Skocz do zawartości

Polskie znaki w URL


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy google zrozumie URL jeżeli będą w nim zakodowane polskie znaki np. taki:

Produkty/Dla-Byd%C5%82a/DRAMI%C5%83SKI-ANIMALprofi-dla-byd%C5%82a

Odczytać to odczyta ale czy słowo które jest w URL-u zostanie zrozumiane ?

Tak:

Dla-Byd%C5%82a

czy tak:

Dla-Bydła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieć może i zrozumie ale czy będzie to dobrze indeksować to już ciężko powiedzieć. Rozumiem że nazwy są po Polsku bo z bazy pobierasz czy coś. A nie lepiej zastosować dla tych url przepuszczanie słów przez funkcje która by usuwała te Polskie znaki? Wtedy byłaby pewność że jednak będzie to interpretowane prawidłowo.

www.thesunrise.pl - Mój blog

www.katalog-web.pl - Mój katalog stron - SEO friendly i na autorskim systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus Marius, napewno zostanie zrozumiane, przykladem moze byc wiki. A jak z indeksacja w nowych serwisach to nie wiem, nigdy nie sprawdzalem. Natomiast przy dobrze podlinkowanych nie zauwazylem roznicy.

Zwiedzaj multimedialnie TRÓJMIASTO z AUDIO PRZEWODNIKIEM - bądź indywidualny.

certyfikat energetyczny świadectwo energetyczne charakterystyka energetyczna

Tradycjonalne jak i modernistyczne DONICE doskonale się nadają do urozmaicenia mieszkania, miejsca pracy jak i ogrodowych zaciszy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty/Dla-Byd%C5%82a/DRAMI%C5%83SKI-ANIMALprofi-dla-byd%C5%82a

Wybacz ale ja jak widze takie coś, to się zastanawiam czy to dalej są "przyjazne linki" ? W jakim celu autor przerabiał skrypt ze zwykłych parametrów na takie linki? Po co obciąża serwer regułkami w hatccess?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty/Dla-Byd%C5%82a/DRAMI%C5%83SKI-ANIMALprofi-dla-byd%C5%82a

Wybacz ale ja jak widze takie coś, to się zastanawiam czy to dalej są "przyjazne linki" ? W jakim celu autor przerabiał skrypt ze zwykłych parametrów na takie linki? Po co obciąża serwer regułkami w hatccess?

To sie nazywa rozwój :piwo: Bo coraz cześciej widzę w linkach narodowe znaki :tort: Kwestią jest tylko jak google to interpretuje

Ale pozwoliłem sobie na mały test:

Wyszukałem jakieś hasło w wikipedi i zmieniłem na jakiś bardzo dziwny język:

<h1 class="firstHeading">Մարս</h1>

A w wynikach google jest adres: en.wiktionary.org/wiki/Մարս

Co dowodzi że google przechowuje URL w kodowaniu UNICODE więc jezeli słowa kluczowe są ważne w URL to tak samo są ważne te z PL znakami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności