] bo nie chodzi o to o czym mowisz. chodzi o przeciazenie danych.

wlasnie problem glownie jest w tym ze coraz wiecej ISP ma uslugi video on demand czy jak sie to zwie, to ostro przeciaza sieci internetowe a moda na to bedzie mocno rosnac, moda na filmy ogolnie w necie jest dopiero gdzies w polowie a nie zapominajmy ze ponad polowa danych w sieci to dane finansowe ( gielda banki itp itd ) a wiecie ze sfera finansowa rosnie jeszcze szybciej niz zapotrzbowanie w youtubie ;] iii powoli zaczyna brakowac laczy, ale ile mozna kopac, zastanawiaja sie naukowcy co zrobic czy odkryc nowy sposob przekazywania danych, moze wimax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez o tym własnie pisałem bez ogładania filmiku, przeciążenie danych to własnie nowe łącza i protokoły.

przecież IPv6 ma parę fajnych rzeczy zaimplementowanych właśnie do video, VoIP itp.

Pewnie bedzie tak jak w Japonii światłowód do domu, no i bezprzewodowo.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że da się żyć bez youtube, tak sam jak się da żyć bez internetu( ja pierniczę, naprawdę to napisałem :cray: ) Według mnie youtube, na razie nie jest żadnym problemem, słaba jakość filmów, małe rozmiary itd. Chodzi bardziej o takie usługi, które zaczną się popularyzować jak wypożyczalnie filmów w sieci, serwisy takie jak youtube ale z lepszą jakością. Czy to co powoli promuje google, czyli posiadanie swoich dokumentów w sieci, taki wirtualny pulpit, do którego zawsze masz dostęp, byle byś miał, dostęp do internetu. Na pewno też youtube się zmieni, zacznie oferować materiały w lepszej jakości, już dziś czasami playlistę puszczam sobie z youtube( nie chce mi się ściągać mp3, a szybciej dany utwór znajdę na youtube i to z teledyskiem, świetne są takie playlisty na imprezy). Już teraz wiele osób przechowuje swoje filmiki tylko na youtube, pojawiły się też kamery, aparaty z opcją bezpośredniego wrzucania na youtube. Wydaje mi się że tego już się nie da powstrzymać, ludzie się przyzwyczaili do tego że oglądają video prze internet, będą chcieli coraz lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem dostawcow uslug hostingowych nie jest ilosc danych czy przesyl.

Jak mialem okazje rozmawiac z kilkoma wiekszymi - to nie przesyl jest problemem a energia.

Sprzet, pasmo maja tego w nadmiarze na mozliwosci dzisiejszych webow.

Rozwoj sieci jest tak duzy ze jak sadze lacze 50 mbitow w domu za 2 lata bedzie mial standardowych uzyszkodnik neostrady, ogladajac HDTV przez internet.

Widzialem takze nowe rozwiazania / routery przy ktorych doprowadzenie do uzytkownika koncowego internetu o przesyle 150 mbitow nie bedzie zadnym problemem. Poza PL juz buduje sie sieci gdzie uzytkownik domowy bedziemial srednio pasmo 70-80 mbitow. W PL z tego co wiem TPSA testuje juz nowa siec chyba o przesyle 50 mbitow - bo tyle chyba musi byc do HDTV choc nie chce klamac, bo kiedys ogladalem wykres - jakie bedzie zapotrzebowanie uzytkownika koncowego za 2-3 lata - i jakos nie widzialem zmartwienia wlasnie w dostarczaniu pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. HDTV potrzebuje min 9Mb.

2. Za 2 a nawet 4 nie bedzie lacz 70-80Mb bo tepsa nie inwestuje w nowe technologie jak pozostala europa adsl2+ (max 24Mb) a wiekszosc lacz to miedz na ktorej juz szybciej sie nie da (jakis australijczyk wymyslil technike przyspieszajaca ale ja opatentowal i ciekawe kiedy zaczna sie testy i produkcja sprzetu) a wiadomo ze nikt na wlasna kieszen ne bedzie ciagal swiatlowodow bo to kosmiczne koszta.

3. wimax to totalna lipa nie ma szans do adsla jedyny jego plus ze ma wiekszy zasieg niz wifi i troche wieksza predkosc ale na 1 nadajniku nie powiesimy duzej iloscu userow bo nadajnik nie bedzie wyrabial a nadajnikow tez sie nei nastawia bo kanalow licencjonowanych malo i dawno wyprzedane w miastach.

4. banki nie maja sie co martwic bo sobie wykupuja lacze gwarantowane do swojej centrali za kosmiczna cene i p2p/video im nie zapcha ;] zreszta dane bankowe nie lataja chyba po necie tylko po wykupionych laczach juz od dawna.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności