Skocz do zawartości

podkatalog czy subdomena


pjanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zamierzam przebudować mój serwis (będzie dosyć spory), zastanawiam sie teraz jaką strukturę wybrać, aby wszystko było ok. z wypozycjonowaniem, indeksowaniem itd. Dodam że przeszukałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Poniżej przedstawiam kilka rozwiązań (osobiście wolałbym sposób 1)

Sposób 1

www.strona.pl - główna strona

www.strona.pl/podkatalog1/index.php - dział pierwszy

www.strona.pl/podkatalog2/index.php - dział drugi

.

.

www.strona.pl/podkatalog7/index.php - dział siódmy

Nie mam za bardzo możliwości zrobienia tego na subdomenach czyli

Sposób 2

www.podkatalog1.strona.pl/ - dział pierwszy

itd.

Sposób 3

chyba że na mod Rewrite

Sposób 4

lub wrzucania wszystkich plików do jednego katalogi

proszę mi napisać czy strony pod adresem www.strona.pl/podkatalog1/index.php będą sie tak samo pozycjonować i indeksować jak te same strony pod adresem www.podkatalog1.strona.pl/

proszę znawców tematu o poradę i pomoc w rozwiązaniu tego tematu

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy strony pod adresem www.strona.pl/podkatalog1/index.php będą sie tak samo pozycjonować i indeksować jak te same strony pod adresem www.podkatalog1.strona.pl/

Nie, ale sam napisałeś, że nie masz innego wyjścia, bo z subdomen nie możesz skorzystać.

Poza tym, wszystko zależy od tego, jak bardzo serwis jest rozbudowany i czy takie subdomeny będą wyglądały naturalnie. Jeśli wygenerujesz kilkadziesiąt subdomen tylko dlatego, że miałyby się lepiej pozycjonować, to w wyszukiwarkach nie będzie to najlepiej wyglądało, a do działów w podkatalogach nikt się nie przyczepi. Tylko pamiętaj, aby nie robić zbyt wielu zagłębień, bo adres w stylu www.strona.pl/katalog/podkatalog/jeszczejedenpodkatalog/podstrona.php będzie się kiepsko pozycjonował.

www.strona.pl/podkatalog1/index.php - dział pierwszy

To nie jest link do działu tylko do konkretnego pliku o nazwie index.php w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności