Skocz do zawartości

Zablokowany port 25 SMTP


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy ktoś sie może spotkał z czymś takim:

Komputer XP ma kompletnie zablokowane połaczenia na porcie 25 z innymi komputerami.

A co za tym idzie nie można z programu pocztowego wysłać listu przez SMPT

Firewall nie zainstalowany jest tylko ten z XP i też jest wyłaczony.

telnet smtp.poczta.onet.pl 25

Daje wynik:

Łączenie z smtp.poczta.onet.pl...Nie można nawiązać połączenia z hostem na porcie 25: Połączenie nie powiodło się

A normalnie powinno być:

Trying 213.180.130.20...

Connected to smtp.poczta.onet.pl.

Escape character is '^]'.

220 smtp.poczta.onet.pl ESMTP (27) our local time is now Sun, 9 Dec 2007 15:23:50 +0100

Ktoś ma jakies pomysły jak można sprawdzić co blokuje SMTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste - sprawdź na porcie Secure SMTP czyli 995 (bodajże) ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat pojawia sie od razu ,

sprawdze też czy na szyfrowanym protokole jest blokada.

Sprawdze może też na ubuntu czy działa na innym systemie bo moze ISP mnie zablokował , choć to by było dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczta.onet.pl takie akcje występują bardzo często więc sprawdz w tym samym czasie połączenie z innym hostem - serwerem pocztowym na tym porcie...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie często takie cuda wychodzą, wczoraj wszystkie zamówienia ze sklepu wracały z failure notice, przy czym maile dochodziły. Taka Onet-owa sztuczka, konto nie istnieje, a maile dochodzą :).

"Dopiero gdy wolna wola znowu zaskoczyła, przerwali bieg po torze przeszkód ich własnej konstrukcji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna sie wyjaśniać :)

Uruchomiłem ubuntu na komputerze i nadal mam zablokowany 25 port do wszystkich komputerów :)

Czyli vectra mnie blokuje :( tylko jeszcze nie wiem czy tylko mnie czy też wszystkich :D

Na potwierdzenie blokowania widzę parę postów na forach z moich okolic i u osób piszących też zablokowany port 25 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być naprawdę "świetny" dostawca.

Blokowanie połączeń wychodzących na port 25 to bardzo dobry pomysł, prawie tak dobry jak blokowanie połączeń wychodzących na port 80.

Jedyne wytłumaczenie jest takie, że chcesz korzystać z SMTP w gmail (port 465, bo 995 to POP Panie zgred ;-). Tylko czy wszyscy korzystają z gmail... wątpię.

A myślałem, że to ja mam słabego ISP.

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności