Skocz do zawartości

Nowy IE zgodny ze standardami


jubi

Rekomendowane odpowiedzi

Internet Explorer 8 będzie mógł działać w dwóch trybach: tradycyjnym oraz zgodnym ze standardami. Aby strona w IE8 była wyświetlana zgodnie ze standardami, webmasterzy będą musieli w jej kodzie umieścić odpowiedni wpis. Spowoduje on przełączenie się silnika IE8 w tryb przestrzegania standardów. Microsoft przyznaje, że inne przeglądarki nie wymagają niczego takiego w kodzie strony. Przyjęto jednak założenie, że takie rozwiązanie jest potrzebne ze względu na dużą ilość stron napisanych pod IE6/7. Przestałyby działać one poprawnie gdyby IE zaczął zachowywać się zgodnie ze standardami.

https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8033

Co do tego tekstu "...w dwóch trybach: tradycyjnym oraz zgodnym ze standardami", to chyba chodziło o: niezgodny ze standardami, marnujący cenne godziny życia tysięcy ludzi na tej planecie tylko dlatego, że dupki z mikro myśleli że uda im się narzucić własne standardy; w zasadzie należy nam się za to odszkodowanie ;)

...i zgodny ze standardami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile stron w sieci spełnia standardy? 1%? 2%? Webmasterzy narzekają na przeglądarki, a sami stawiają sajty niezgodne z niczym. Krzyczą na producentów przeglądarek, ale Ci mówią "Hola hola! Po co obsługa standardów, jak 98% stron ich nie spełnia?". I po co specjalny wpis? A doctype czy deklaracja xml to od parady? Przecież IE 6.0 już działa w 2 trybach, w zależności od obecności doctype.

IE może był tragiczną przeglądarką, ale userzy ją wybrali jako najpopularniejszą, więc trzeba było się dostosować - tak naprawdę mi było wszystko jedno, pod jaką przeglądarkę koduję stronę. Strony robi się dla userów, nie dla standardów, choćby userzy wybrali najtragiczniejszą przeglądarkę to webmasterom nic do tego, user ma zawsze rację.

Jeśli webmasterzy chcą przeglądarek zgodnych ze standardami, powinni zacząć od zgodnych stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE może był tragiczną przeglądarką, ale userzy ją wybrali jako najpopularniejszą

No nie wiem czy ktokolwiek ma jakiś wybór :) IE masz z systemem operacyjnym na starcie przygody z oknami ;)

Jest sporo programów które nie respektują nawet tego ze ustawiam sobie FF jako przegladarke domyślną :)

Jest dużo, bardzo dużo ludzi którzy wogóle nie są świadomi tego że jest jakas alternatywa :P

Co do pomysłu IE8 aby były dwa tryby to wydaje mi sie to beznadziejnym pomysłem. I co ? Bede pstrykał i sprawdzałw jakim trybie strona mi lepiej działa ? M$ zamiast poprawiać błędy które są znane od kilku lat to nie posuwa sie nic na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności