Skocz do zawartości

SEM studia


.::JARO::.

Rekomendowane odpowiedzi

Xann to jest przecież jasne.

Ja nie idę na studia po to żeby coś się nauczyć tylko dla papierku. Jak ktoś chce pracować w tej branży u prywaciarzy to co ma zrobić?

Hehe, przecież to bez sensu. Nie ma takiego kierunku to jakiego papieru może od Ciebie wymagać pracodawca? Ludzie patrzą na portfolio, doświadczenie, a nie jakieś tam papierki.

BTW: Po co u kogoś pracować jak można pracować u siebie. :shout:

Monitorowanie raportów giełdowych raporty gpw akcje giełda GPW, NewConnect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Xann to jest przecież jasne.

Ja nie idę na studia po to żeby coś się nauczyć tylko dla papierku. Jak ktoś chce pracować w tej branży u prywaciarzy to co ma zrobić?

Jak chcesz pracować w branży SEO to papierek ci nie potrzebny a wiedza, wiedza i wiedza jak już ją będziesz miał robotę na pewno dostaniesz choćby u mnie :)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy jak się zabezpieczacie na przyszłość ? tongue.gif

Idziecie na historię ale pracujecie w SEO?

Dokładnie tak ;-) Żeby być webmasterem czy pracować w SEO, nie trzeba iść powiedzmy na informatykę (ileż to razy widziałam na forach jak licealiści pisali, że idą na informatykę, bo chcą tworzyć strony). W tej branży jest się dobrym, jeśli kształci się we własnym zakresie, bo to daną osobę kręci, a nie uczy się tylko po to, aby zaliczyć egzamin i zapomnieć. W moim przypadku wybór kierunku studiów był przypadkiem i chociaż studia ogólnie podobały mi się (głównie ze względu na ludzi i imprezy), nie chciałabym pracować w zawodzie.

JARO, na pewno masz różne zainteresowania, więc jedne poszerzaj na studiach, a drugie w praktyce, a najlepiej na tym wyjdziesz.

//edit:

ale w końcu trzeba coś studiować bo mam kazała

Studia i praca to dotychczas mój najlepszy okres w życiu, więc nie omijaj jednego z nich ;-) Na wielu kierunkach prawdziwa nauka zaczyna się tydzień przed sesją, a pozostały czas masz jakieś lekkie prace do zrobienia i w większości wyjścia ze znajomymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład... interesuje Cię SEO, ale także np. matematyka... więc studiujesz matematykę (jakąś dziedzinę), tworzysz stronę na ten temat, pozycjonujesz sobie ją i masz dwie rzeczy za jednym zamachem praca+przyjemność... co podobno tak bardzo rzadko jest spotykane w dzisiejszych czasach.

Ja teraz myślę nad jakimś marketingiem, bo na obecnych studiach trochę za dużo nauki było :P

Mar.

Polecam katalog SeoPark.pl, katalog AK47 (5 lata w sieci) ...oraz Wirtualne-miasta.eu
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;-) Żeby być webmasterem czy pracować w SEO, nie trzeba iść powiedzmy na informatykę (ileż to razy widziałam na forach jak licealiści pisali, że idą na informatykę, bo chcą tworzyć strony). W tej branży jest się dobrym, jeśli kształci się we własnym zakresie, bo to daną osobę kręci, a nie uczy się tylko po to, aby zaliczyć egzamin i zapomnieć. W moim przypadku wybór kierunku studiów był przypadkiem i chociaż studia ogólnie podobały mi się (głównie ze względu na ludzi i imprezy), nie chciałabym pracować w zawodzie.

Hehe ja chodzę do technikum na infrmatykę, a jedyne co uczyliśmy się z tworzenia stron to pisanie ich na iframe`ach i tabelkach (omatko) :)

Techniki sprzed 10 lat panują tam nadal. Założe się że nie słyszeli jeszcze o czymś takim jak DIVy. Wszystko co do tej pory osiągnąłem nauczyłem się sam, po półtora roku nauki doszedłem do wniosku, że informatyka nie interesuje mnie tak bardzo i tak jak przedmówcy raczej będę kierował się w przyszłości na kierunki pochodne do e-marketingu.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony radzę sprawdzić DOKŁADNIE plan studiów przed ich rozpoczęciem. Studiuję teleinformatykę na polibudzie. Wybrałem po obejrzeniu plan, w którym były dumnie brzmiące przedmioty takie jak Teoria Sygnałów, Kodowanie, czy Kryptografia. Większość przedmiotów okazała się jedną wielką teorią, tudzież algebrą i analizą w różnych postaciach, "wykładaną" w postaci slajdów. Szczęśliwie jest w miarę łatwo, można uczyć się samemu i mieć studenckie życie :)

Mój profesorek od techniki cyfrowej powiedział ostatnio dość mądrą rzecz: "przychodzą do mnie studenci z piątego roku i mówią, że ta politechnika ich niczego nie nauczyła. Oni otwierają głowę, a tu nic.". No i właśnie w tym rzecz, że na większości studiów pokazują to czego nas nie nauczą, a z odrobiną pasji i zacięcia można nauczyć się tego samemu :jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc firm jednak dalej chce papierek np.ze ukonczyles politechnike/informatyka ..poza tym pomeczysz sie 5 lat ale masz szanse na wieksze zarobki.jaro po co chcesz u kogos pracowac skoro sam mozesz sobie firme zalozyc?chyba ze jestes totalnym leniem i nie chcesz sie piac w gore tylko dostawac stala kase....ktora i tak w porownaniu do tego co moglbys sam wyciagnac jest bardzo mala.

pozdrawiam

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności