Skocz do zawartości

Zaplecze tematyczne + Subdomeny


Salek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę ten wątek zapachnie ''n00bostwem'', ale po prostu muszę go poruszyć.

Ostatnio ze znajomym zaczęliśmy sobie gadkę, ile to trzeba kasy wydać żeby dobre zaplecze tematyczne postawić. Szukając oszczędności, kumpel rzucił tekst, że od biedy można przecież postawić to wszystko na subdomenach.

Hm, no i jest dylemat czy to w ogóle jest opłacalne. W końcu domeny mają większą moc itp. No, ale chciałbym też poznać opinie innych.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, jak się wujkowi Google coś nie spodoba to ban poleci na wszystkie subdomeny.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waw.pl

az.pl

i wiele wiele innych, tez zalezy od wieku domeny i jak ja linkowales, jaka historia itp :)

jak postawisz sobie 100 smietnikow takich samych - to mozesz i dostac bana na wszystko

ale zrob sobie 100 innych stronek to napewno ciebie google nie zbanuje.

edit : AdSenseLab mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subdomeny w moim odczuciu są dobrym pomysłem ale jak już było wspomniane należy zadbać o porządny i wartościowy kontent. (ile można to podkreślać ? :) )

Inna sprawa to ostatnio intensywnie dyskutowany spór o to czy google traktuje subdomeny jako podkatalogi lokalizacji głównej (jaką stanowi domena -root path). Moim zdaniem wszystko przemawia za opcją, że każda subdomena jest traktowana odrębnie, jednak z zachowaniem pewnego współczynnika korelacji. Struktura linkowania, typ treści.

A jeśli chodzi o temat skasowania jednym banem wszystkich subdomen w hipotetycznym - hostingu -- trzeba pamiętać o IP ! często takie subdomeny są na osobnych ip a czasem konfigurowane są delegacje na zupełnie inne maszyny w osobnych klasach adresowych.

Pamiętajmy, że algorytmy google'a są pisane w dobrej wierze i dają pewien kredyt zaufania lokalizacjom - należy z tego korzystać - z zachowaniem rozsądku ;)

Pozdrawiam.

P.S. Czy nikt z was nie testował subdomen? Może jakiś projekt testowy ? :) Wszyscy starają się zmyślać, formuować ostrożne wypowiedzi - w końcu siedzimy w tej branży...

Pozycjonowanie stron internetowych w Google - https://pierwszywgoogle.pl coś dla zysku i satysfakcji!

Inspirujące projekty wnętrz i mebli - https://inspirujace-wnetrza.com/ coś dla rozrywki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak bys chciał taki test zrobić aby był on wiarygodny?

Niekiedy najlepszym testerem jest życie, a to pokazało że istnieją sytuacje że google potrafi zbanować wszystkie subdomeny. Jeśli nie postawisz jednego dnia 100 katalogów czy opisów gg na jednej bazie i jednakowym szablonem to masz duże szanse że ci tego google nie zbanuje :)

zróżnicuj ten spamik i nie wal szablonowo subdomen to sie pewnie utrzyma. Sam mam strony stojące na 40 subdomenach i sie trzymają już kika lat więc jeśli zrobisz to z głową bana łatwo nie załapiesz na te swoje subdomeny

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym Wy wogóle mówicie

po pierwsze subdomeny mogą zostać zbanowane, dawno było ale kiedyś poleciała cala elk.pl ze wszystkimi domenami w niej.

co do zaplecza w subdomenach, jak postawisz tego 10-20-50 to nikt tego nie potraktuje jako spam, a na pewno nie przez samą ilość tych subdomen.

dysponowałem swojego czasu ~100k subdomen w 200 domenach, na początku było cacy, poźniej wszystko wyfruneło w 1 dzień, teraz myślę ze zostałoby wybanowane dość szybko.(kilka tygodni do miesiąca jak na mojego czuja)

Maciej 1,99 to nie wydatek ale 1,99x1000

a odnowienie 30,50x1000

to juz dla wiekszości stanowi jakiś pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale czy ban na wszystkie subdomeny w ogóle jest możliwy ?

Odpowiedź tak jak wyżej... wystarczy się przyjrzeć jak leciały katalogi na subdomenach, a z doświadczenia wiem, że nie tylko katalogi, u mnie Google wcale nawet nie patrzyło na strukturę, kilka bardzo różnych serwisów... i poleciały.. choć tak jak ktoś już pisał nie wszystkie.

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np. waw.pl to w ogóle domena jest ?

Ke?! A co to jest jak nie domena?

Don Kichot - ciągle ktoś powtarza, że pozycjonowanie nie jest dla biednych... :unsure: Ale popatrz na to inaczej - zainwestujesz w np. 10 takich domen, poindeksujesz, sprzedaż punkty w systemach wymiany linkami czy zarobisz na reklamach -> masz na kolejne 10 itd.

Zazwyczaj zywotnosc spamow jest mniejsza niz rok - wiec nie przedluzasz. Dla tych ktore przetrwaja bedziesz mial kase z ich samych na przedluzenie.

Ay, caramba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Czy nikt z was nie testował subdomen? Może jakiś projekt testowy ? :unsure: Wszyscy starają się zmyślać, formuować ostrożne wypowiedzi - w końcu siedzimy w tej branży...

2 tygodnie temu postawiłem parę setek subdomen w jednej domenie... właśnie dla testu. Jak na razie się trzymają, jednak nie indeksują się tak dobrze jak główne domeny. Czy bana dostanie... zobaczymy obstawiam, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności