Skocz do zawartości

jak inwestujecie zarobiona kase?


pandha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zarabianie na funduszach może już nie być tak proste jak to było w ciągu ostatnich 3 lat.

Różne opinie można znaleźć na ten temat. To, że giełda dawała zarobić wszystkim kiedyś musiało się skończyć :)

Jeśli masz mocne nerwy, to możesz zakupić trochę jednostek przed końcem roku. Tradycyjnie już fundusze będą się starały wypracować jak najlepszy wynik w ostatnich tygodniach (chociaż biorąc pod uwagę tegoroczne wyniki większości TFI, to raczej trudno będzie im nawiązać do rezultatów sprzed roku).

Obecna sytuacja na rynku daje jednak możliwość oceny efektywności danego funduszu w sytuacji głębszych spadków na giełdzie - można zauważyć, że różnice w wynikach sięgają conajmniej kilkunastu procent.

Według mnie lepiej inwestować w TFI, które mniej tracą przy spadkach, niż w te, które dają większy zysk w czasie wzrostów ;)

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w przyjemnosci ;) , fajny samochód, mieszkanie , sprzęt. Własnie kupiłem 46 bravie, ps3, kino domowe , wrazenia bezcenne. Po co mam składac i myslec o jutrze jak juz dzis moge wpasc pod tira :)

W ok. 25-30% przeznaczam na takie cele jak Adek, reszta idzie na dalsze inwestycje oraz jakieś formy oszczędności ;)

W numizmatykę nie inwestuje / nie oszczędzam na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymianę walut tzw forex bardzo odradzam niedoświadczonym inwestorom. Do inwestowania w waluty potrzebne jest solidne przygotowanie emocjonalne jak i stosowna wiedza. Jak już musi być "forex" to proponuję sprawdzić się najpierw inwestując wirtualne środki, polska firma xtb.pl udostępnia taką usługę całkowicie za darmo. Dla początkujących inwestorów proponuję skorzystać z funduszy inwestycyjnych. Dla każdego typu charakteru dobiera się inny fundusz, dlatego radzę skorzystać z porad doradcy finansowego, bo inaczej zbankrutujemy przez nasze emocję. W ogóle na samym początku przed inwestowaniem radzę przeczytać książkę "Biedny ojciec, bogaty ojciec" Roberta Kiyosaki aby nauczyć się choć podstaw przepływu pieniędzy.

Mayko.pl - skuteczne pozycjonowanie stron www
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestowanie w numizmatykę potwierdzam (co prawda nie osobiste doświadczenia) od lat jest to inwestycja z dużym stałym i pewnym zwrocie, nie ma tu bessy;-)

Akcje... jest to temat wymagający dużego zaangażowania czasowego, analiz, rozeznania jeżeli chcesz coś wyciągnąć..., kiedyś się tym zajawiłem jak zobaczyłem na ile skoczyły akcje których nie kupiłem mojego ulubionego browaru „Żywiec” ;) z ceny emisyjnej chyba ~50zł.

Jak to w akcjach raz miałem wzrost, raz porażki jak Uniwersal ;P

Inwestując w akcje teraz już trudniej o takie duże wzrosty, najczęściej duży wzrost jest przy nowych emisjach, ale przez redukcje sięgające ponad 90% żeby kupić akcji za 10k musisz włożyć 100k np. kredytując to, a to już inna kwestia.

Open Finance, Expander itp. – oni bawią się za Ciebie, mając większe środki mogą więcej no i w tym siedzą.

Nieruchomości – nie koniecznie trzeba duuuużo kasy.... jeden z tych doradców raz dawał taki przykład, kupujesz np. 3 średnie mieszkania 50metrowe w cenie 5k metr, które będą właśnie budowane w mieście gdzie ceny nie są jeszcze wygórowane, a w ciągu najbliższego okresu będzie przewidywany wzrost np. poprzez jakieś inwestycje w okolicy. Wpłacasz za każdą nieruchomość np. 30% wartości a resztę po roku-półtora przy odbiorze i wtedy przed odbiorem sprzedajesz z przewidywanym zyskiem ~1k na metrze mieszkania.

A ostatnio podobno opłaca się kupować złoto no i ropa też idzie w górę więc zatankuj :)

PS

Nie kupuj $ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monetami to jest tak, że najbardziej sami inwestorzy podbijają te ceny - zazwyczaj ci początkujący.

I tak nakręca się ten biznes;-)

Najłatwiejszy zysk, to włożyć kasę na konto emax plus w mbanku - 4.5% to wcale nie mało, ale pewnie.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ukochana chciała przeczytać to Jej pożyczyłem samego "Bogatego Ojca, Biednego Ojca" ale reszta jest: https://www.absserwis.pl/fotki/Zdj%EAcie007.jpg :-) (nad "Bogatą Kobietą" leży jeszcze "Inwestycyjny poradnik Bogatego Ojca") - sorry za jakość, fotka z telefonu. :-)

a gdzie "inwestycyjny poradnik bogatego ojca" ? :-)

sory niedoczytalem :)

Mayko.pl - skuteczne pozycjonowanie stron www
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności