Skocz do zawartości

Pochwała Majewskiego


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż wielu z was zna moje podejście do Pana Majewskiego, cenba i jego starych bardzo wąskich i czasami mało efektywnych metod marketingu. Ale jak świat światem każdy ma swoje podwórko więc nie specjalnie mnie ostatnio piaskownica Pana M interesowała.

Otóż Pan Piotr wpisując się w najnowsze trendy wydał książkę mocno promującą jego forum :(. Jak dobrze wiemy książek w Polsce nie pisze się dla Pieniędzy - przynajmniej wąskospecjalizowanych). Nie czytałem tej książki - przyznaję, ale ją sobie w empiku przejrzałem.

Pomimo, że na stronie holeionu napisano głupty typu:"... ta książka jest dla Ciebie. Dowiesz się z niej, jak: * pozycjonować stronę www w wyszukiwarkach,..." i kilka innych bzdur w rzeczywistości książa jest inna:

Skupia się na jakiś 10-15% e-marketingu - tych najbardziej panu Piotrowi znanych i bliskich, pozostałe tematy są delikatnie zaznaczone (np.: pozycjonowanie) i zawierają nawet odnośniki do poszerzenia wiedzy. Jest i link to naszego forum. Za co chcę wiec Pochwalić Pana P. Majewskiego, ano za to, że w dużej mierze pisał o tym tym na czym sie zna. Oczywiście marketing tej książki nie uświadomi potencjalnemu nabywcy, że zyskuję tylko wąską wiedzę z całej branży, ale niemniej jednak coś tam się dowie.

Znacznie gorzej był boby, gdyby np.: rozdziały o pozycjonowaniu aspirowały do miana podręcznika branżowe - a tak temat wspomniany, "liźnięty" na tyle ogólnie, że trudno się przyczepić (choć uwag miałbym 100).

Teraz już wiecie dlaczego chwalę Pana Piotra. Książki nie polecam, e-marketing to temat rzeka, ale dziękuje autorowi, że nie działa jakoś specjalnie na szkodę ludzi dając im informacje o rzeczach na których się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za bardzo się podnieciłeś :)

Haha takie samo odniosłem wrażenie :(

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napisał książkę o czymś starym, bezużytecznym.

Tak.

I to jest właśnie przemyślana strategia reklamowa: Oponent, czyli mrtn, napisał coś. Potem mała dyskusja i konluzja, że P.M. napisał ksiżkę o czymś "starym i bezużytecznym". Jakie ma byc pożądane działanie czytających topic? Kupić książkę, żeby być na bieżąco i wiedzieć co jest "stare i bezużyteczne". ;)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności