Skocz do zawartości

wycena serwisu


petrosz moss

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zglosil sie do mnie pewien czlowiek z propozycja kupienia ode mnie serwisu https://www.odyssei.com. Podal konkretna kwote w $ ale nie podam jej tutaj, zeby niczego nie sugerowac.

Chcialbym, zebyscie sprobowali oszacowac ile moge zyczyc sobie za ten serwis. Nabywca jest zagraniczny, serwis ma prawie 2 lata, ok 30000 zaindeksowanych podstron. Statystyki odwiedzin niezle.

Pozdrawiam

piotrek

Jak debil ma młotek to wszystkie problemy wyglądają jak gwoździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wycenianie to rzucanie sum z kosmosu.

Ile sądzisz, że sam zarobisz na Twoim serwisie? Jak długo zajmie Ci

zbudowanie nowego, innego zarabiającego na Ciebie serwisu? Teraz

Pomnóż pierwszą sumę przez drugą, do tego wynik pomnóż jeszcze

z 3 razy i przedstaw chętnemu.

Przy czym, zastrzezenie jak w pierwszym akapicie.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wasze opinie dot. ceny. Innymi slowy - ile byscie dali za ten serwis (uwzgledniajac info z pierwszego postu)

Raczej nie da sie nic napisac biorac pod uwage info z pierwszego postu, bo jest tego info za malo, tzn. nie ma informacji o tym ile serwis w tej chwili zarabia, jakie ma umowy z reklamodawcami itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąśnie wycena takiego serwisu jest trudna.

Analizowałem nawet taką myśl czy zakup 2 letniego serwisu ma sens.

Posiada on swoich użytkowników ale także takich co już nigdy nie wrócą.

Pytanie jakie ma możliwości i czy nie jest np. lepiej zbudować własny serwis, z nowoczesnymi rozwiązaniami których np. ten serwis niema lub nie przewiduje.

Tak czy tak lepiej chyba zbudować coś nowego niż kupować serwis.

Myślę że jedynie ważni tutaj są reklamodawcy nie odwiedzający, bowiem akurat tych budując ciekawy i atrakcyjny serwis można szybko zdobyć.

Serwis nie musi mieć 2 lat żeby w 3 miesiące osiągnąć dużą odwiedzalność, pytanie tylko co oferuje, jaki ma marketing itd.

Istnienie na rynku jeszcze nie dało nikomu gewarancji że ktoś nowy nie będzie lepszy, tak czy tak myślę sobie że lepiej zaczynać od ZERA niż kupować.

Więc jedyną wartością wymierną jest ilość reklamodawców - statystyka reklama tzn. ich wzrost bo tylko wtedy można myśleć o zakupie, kupowanie serwisu który sprzedaje coraz mniej reklam jest bezsensu a sprzedawanie serwisu którego wpływy rosną to głupota :-).

Chyba że cena sprzedaży przewyższa bardzo bardzo dochody lub same dochody z serwisu nie są aż tak wielkie by poświęcać mu czas.

Ja bym to wycenił np. tak: 6 msc dochodu z serwisu :-) jak mało zarabia, lub czujesz że słabnie jego moc.

12 msc dochodu serwisu jeżeli czujesz że dochody wzrastają :-) lub nie sprzedawałbym jeżeli są duże.

A na koniec zbudowałbym nowy lepszy serwis :-) za tą kasę i określiłbym to mianem znacznego rozwoju

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności