Skocz do zawartości

jak inwestujecie zarobiona kase?


pandha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a ja w przyjemnosci :( , fajny samochód, mieszkanie , sprzęt. Własnie kupiłem 46 bravie, ps3, kino domowe , wrazenia bezcenne. Po co mam składac i myslec o jutrze jak juz dzis moge wpasc pod tira ;)

Na przyjemności też kasa idzie ;) ,a ja dobry sprzęt audio - video lubie :), też mamy w domu bravie 46, a w pokoju gdzie pracuje "małego" samsunga 40 + dvd HD, planuje do kompa LCD 22, ale na razie sypialnie muszę umeblować - kobieta mi kazała :(

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakies szczegoly, np jakie fundusze, z jakis stron czerpiecie informacje, itd?

Jeżeli chcesz się bawić w fundusze to podstawowe kryterium: okres inwestycji.

Na krócej niż rok odradzałbym raczej akcyjne. Możesz zyskać, ale tak samo możesz stracić. Z drugiej strony z pozostałych zyski są dużo mniejsze. Generalnie to im bardziej agresywny jest fundusz tym większe ryzyko że krótkoterminowo stracisz, a im mniejsze wahania (obligacje, skarbowy) tym mniejsze zyski.

Pewnym rozwiązaniem może być podzielenie "portfela" na kilka funduszy.

Możesz skorzystać z usług doradcy, np. open finance.

zrób to jeszcze raz pożegnasz się z forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

open finance - wlasnie do nich napisalem ;)

co do okresu to w sumie moze byc powyzej roku, kasa lezy na mbanku juz ponad rok i sie bez sensu marnuje, odsetki sa smieszne, pamietam ze np z 8k pln dostalem 3zl....

co do kupna samochodu czy hdtv to nie jest inwestycja, bo nie przynosi zysku.

oczywiscie nie mam zamiaru wydac kase na pierwsza lepsza rzecz jutro, trzeba troche wiedzy zdobyc. ale dzieki za info o monetach, wydaje sie ciekawe, warto poczytac na ten temat.... skupuje tez od kogos czy tylko nowe swiezo wydane?

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie przedmiotów w stylu TV, PS3, HI FI itp. zabawek o jest KONSUMPCJA a nie inwestowanie.

Choć z drugiej strony czyż nie lepiej sie jezdzi na rowerze o którym wiadomo ze jest droższy od połowy samochodów które jeżdzą na drogach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o monety to warto kupować zarówno stare jak i nowo wychodzące. Co roku w styczniu wychodzi moneta z serii ze zwierzętami, warto kupować srebrne oraz woreczki (2zł x 50 sztuk). Jak również inne to które trzeba wyczuć rynek, ceny na Allegro podkręcane są przez dużych inwestorów. Czasem opłaca się kupić nietypowe srebrne monety np. z hologramem tak jak to będzie 20 grudnia, cena emisji w banku 75 na allegro już ok. 200 ;) Pamietam chyba w marcu kupiłem trochę woreczków z 2 zł, (100zł jeden) stałem od 5 rano pod NBP w dniu emisji. O godzinie 11 wystawiłem na Allegro. O 12 sprzedałem po 275 zł.

Tu masz link poczytaj opłaca się:

https://e-numizmatyka.pl/phpBB2/index.php?c=4

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej ilości pieniędzy mówimy?

Mniej niż 50k wpłacać gdziekolwiek gdzie nie można wyjąć żeby uzbierać to 20-30tysięcy. Co jest minimum żeby zacząć inwestować.

Jeżeli o kwocie 50k to wszyscy moi znajomi przeszli z akcji na jakieś spokojniejsze fundusze. Ale jak ktoś miał szczęście to zarobił po paredziesiąt % w skali 2 lat. Moim skromnym zdaniem to teraz raczej na fundusze obligacji i przeczekać. A jak giełda się ustabilizuje wrócić na nią.

Jeżeli więcej niż 100k to nieruchomości. Szczególnie w mniejszych miejscowościach bo duże miasta są już tak wywindowane że za 100k to się nic nie kupi a mniejszych miastach jeszcze można ale trzeba spieszyć się z remontem bo co roku ceny materiałów a szczególnie robocizny idą w górę.

Jak masz mieszkanie szczególnie w którym nie mieszkasz możesz w razie potrzeby zaciągać na nie dobry kredyt.

Więcej niż 100k nie wiem bo nie mam :S

Możesz też kupić monety ;]

Brizu.

Tibia Libera Serwer Społeczności Polskiej na Liberze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry topic, od roku probowalemw cos zainwestowac, naszczescie starty mam niewielkie ale zawsze sa to straty. Chcialem cos pohandlowac na allegro, skurczybykom chyba wszystko z TIRa pospadalo bo co sie rozgladalem za importem bezposrednio od producenta to na allegro maja jeszcze taniej niz producent przewiduje :]

Chcialem juz handlowac, czesciami do PC, zabawkami dla dzieci, tel. komorkowymi, samochodami z USA, materialami budowlanymi - wszystko jedna wielka porazka :]

Teraz inwestuje w funty bo sie na wyspy wybieram, mysle, ze bilet lotniczy w jedna strone to najlepsza inwestycja ;)

Jeżeli więcej niż 100k to nieruchomości. Szczególnie w mniejszych miejscowościach bo duże miasta są już tak wywindowane że za 100k to się nic nie kupi a mniejszych miastach jeszcze można ale trzeba spieszyć się z remontem bo co roku ceny materiałów a szczególnie robocizny idą w górę.

przymierzalem sie do kupna jakiejsc dzialki na zadupiu pod Krakowem, przejechalem sie, w okolicach 10 km od Krakowa nie idzie kupic dzialki ponizej 350k a dzialki sa w takich miejscach, ze najgorszemu wrogowi bym nie polecil - korki i jeszcze raz korki ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do okresu to w sumie moze byc powyzej roku, kasa lezy na mbanku juz ponad rok i sie bez sensu marnuje, odsetki sa smieszne, pamietam ze np z 8k pln dostalem 3zl....

Jak tą samą kwotę przerzucisz w ramach mBanku na eMax Plus, to odsetki dostaniesz 10x większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna kupowac monety online? bo stanie pod nbp jest malo mozliwe jak sie mieszka poza polska :) z mieszkaniami nie jest lekko, to samo dzialki. szukam juz od dluzszego czasu mieszkania w miejscowosci gdzie sa uczelnie i jest po prostu masakra....

co do inwestycji w funty to jest on coraz tanszy w stosunku do zlotowki, wiec zarabia sie coraz mniej przy minimalnej w uk prawie takie samej.

Mniej niż 50k wpłacać gdziekolwiek gdzie nie można wyjąć żeby uzbierać to 20-30tysięcy.

nie bardzo to rozumiem. jeszcze nie widzialem lokaty/funduszu/obligacji gdzie po wlozeniu 50k uzbieram 30k odsetek. chyba ze po 200 latach....

co do kwot, to wiem ze kazdy z nas to biznesmem, ma porsze i ferari, ale mowmy realnie. sadze ze nie ma co rozwazac kwot powyzej 50k bo watpie czy ktos o takiej kasie marnowalby czas na rozpisywanie sie co z nia robic. tak wiec kupno mieszkania odpada, choc mam spotkanie w polowie grudnia o kredyt ;)

edit:

Jak tą samą kwotę przerzucisz w ramach mBanku na eMax Plus, to odsetki dostaniesz 10x większe

wlasnie sie zalogowalem do mbanku, czy emax to juz nie jest konto oszczednosciowe o wyzszym procencie? widnieje mi jako lokata na minimum rok....

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej niż 50k wpłacać gdziekolwiek gdzie nie można wyjąć żeby uzbierać to 20-30tysięcy.

nie bardzo to rozumiem. jeszcze nie widzialem lokaty/funduszu/obligacji gdzie po wlozeniu 50k uzbieram 30k odsetek. chyba ze po 200 latach....

Jak fundusze się dopiero rozwijały ok. 2 lat temu to tyle mogłeś zarobić właśnie w rok na akcjach.

A te monety to na jakich zasadach się kupuje? Jest ogólnie ograniczona pula tych monet i kto pierwszy ten lepszy, czy każdemu ileś tam przysługuje i więcej nie może kupić niż limit?

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności