Skocz do zawartości

NASZA KLASA - to w końcu musiało stać


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli sami Twoi znajomi i [byli] pracownicy. W takim razie czemu zakładasz, że każdy inny programista nie potrafi napisać dobrego skryptu?

Litości - znowu jakaś głupie przytyki - a to zdanie to brak PODSTAW logicznego myślenia. To logiczne, że, żeby pochwalić musze kogoś znać czy spotkać się z jego kodem! Sorki ale robisz się przykry - stosujesz typową zagrywkę: wtłaczasz w moje usta słów których nie wypowiedziałem. To co pogrubiłem NIGDY nie zostało przeze mnie wypowiedziane nawet w domyśle. A prawda jest taka, że częśc tych osób usłyszała odemnie równiez nie przyjemne rzeczy. Czy tak cięzko być szczerym bo zaraz paru osobom to nie pasuje. Sądż o mnie co chcesz, ale nie wygłaszaj opini, które nie są zgodne z prawdą.

A "programowanie" php tak wygląda:

Setki osób projektujących sobie strony w htmlu postanowiło zrobić coś więcej... i zahaczyło o PHP'a, rozpracowali podstawy Mysql'a i wdaje im się, że są programistami - nic bardziej mylnego. Wśród nich znajduje się dyużo "perełek" ludzi , którzy dotrali gdzieś dalej ale wiekszość musi sobie powiedzieć, że nie umie programować a tylko używać PHP+MYSQL w wąskiej swerze zastosowań - zetknięcie się ich z PRAWDZIWYMI wyzwaniami kończy się porażką, równoczesnie rzucają na forach co chwilę uwagi w stylu - to na 8 godzin roboty, taki portal to 2 dni itp...

Zdolności programistyczne chłopaków z naszej-klasy sa naprawdę wysokie - jednak nie mieli nigdy okazji spodkać się z problemami wydajnościowymi. Ilu z Was zaczyna projekt od przygotowania bazy danych - zapłenieniu jej danymi na full'a i sprawdzeniu wydajności dla podstawowych zapytań?. W przypadku naszej-klasy problemy są znacznie bardziej skomplikowane - jak dla mnie obejmują techniki na których się nie znam: rodzielanie ruchu pomiędzy serwery, cachowanie na wydzielonych serwerach, rodzielenie na różne serwery transferu grafiki i kodu itd ...

Idotyzmem jest sądzić, że takie sprawy robi się "od ręki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
rodzielanie ruchu pomiędzy serwery, cachowanie na wydzielonych serwerach, rodzielenie na różne serwery transferu grafiki i kodu itd ...

Idotyzmem jest sądzić, że takie sprawy robi się "od ręki".

ale to jest _następny_ krok a oni zawalili już pierwszy :) To w pierwszym podejściu należy zrobić najbardziej wydajną aplikację z mozliwych. Pan gąbka zaczął swoją karierę na długo przed wielkim listopadowo-grudniowym boomem.

Oczywiście można sie teraz sprzeczac: na przykładzie wyraznie widać, że można odwalic kichę i odnieść sukces, a sprawy wydajnościowe przerzucić na czas jak będzie boom, kasa i wziecie :P Tylko nie jestem przekonany czy w każdym typie serwisu userzy tak lojalnie by czekali na emeryturę pana gąbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich krytyków - czy ktoś z Was odniósł podobny sukces z własnym serwisem (chociażby w 40%) jak krytykowany serwis ?? :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nikt

ale coz tego wynika?

Mowilem juz o poteznej roli TV, radia, rozmow miedzy znajomymi na temat wlasnie naszej-klasy.pl i to wlasnie dzieki temu rozglosowi zyskali oni tak duzo. Nikt z nich nie przypuszczal ze tak ladnie sie to rozwinie a ze sytuacja ich zaskoczyla pozytywnie to juz inna sprawa. Podobnie bylo z GG (nie byl to jedyny komunikator) tylko ze Gadulec rozwijal sie znacznie i to znacznie dluzej.

A pamietacie moze przyklad o milion dollar home page? Ten koles bez rozglosu w mediach przepadl by bez wiesci.

Ot taka specyfika netu ze i tak wszystko wyjdzie kiedys z mody.

:]

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idotyzmem jest sądzić, że takie sprawy robi się "od ręki".
Oczywiście że nic nie zadziała od ręki, a optymalizacja działających już skryptów, moge powiedzieć że nie ma końca, zawsze coś można poprawić i z każdym dniem każdy nawet najlepszy programista zdobywa nowe doświadczenie i znowu może coś poprawić i tak bez końca.

Ale w tym przypadku wygląda to tak jak by ktoś napisał skrypt i wyjechał do Irlandii. Zostawiając to bez opieki i bez kontroli. I w pewnym momencie tak po prostu na jeden raz wszystko zaczęło chodzić wolno?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytskich krytykantów zjada zazdrosc ze koles nawet nie to ze miał pomysł, bo w USA to juz działa od dawna, ale wdrozył coś co potem sprzedał za gigantyczne dla wiekszosc z nas pieniądze.

Dla mnie nie ma znaczenia, czy to działa, czy nie, liczy się ze koles miał łeb na karku i umiał to wykorzystać. Teraz sobie siedzi na kanarach, pije driny a my tu się gnoimi wzajemie w naszym bagienku :) i wytykamy, ty jestes zły, ty dobry, a ja znam super kolesia. Kuźwa ja znam Bruca Lee i co z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że chciałbym widzieć jednego krytykującego koderke i techniczne sprawy serwisu, który ma w swoim CV wpis o opracowaniu/pracy nad podobnym serwisem działającym.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że chciałbym widzieć jednego krytykującego koderke i techniczne sprawy serwisu, który ma w swoim CV wpis o opracowaniu/pracy nad podobnym serwisem działającym.

Otóż to!

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja na przykład nigdy nie ukrywałem, że im zazdroszczę i czemu od razu uważać to za coś złego? Gratuluje im sukcesu i sam chciałbym odnieść podobny.

Dlaczego im się udało? Jeśli koleś miał taki łeb i to jego zasługa to gratuluje i tylko podziwiać! Ale najpierw trzeba by wiedzieć czy to nie był przypadek :)

Co do dyskusji mrtn'a o php - rozumiem Cię i niestety wiele osób związanych z php nie ma pojęcia o programowaniu. Nie odbierajcie tego źle, ale poczytajcie trochę o prawdziwym programowaniu.

WebHostingTalk.pl - wszystko o webhostingu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj znowu pojawila sie informacja w jakims portalu ze to dzieki naszej-klasie.pl kogos tam schwytano

i o taki wlansie "markieting" mi chodzilo, przychylnosc mediow czyni cuda

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i już za kilka godzin "Prędkość światła".... więc już polecam instalować jakieś spowalniacze :P

7 stycznia 2008 – uruchomienie serwerowni nasza–klasa.pl;

8 stycznia 2008 – nasza-klasa.pl osiąga prędkość światła;)

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności