Skocz do zawartości

DVD głupek jestem


papieros

Rekomendowane odpowiedzi

No więc nie bardzo się wyznaję i trochę się dziwie albo czegoś nie rozumiem więc proszę o pomoc.

Chcę kupić odtwarzacz DVD (do filmów stand-alone, nie do kompa) myślałem o Panasonicu s33

ale w specyfikacji technicznej widzę, że ma 2 kanałowe wyjście audio więc nie da się podłączyć 5.1 - czy to oznacza, że te tańsze modele nie mają w ogóle 5.1 (ma dolby digital), czy też uzyskuje się 5.1 przez inne złącze. Mam głośniki z trzema z 3ma jackami (tył, przód, subwoofer) da się to jakoś podłączyć?

Proszę o odpowiedzi jak dla debila i a propos może ktoś może polecić jakiś inny odtwarzacz w max cenie ok 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaviorek, tzn. że te odtwarzacze produkują dźwięk 5.1 tak? jeno wyjścia analogowe mają kulawe, tak?

Głośniki mam dobre więc nie chce kupować dodatkowych bo po co.

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć albo podać linka do strony dla głupków jak to jest z tymi wyjściami? Jak podłączyć głośniki 5.1 mające trzy minijacki do odtwarzacza DVD

PS. I tak już się czuję niezręcznie zadając takie pytania więc proszę mnie dodatkowo nie opierdalać Święta przecie idą i dla bliźnich dobrym trza być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk 5.1 jest zapisany na DVD, odtwarzacz go odczytuje i daje do wzmacniacza, który go przesyła dalej na głośniki. Taki zestaw kina domowego z prawdziwego zdarzenia powinien się składać się z każdej części oddzielnie, czyli tak jak wyżej pisałem. Ale oczywiście można odtwarzacz DVD połączyć ze wzmacniaczem, stąd mamy takie zestawy w sprzedaży.

Czy można podłączyć głośniki komputerowe 5.1 (minijack) do samego odtwarzacza DVD (tani) aby mieć dźwięk 5.1? Raczej nie.

Czy można to samo do wzmacniacza z odtwarzaczem w jednym? Nie jestem pewny czy takie mają wejścia na jacki (może te z kina domowego mają?), bo jak swój kupowałem to takich nie widziałem. Głośniki (nie komputerowe) się podłącza kablami, które się kupuje na metry oddzielnie.

Więc albo składać każdy element oddzielnie, czyli DVD + wzmacniacz (amplituner) + głośniki, albo kupić gotowy cały zestaw kina domowego.

A najtaniej to poprzez komputer z dobrą kartą dźwiękową o głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zaraz pojadę do sklepu i jeszcze się popytam - byłem przekonany, że zrobic takie wyjście to nie problem. Nie zależy mi na jakimś super kinie domowym jeno na wygodzie oglądania dvd na TV, bo oglądam na kompie ale komp w innym pokoju, rozkładać laptopa mi się nie chce itd, itp. Tak by wsio na stałe było połączone i ju. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie znajdziesz tani odtwarzacz DIVX DVD z wyjściem na 5.1 , i dziwne że ten model tego nie ma bo większość np. na allegro w przedziale 110-160 to ma tylko zakup przejściówkę z minijack na chinch i będzie śmigać , oczywiście film musi mieć ścieżki 5.1 bo inaczej tylko stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S33 chyba nie ma wyjścia na chinch'ah 5+1 tylko zwykłe stereo.

Jeżeli jakiś model bedzie posiadał takie wyjścia (6 x chinch dla samego wyjścia audio 5+1) to bez problemu podepniesz do niego komputerowe głosniki 5+1. Tylko bedziesz potrzebował 3x przejściówke: jack stereo na chinche. (jednego jacka rozdziela się na dwa chinche).

Ale wydaje mi się że tego typu wyjścia (5+1) mają tylko te droższe modele.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności