Skocz do zawartości

Ile to kosztuje?


Heniek

Rekomendowane odpowiedzi

hm, Adsense ale ja nie mówiłem akurat o pozycjonowaniu tylko o formie reklamy.

Wg przetoczony słów klient nie powiedział nie muszę się pozycjonować tylko powiedział nie muszę się reklamować.

Hm, mówisz że ktoś kto ma telewizję nie ogląda reklam telewizyjnych.

To muszę się troszeczkę niezgodzić..

Świadczyłoby to o tym że np. ktoś kto ma wyszukiwarkę już nie szuka informacji w wyszukiwarkach - nie sądze. To gdzie szuka ? ogląda tylko telewizje a ktoś kto ma telewizje szuka tylko w wyszukiwarkach ?.

Pozatym rozwój firmy a rozwój produkcji to różnica.

Rozwój firmy nie musi oznaczać zarazem obniżania cen bo produkt ekskluzywny stałby się powszechnie dostępny a co za tym idzie już nie ekskluzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A reasumując wszystkie wypowiedzi pozycjonowanie rządzi się lekko odwrotnymi prawami rynku.

Czym wiecej pozycjonowanych stron tym trudniej sie przebić i tym powoli cena bedzie rosła 8) :P

Może nie dojdzie do Pułapu Usa szybko ale z czasem kto wie...

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kill bill powiem tak,

wszyscy tak to mówią że my tu mamy tak tanio.

Tylko ze smutkiem mogę stwierdzić jak się przeleci pozycjonerów z USA to w stosunku do polskich zarobków i dochodów FIRM i osób to USA daleko do naszych cen.

Mamy niższe ceny niż w USA ale przecietny kowalski zarabia też dużo mniej.

Więc jakby przełożyć to na średnią krajową USA i Polski to ceny USA mogą się schować. I my możemy ich nazywać allegrowiczami.

Bo jeżeli za pozycjonowanie strony klient w polsce musi zapłacić około 1/3 średniej krajowej.

I nie mówię tutaj o hasłach wysoce konkurencyjnych.

To jeżeli możesz np. Michale bo masz większe doświadczenie.

Wskaż ceny z top 100 ludzi z USA jak ich cennik wygląda względem średniej krajowej zarobków.

Bo ja jak natrafiłem na oferty właśnie z tego drogiego USA :-) to śmiać mi się chciało - tzn że przedłożenie na zarobki i ilość pozycjonowanych stron to oni mogą chcieć takiego rynku.

Owszem ja nie kupię tyle samo co przeciętny pozycjoner w USA za te pieniadze ale kupie za miedzy 8-10 przecietnych polskich kowalskich, pytanie czy pozycjoner USA zarabia pomiedzy 8-10 średnich krajowych USA pozycjonując tą samą ilość stron z taką samą trudnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w USA moga sobie pozwolić na niższe ceny (wzgledem średniej krajowej), z powodu szerszego zastosowania technologii w postaci software na którego w Polsce mało kogo stać. Może pozycjonowanie u nich jest bardziej z "automatu", a u nas ciągle na "piechotę".

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz pozycjonowanie z automatu.

Hm, posiadam kilka cenionych softów także w USA i jakoś nie czuje bym w pełni był zautomatyzowany.

Starałem się takżę nadrobić stratę wynikającą z dostępności hostingu i cen i także kupuje w stanach.

Adsense to nie najwności.

Najwność to jest płacić za linki sponsorowane - płatne za wejście a szczeg. te za odsłonę.

Żeby była sensowność płacić za linki musieliby najpierw pobanować NEO i innych dużych dostawców - tzn nie zliczać wejść.

A zakładając że NEO,, Chello, Multimedia i inni więksi dostawcy zostają wykluczeni to :-) nie wiem czy portale zarobiłyby na linkach sponsorowanych.

Nie robił bym też z ludzi w USA takich super informatyków -w naszym kraju mamy ogrom i to dużo lepszych. Różnica to tylko dostępność usług informatycznych i lekkie zacofanie techniczne.

Jakby to powiedzieć nasz kraj nie daje takich możliwości programiście czy jakiemuś informatykowi a naprawdę uważam że Polacy to wymiatacze.

Jakby w równym czasie dano im takie same zabawki jak w USA to myślę że pozycjonowanie w Polsce kosztowałoby jeszcze więcej a Google żeby radzić sobie z Polakami musiałoby znacznie zmienić algorytmy.

Gdyby w przeliczeniu w Polsce można było kupić domenę za 1 zł i serwer za 1 zł mały oczywiście -

to za 12x1 zł serwer + 1 zł za rok - czyli 13 zł rocznie każdy webmajster posiadałby własną farmę linków.

Gdybym przeliczył ilość wydanych pieniędzy na serwery/domeny które wydałem w stosunku do średniej krajowej to w USA miałbym teg teraz jakieś 30 razy więcej.

Jeżeli w Polsce za serwer dedykowany polski muszę dać ogrom kasy więcej niż w USA, to chyba jasne jest że tutaj musimy ponosić większe koszty.

Dla przykładu w Polsce za 200USD to kupisz SYF nie DEDYK w USA za 200 USD kupisz już dość dobry serwer DEDYKOWANY - czym się różnią ? no tylko PINGAMI ale to wynika tylko wyłącznie z odległości.

Lecz osoba w USA kupująca serwer i posiadająca tam większościową grupę odwiedzających może śmiało powiedzieć że za taką samą jakość usług w stosunku do dochodów musi zapłacić dużo mniej.

Jeżeli w Polsce domena PL zacznie kosztować 20 zł - a serwer zwykły 10 zł za rok to także przyrost stron byłby dużo większy.

Choć można śmiało powiedzieć że i tak rozwoj mamy dość dobry.

Ale sumując wszystko:

Pozycjonowanie należy obliczać na bazie porównania względem innych form reklamy internetowej.

W stosunku do wszelkich linków i boksów płatnych - względem skuteczności i ceny pozyjonowanie w Polsce jest bardzo tanią usługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja pracuję w tej firmie (do której prowadzą linki) i robię dokładnie to o co pytał Heniek, który jest z konkurencji czyli nawet zakres obowiązków byłby podobny, a zarabiam około 2000 (mniej/więcej) miesięcznie (zmienna stawka) i jeżeli ktoś znajdzie mi lepszą pracę to odpale mu miesięcznie 10% :D

no tyle, że samo pozycjonowanie jest tylko jednym z moich obowiązków

a i tak jeszcze musiałem powalczyć o podwyżkę więc nie mówicie mi o 6000 bo mnie krew zalewa

a sukcesy w branży mam niezłe

AirMan
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności