Skocz do zawartości

Cały art z wiki.


Googielek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wstawiłem cały artykuł z wikipedia podpisany "From Wikipedia, the free encyclopedia" to jest on legalnie? Po prostu jedna osoba mnie dręczy, aby ten artykuł usunąć twierdząc, że jest autorem tekstu i mogę mieć nieprzyjemności jak nie usunę. Jak to jest? Sorki za głupie pytanie.

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wstawiłem cały artykuł z wikipedia podpisany "From Wikipedia, the free encyclopedia" to jest on legalnie? Po prostu jedna osoba mnie dręczy, aby ten artykuł usunąć twierdząc, że jest autorem tekstu i mogę mieć nieprzyjemności jak nie usunę. Jak to jest? Sorki za głupie pytanie.

1) Nie ma czegoś takiego jak autor tekstu w Wikipedii

2) Po drugie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Tek...ntation_License

jestem przeciwny powszechnemu kopiowaniu treści ale licencja jest jednoznaczna. Kiedyś tekst ze strony firmowej, który sam napisałem umieściłem w wikipedii. Nawet jeżeli 22 firmy wrzuciłyby go na swoją stronę nic mi do tego - umieszczając go w świadomie wikipedii uwolniłem go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys dostalem maila ze ktos umiescil artykul w wikipedi i ze znalezli go na mojej stronie wiec skoro jestem prawdziwym autorem czy wyrazam zgode na publikacje. odpisalem zdziwiony iz niestety nie i po sprawie. choc raczej to byla nadzwyczajna sytuacja bo nie sadze zeby sprawdzali kazdy tekst. widocznie ktos go widzial wczesniej. jak ci umieszcza tekst twoj to pisz ze jestes autorem, nie wyrazasz zgody i powinno byc zalatwione.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skopiujesz tekst z czyjejs strony i zamiescisz go w wiki czy tez na jakiejkolwiek innej stronie bez pozwolenia to jestes zlodziejem w swietle prawa bo tego nie można ci robić. Jeżeli natomiast umiesciłes własny tekst w wikipedii i rościsz sobie do niego prawa autorskie i zabraniasz go kopiowania innym to nie masz do tego prawa bo licencja jest gpl a ona mówi że możesz kozystac bezplatnie z danego oprogramowania czy tez w tym wypadku wiedzy ale w zamian mozesz pomóc w rozwoju tego jesli masz ku temu umiejetnosci. wiec jak zamieszczasz tam jakis tekst to automatycznie jest on obejmowany licencja gpl.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys dostalem maila ze ktos umiescil artykul w wikipedi i ze znalezli go na mojej stronie wiec skoro jestem prawdziwym autorem czy wyrazam zgode na publikacje. odpisalem zdziwiony iz niestety nie i po sprawie. choc raczej to byla nadzwyczajna sytuacja bo nie sadze zeby sprawdzali kazdy tekst. widocznie ktos go widzial wczesniej. jak ci umieszcza tekst twoj to pisz ze jestes autorem, nie wyrazasz zgody i powinno byc zalatwione.

bardzo często jak pojawiają się znienacka nowe arty redaktorzy sprawdzają czy nie powstały metodą crt+c ctrl+v

ja swój musiałem 3 razy zaznaczyć, że to mój :D bo by go wywalili :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności